bugün

Ağaçta yetişir.Meksika,Karayipler ve Güney Amerika'nın kuzayine özgü bir meyvedir.Biçimi armuda benzer ve limon büyüklüğündedir.Çok miktarda C vitamini içerir.Guava,tatlı bir meyvedir.En tatlı kısmı çekirdekli orta kısmıdır.Kabuğu ince ve hafif acıdır.
Amerika'nın sıcak taraflarında yetişen guava ağacı; bu ağacın armut şeklinde yenebilen meyvesi.
silifke'de deneme amaçlı dikimi yapılan meyve.

http://www.milliegitimhab...k-etti-uretimine-basladi/
Kokusu ve tadi biraz çilek, biraz kavun ve biraz şeftali gibidir * ve biraz ekşidir. Ortasındaki çekirdekli kısım daha yumuşak ve tatlidir. Dıştaki yeşil kabuğu ekşi ve çam sakızı tadindadır. ilk defa deneyenler ıyk bu ne saçma şey deyebilir ama bi süre sonra bu meyveyi araycaksınız. Ayrıca ağızda da çok güzel bi koku bırakır.
A ve c vitamini deposudur. Ayrica bu meyvenin göğüs büyütme etkisi olduğu da söylenmekte.
son yıllarda Türkiye'de de ekimine başlanılmış olan tropikal meyve. anavatanı orta amerika'dır. hoş kokulu genellikle mayhoş ve kekremsi bir tada sahiptir.
Tayland’da yemiştim . Hayatımda yediğim en güzel meyvelerden biriydi . Beni en çok şaşırtan yeşil kabuğunun o meyve uzerinde farklı bir meyve gibi tat bırakması. Cok tuhaf lann
görsel
sürekli yeni filizler verme özelliği vardır, bundan dolayı budanmazsa çalı formu kazanır.

gözlemlerime göre özellikle elma guava denilen türün hızlı gelişmesine karşın su gereksinimi en üst düzeydedir. çilek guava türünden de ektim, ancak onu kışa doğru ektiğim içim su isteği nedir bilemiyorum, bana hayli dayanıklı bir bitki gibi göründü. ananas guava türü ise görende zeytin izlenimi yaratıyor, bunun meyvesini yeme fırsatı bulabildim, kabuğunu yemenizi önermem, tadını bozuyor, ancak içi gayet güzel, limonu andırdı bana. bir de armut guava denilen bir tür var, meyvesini markette bulmuştum, kırmızı guava fotosu altında satışa sunmuşlardı, görsele kanıp bir adet almıştım, tadı gerçekten berbattı, önermem. yanlış hatırlamıyorsam guava türleri arasında tat bakımından pek de önerilen bir meyve değilmiş zaten.