bugün

Hicranla, kederle, dertle ve büyük bir yalnızlıkla sevdiklerinden uzakta olmak. Kısacası Ankara'da olmak.
Bir türlü alışamadığın zor yaşadığın bazen Mazi yi hatırlarken gurbette hergün zaman geçirdiğin arkadaşının sıkı bağlandığın hayvanının aileden birinin veya herhangi birinin ölümü sana büyük bir ibret verir geriye sadece sen ve allah kalmıştır dünya hayatının boş gelip geçici oluşunu öğretir mazide geçirdiğin yerlere bakarsın bi an öldüğünü unutursun hatırladığında ise boğazın düğümlenir allah bize büyük bir ibret göstermiştir bazen bize geriye kalan yalnızca allah ın rızasını kazanmaya çabalamak ve geçici dünyaya aldanmamaktır ve böylece doğduğun yerde bile gurbette hissedersin artık memleketin ahiret olmuştur oraya gitmek için çabalarsın dünyanın her yeri ise ölene dek gözünde ve kalbinde gurbet olarak kalır sonuçta öleceğiz ve allah a döndürüleceğiz ölüm son değil asıl Doğuştur bunu fark ettiğin an artık olümleri kötü olayları yaşayınca ve hatırlayınca üzülmessin çünkü ölümden sonra onlarında doğdukları aklına gelir bunun bir imtihan olduğunu anlarsın.
Aileden uzak bir yerde, bir şehirde etrafınızda tanıdık hiç kimsenin olmadığı bir şehre gitme durumudur. Zordur ama insanı olgunlaştıran temel şeylerden biridir.
Amcamın eşi ölmüş cuma gecesi. Tüm sülale cenaze ile uğraşmışlar haftasonu. Herkes memlekete gelmiş dört bi yandan. Ve bi allahın kulunun aklına bana haber vermek gelmemiş.

Benim de haberim yok instagramda alemlere akıyorum. Tamam gidemezdim cenazeye katılamazdım ama Bilsem cenaze varken öyle şeyler paylaşır mıydım ya. Çok utandım. insanlar ne demişlerdir şimdi arkamdan.

işte böyle bir şey gurbette olmak. Yakınlarındaki insanların önemli anlarının çoğunu kaçırmak ve unutulmak.
eğer ceylansanız yorgun düşürür. *