bugün

--spoiler--
espada olma sürecide arkadaslarını yemek zorunda kalmış olması onun en büyük gazıdır. ichigoyla dövüşünde bundan bahsetmiş, resmen "sen benden güçlü değilsin. sadece baş karakter oldugun için beni yeneceksin" demiştir.
--spoiler--
Suwabe Junichi tarafından seslendirilen 6 no'lu espada. Piskopat bi gülüşü vardır ki hiç bi hatun onun o tipine o gülüşüne dayanamaz. En azından ben dayanamıyorum.

Salınmış halde pantere benzer , salınım adı da "pantera"dır çok pis çizer (evet pençeleriyle).Salınmış haldeki upuzun mavi saçları apayrı bir karizma sebebidir zaten izlediğim hiç bi animede onla yarışıcak kadar iyi bir tipe rastlayamadım (bir istisna var ama o da Grimm'i geçemez). Dövüşmeyi çok sever ve kral olmak gibi bir arzusu vardır. Savaştığı bölümlerde beni ekrana yapıştırmayı başarmıştır

-spoiler-
Son durumunu aylardır merakla bekliyoruz..sakın ölüp bizi bırakma piskopat kedicik
-spoiler-
Grimmjow, Aizen ın arrancar ordusunda 6. espada'dır. Kendisinin 2. hollow formu Pantera'dır ve bu formda ichigo kurosaki ile dövüşmüştür.
SPoiler: Kendisi bu kavgada ölmüştür.
en güçlü tekniğini ichigo ile olan savaşında kullanmıştır. adı "désgarron" dur.
--spoiler--
kural mural dinlemeyen, aizen'in önünde bile devamlı atarlı davranan bir arkadaş. ichigo ya fena kıl olup kendisini rival olarak görmekte. serideki en sevilen kötü karakterlerden.
--spoiler--
2012 yılının başlarında çıkarılan dergide tite Kubo: " GRIMMJOW ÖLMEDi." demiştir. Sevinçten ağlamamıda sağlamıştır ayriyetten.