bugün

insanlar yaşamlarının her döneminde , ama özellikle ilk gençlik çagında sorunlarını,mutlu mutsuz anılarını ,yargılamadan dinleyen paylaşan birilerine gereksim duydukları için ...
bi gün önce yaptıgınız şeyleri unutmaya başladıysanız tutmak gerekebilir.
(bkz: muhasebe)
cinayet işlemeyi dusunuyorsak daha sonra gunluklerimizden anlasılabilmesi.
(bkz: sözlük tutma sebebi)
insan eer çevresindekilerden bayarsa ve ihtiyacı olan tek şey karışılmadan konuşmaksa o zaman günlük tutar. günlük tutmak iyidir ama ardından her biten cilt ya ciddi anlamda saklanmalıdır ya da yok edilmelidir yoksa meraklı birileri bulup okuyacaktır mutlaka.
(bkz: uygar ınsan olmak)
ilkokulda verilen bir ödev
melekler kayıt tutuyor,
tanrı zaten biliyor,
devlet arşiv yapmış,
bari ilerde bir şey dediklerinde benim de bakacak bir kaydım olsun düşüncesi.*
baskalarına anlatamayıp ya da baskaları sizi anlamadığı için en azından kendinize sizi her zaman dinleyecek ve anlayacak bir dost yaratmak.
birinin eline geçecek diye strese girip bundan haz almak için. şahsım tarafından uygulanmıştır.
içinden geçirdiklerin kendi kendini yemesin diye kağıda dökme isteği. işe yarar da.
Başkalarıyla konuşmadıklarını onunla konuşursun. En iyi o anlar seni.
Tutmasamda insan hissettiklerini birine aktarmak ister düşüncelerini duygularını bi arkadaş gibi defterine anlatır sırdaşı odur onun kimseye söylemeyeceğine emin olduğu bi arkadaş.
Can sıkintisi.
Daha sonra okuyup kendinle dalga gecmek icin birebir.
Dediğini demedim diyen insana al saati günüyle burda yazılı yalancı demek için kullanılabilmek için yapıladabilir.