bugün

(bkz: gri renkten nefret etmek)
bu akşam bir saat içinde dört kere bis yaparak, kendine hayran bırakan ekran.
her karşıma çıktığında bana berlin duvarını hatırlatan *benim gibi halkların kardeşliğine ve özgürlüğe önem veren bir insanı çilekeş edip şaraba vurduran. uyan yönetim kendine gel diye evde eylem yapmama sebebiyet veren ekran.
sözlüğün adının acilen "gri sözlük" olarak değişmesini düşündüren ekran.

gri sözlük in
uludağ sözlük out
getir kısmına "gri sözlük ekranı" yazılır ve getir'e basılır. ve sözlük gri sözlük ekranını uygulamalı olarak gösterir. (bkz: yaşanmıştır) *
bugün kendisini hiç özletmeyen, sıklıkla sözlükten önce bizi karşılayan şirin ekran olmuştur kendileri.
artik sol frame'de gormekten sıkıldıgımız yeterince gri ekran yasiyoruz bari entrysi eksik kalsin dedirten baslik
(bkz: kabak tadi verdi)
tüyleri diken diken eden, insanın asabını bozan, göğüs kafesini daraltıp cildini kurutan, midesine kramplar girmesine neden olan,göz bebeklerini büyütüp görüşünü engelleyen çok zararlı kesinlikle tedbiri alınması gereken bi salgındır. yetkililer tedbirini almazsa sözlük yazarları bir bir kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır.
moderatörler sağolsun artık iyice soğunulan sözlüğe bir daha hiç girmeme nedeni olabilecek bir ekrandır. ne zaman düzelir bilinmez.
bildiriye göre bu akşam yeni servera geçiş ile tarihe karışacak ekran.bu gece kurtuluş gecesiymiş, kurban kesecem lan.
paranoyak birisini* 'peki ya orda* da gelir bizi bulursa....?...' diye düşündüren ekranımız.

edit: aha vallaha da buldu be ya ne ekranmış.
iş yerindeki lcd dokunmatik monitörde turkuaz, evdeki flat monitörde gri renkte görülen ekran.
ekran griye büründüğünde, bu duruma işteki bilgisayarda denk geldiğinizde "ulan millet ne grisinden bahsediyor basbayağı turkuaz işte" diye kendi kendinize sormanız ardından paniğe kapılıp "ulan renk körü mü oldum ne" gibi paranoya yapmanız. bir gün evdeyken gri ekrana denk gelip "oh be" demenize sebep olacak türden "vurur musun öldürür müsün" dedirten bir olaydır kendileri. (bkz: gri ekranı gördüğüne sevinen uuser) * *
(bkz: çarşı gri ekrana da karşı)*
serverın değişmesi haberinden sonra biraz daha sabredilmesi gereken olay. yine de hala sinir bozucu.
online 120 nin üzerine çıktığımızda radara takılan araç misali kenara çekip bizi bekleten ekrandır. zall ın müjdesiyle yeni server da rastlanılmaması dileğiyle...
(bkz: kış kış cinler kış kış yallah cinler yallah)
(bkz: efsaneler ölmez)
sözlüğümüzün simgesi haline gelen ekran. rengi, sonbahara uyum sağlasın diye griymiş aldığım istihbarata göre. kışın beyaza, ilk baharda yeşile, yazında maviye bürünerek karşımıza çıkacaktır. alıştık, görmezsem yanlış sözlüğe girdim sanıp online listesine bakıyorum tanıdık nick görmek için.

(bkz: o artık aileden biri)
sahici tosun paşa gibi ansızın ve tekrar ortaya çıkan ekran.
1 kasım 2006 saat 19:11 de tekrar geri dönen efsane.
(bkz: gri ekranla mucadele dernegi)
(bkz: efsane geri döndü)
(bkz: ne seninle ne sensiz) *
(bkz: olur boyle vakalar moderator yakalar)
(bkz: moderator calisiyor)
(bkz: gri ekran sahalara geri mi dönüyor)
ara ara kabus olmaya devam eden "unuttunuz mu beni ibneler" diyen ekran. senden korkan senin gibi olsun *

(bkz: cesur yazar)