bugün

efendim bu anime, anime tarihinin bence ilk 3 üne girmeyi hak etmiş animedir. Mangası yetmemiş animesini yapmışlardır, oda kesmemiş dizisini çekmişlerdir, en sonda filmini çekerek son noktayı koymuşlardır. anime Eikichi Onizuka isimli 22 yaşındaki bir japonun hayat hikayesini anlatır.
--spoiler--
eski bir çete üyesi olan onizuka bir gün yeter ulan hep etrafım kıllı motorcu erkeklerle dolu, artık bir liseye gidip şöyle genç güzel kızların arasında öğretmenlik yapayım artık demiş ve olaylar gelişmiştir. Bu onizukanın temel amacı 40 yaşına geldiğinde 16 yaşındaki bir kızla evlenmektir, böylece 50 yaşına geldiğinde kız 26, 60 yaşında yani cinselliğinin son devresinde kız 36 yaşında yani cinselliğinin optimum devresinde olacaktır. lakin olaylar istediği gibi gelişmez ve lise yerine orta okul öğretmeni olur. oldukça sorunlu bir sınıfa hoca olarak verilir ve birbirinden komik aynı zamanda duygusal olaylar gelişir. onizuka bu sınıfa kendisini sevdirmeye çalışır ve karşısında ondan nefret eden öğrenciler olsa bile onlara sevgiyle ve safça yaklaşır, ve finalinde kendisinden en çok nefret eden öğrencisi bile onu sevmek zorunda kalmıştır*. başlıca karakterleri urumi kanzaki, kikuchi, fuyutsuki, ryuji, miyabi, murai, yoshikawa ve tomokodur.
--spoiler--

büyük küçük denmeden izlenir ve gerçekten hayran kalınır, çoğu zaman gülünür, bazen hüzünlenilir. olmamış denebilecek bir bölümü yoktur ve tadında bitmiştir. giriş müziklerinden biri olan driver's high ise kesinlikle dinlenmesi gereken bir japon parçasıdır, hiç birşey anlamasanız bile sizi sizden alır, başka yerlere götürür.
12 bölümlük live action'ıda vardır. manga'sı animesinden daha başarılıdır.
onizuka sensei 22( nicu -ni) zai.
Kesinliklle Anime serileri arasındaki bestseller(yanlış olabilir) olacak bir yapıt.

Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatında tek bir amacı vardır. “En iyi öğretmen” olmak. Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alır. iş için başvurduğu ilk okulda kötü bir tecrübe geçirir ve kendini yollara vurur. Ama bilmediği şey okulun müdürünün Onizuka’dan etkilenmiş ve onu işe almak istediğidir. Bunu haber alan Onizuka tam gaz okula geri gider ve işi alır. Ama ne yazık ki Onizuka’nın hayalini kurduğu cici öğrencilerin yerinde okulun en problemli ve öğretmenlerden nefret eden sınıfı vardır. Onizuka’nın işi bu sınıfı adam etmektir. Ne de olsa Onizuka “En iyi öğretmen” olmak için çabalamaktadır bu da bunun için iyi bir fırsattır. Anime.gen.tr den alintidir
google da "top anime list" gibi aratıldığında forumların yaptığı anime listelerinde genellikle göze çarpan bir animedir...

-yazarın notu-
seyretmek isteyip seyredemediğim , güzel olduğunu çok duyduğum bir anime dizisidir... (bkz: 07 Ghost) bitsin hemen ona başlayacağım
en sıkı animeseverler için bile, izlendiği vakit ilk beşe oynayan bir seridir. kahramanımız -demeye dilim varmıyor- eski bir motosiklet çetesi lideridir. güzel ve genç kızların bulunduğu bir okulda öğretmen olma hayalinin altında, kesinlikle bir takım cinsel arzular aranmamalıdır. her ortama "Onizuka eikichi, ni ju ni sai, dokushin desu, yoroushiku" repliğiyle girer. japonya'nın en iyi öğretmeni olmak için girdiği yolda daha ilk virajda öğretmen düşmanı bir sınıfa toslar. ama bir öğretmenden beklenmeyen sıradışı yollarla, sorunların üstesinden gelir ve karşıtlarını tek tek kendi safına çeker.

ayrıca onizuka'nın gençlik dönemini, arkadaşı ryuji danma ile birlikte lise serseriliğinden motosiklet çetesi liderliğine giden yolu, oni-baku efsanesini anlatan shonan junai-gumi isminde beş bölümlük bir ova'sı mevcuttur.
onizuka hayatımda gördüğüm en serseri, en sapıklı öğretmen olup, hayatının anlatıldığı harikulade animelerdendir.

mükemmellik sırasında bleach ten sonra death note dan önce gelir.
kendime en yakın bulduğum arkadaştır onizuka. abazanlığı doruklardadır. fakat sadece dilindedır, hiç kimseye onlar kaşınmadıkça bir zararı dokunmaz. hareketleri yarar, geçirdiği mini kalp krizleri kopartır. kısacası candır, izlenmelidir. kel ve sapık müdür yardımcısının cresta'sı eikichi onizuka'nın elinden çok çekmiştir.
gto: shonan 14 days mangası hala devam etmektedir. çok sık yayınlanmamasına ragmen her türlü gideri vardır.
16. bölümden * :
sınıfta yaramaz bir öğrenci onizuka'nın üstüne kobra yılanı salar. yılan onizuka'nın malum bölgesini ısırır ve onizuka okulda koşmaya başlar. sonunda öğretmenler odasına çığlık atarak girer. müdire teyze yılana bakar ve "bu çok zehirli bir kobra türü. zehir vücuda yayılmadan ısırılan yeri kesmemiz gerekiyor. lütfen onizuka'yı sıkıca tutun" der. diğer öğretmenler onizukanın kolunu ve bacaklarını tutar, o sırada müdire makasla onizuka'ya doğru gelir.

onizuka "durun! daha önce onu hiç kullanmadım. ve şimdi siz onu kesecek misiniz? bu çok zalimce!" diye ağlamaya başlar.

sen de kullanmadıysan be onizuka... *

bu arada 2. kapanış müziği çok güzeldir:
http://www.youtube.com/watch?v=lHRgSwVmz7w
great teacher onizuka nedir dıye baktım heralde onemlı dedım bı baktım anime cıktı .buna da başlık açılır mı arkadaş.
gelmiş geçmiş en iyi animelerden biridir. o müdür yardımcısının araba efsanesi, eikichi nin karı kız hastalığı falan.. yeniden izliyorum lan bugun yeniden başladım seriye. abi yok böyle birşey ya izlediğimde gözlerimden yaş geldiğini bilirim gülmekten. hele ki o atarlı öğrenciler yok mu, eikichi nin çocuksu tavırları falan. bir tane ya bir tane..

eikichi nin ilk öğretmenlik macerasında okulun son günü eteğini açıp eikichi ye gösteren seksi kız, ve sonrasında eikichi nin yüz ifadesi çok manidardı.
herkesin olmak istediği ama olamayacağını bildiği bir karakterdir onizuka eikichi. bu yüzdendir ki bu animeyi izleyenler veya bu mangayı okuyanlar kolay kolay unutmazlar gto*'yu.

(bkz: onizuka eikichi ni ju ni sai)
onizuka'nın her bölümde en az bir kez yaptığı konuşmaları not almamı ve düşünmemi sağlayan animeler animesi. bu arada karakterimiz sadece bir eski motosiklet çetesinden değildir. öncesini anlatan şu beş bölümlük ova'yı seyretmekte yarar var.

http://www.lovemyanime.net/anime/shonan-junai-gumi/
eikichi onizuka gibi bir karaktere hayran olmanıza neden olan anime. şu kapanış müziği bile yeter animeye bağımlı olmanız için.

http://www.youtube.com/watch?v=RElsITpK7S8
türk kızı gibi bir başrole sahip olan anime. saçlar sarı kaşlar siyah...
ilk bölümüyle karnıma ağrılar soktuğu için ikinci bölümü için biraz dinlenmeye karar verdiğim anime. Onizuka türk öğrencilerin de ihtiyacı olan tipte bir öğretmen, daha doğrusu sensei! *

Terliğini, siyah kaşlarını, sarı saçlarını ayrı ayrı seviyorum bu adamın!

ayrıca içerisinde hayatınızda duyabileceğiniz en cilveli "sensei" söyleyişini barındırıyor.(onizuka'ya sınıftan bir kız öğrenci ile tuzak kurulan ilk bölümlerde)

buldum! meğerse ilk bölümmüş. http://youtu.be/mw6xCQc0K6w?t=17m52s
ezberci eğitimden değil şiddetli eğitimden yanaydı.
2 gün önce 5. kez izlemeye başladım. izlerken yarılıyorum amk.

bu da reisin yüz ifadeleri. seç beğen al.

https://youtu.be/4rFng_3My-g
shounan junai-gumi isimli eikichi ve ryujinin ortaokul zamanlarını anlatan mangası vardır. Türkçe çevrisi yoktur ve bazı bölümleri ingilizceye dahi çevrilmemiştir. ilk 100 bölümü hedef olarak koydum umarım 2 ayda türkçeye çeviririm.