bugün

sadece grafik detaylarıyla insanı etkileyen oyun dünyasının başyapıtı.
gta serisinin en gerçekçi oyunudur.*

http://www.youtube.com/watch?v=dX4jCJolSJM&feature=related
pc versiyonu sabırsızlıkla beklenen oyun. 2 gb ram istiyomuş allahsız, ama bu oyuna değer gerçekten.
çıkışı 2 aralık 08 e ertelenmiş oyun. bundan daha sikko bir durum ise oyunun tavsiye edilen işlemcisinin quad core oluşu. min ise 1.8 ghz lik bir core 2 duo işlemci oyunu idare edebilmekteymiş. p4 3.0 kullanıcısı olarak oyunu tırsarak bekliyorum.
yetkililerin üstü kapalı olarak ''oyunu almadan önce kasayı yenileyin'' demesine sebep olan oyun.

yahu hem fifa 09, hem cod 5 hem de grand theft auto iv oyunlarını aynı derecede mükemmel çalıştırabilecek kaç bilgisayar var lan... para kalmadı sistemi değiştire değiştire. halbüsü geçen sene çift çekirdek kasam var diye ne de sevinçliydim... otur ağla şimdi mnskym...
piyasadaki kopyalarından sakınılması gereken oyun. içersinden genellikle yamalı san andreas çıktığı gözlenmiştir. bu tufaya düşülmemesi gereken bir başka oyun için:

(bkz: red alert 3)

adamlar red alert 2: the third war modunu yutturacaklar güya, ancak bunun gerçek red alert 3 olmadığı çok daha kolay farkediliyor. çünkü red alert 3 2 dvd iken, bu mod 1 dvd ye rahatlıkla sığabiliyor.
multiplayer versiyonu son derece başarısız bir oyun olsada single player versiyonu son derece zevkli oyundur. ayrıca oyundaki seslendirmeler mükemmeldir.
öyle detaylı bir oyundur ki, Hollywood filmlerinde bol bol gördüğümüz uzalı, zombi, istilası öncesi insanları uyaran
hafif kırık adam figürünü oyunda öyle bir kullanmışlardır ki. Görünce ulan helal olsun dersiniz. şurada videosu var;

http://www.youtube.com/watch?v=IJQW7UgQmgI

melane şöyle konuşuyor abi; Dinleyin beni, bana kulak verin.. Bu gerçek değil... Kafamızın içine robot koyuyorlar, Bize yalan söylüyorlar... Devlet hepimizi izliyor... Bunun şaka olduğunu mu düşünüyorsunuz, şaka sizsiniz.. Siz bir oyun konsolu içine sıkışmış, istila edilmiş insanlarsınız..

Yuh mınıski..
avrupa da 3 aralık 2008 tarihinde satışa sunulacaktır. 2 aralık tarihi kuzey amerika için verilen tarihtir.
torrent sitelerine düşmüş oyundur. boyutu tam olarak 13.8 gb dır. 1024 bağlantı ile indirmek birkaç gün sürecek gibi duruyor.

(bkz: arena tr)
son alınan bilgilere göre, pc versiyonu cuma günü çıkacak olan oyundur.

2 gb ram istiyor yalnız, çıldırmış bunlar...
yarın türkiye de 89 ytl den satışa çıkarılacak oyun.
pc versiyonu için gereksinimler

minimum system requirements
processor: intel core 2 duo @ 1.8 ghz/amd athlon 64 x2 @ 2.4 ghz
memory: 1.5 gb
hard drive: 16 gb free
video memory: 256 mb (nvidia geforce 7900/ati radeon x1900)
sound card: directx compatible
directx: 9.0c
keyboard & mouse
dvd rom drive

recommended system requirements
processor: intel core 2 quad @ 2.4 ghz/amd phenom x3 @ 2.1 ghz
memory: 2 gb (2.5 gb for vista)
hard drive: 18 gb free
video memory: 512 mb (nvidia geforce 8600/ati 3870)
sound card: directx compatible
directx: 9.0c or 10
keyboard & mouse
dvd rom drive

aman yarabbim bunlar nedir.bu kadar mı boktan optimizasyon olur,ps 3teki dandik grafikler hemen hemen pcye de yansımız ve buna rağmen şu istediği gereksinimlere bak.

abi ben oturdum böyle berbat bir oyun yaptım bu oyunun grafikleri de dandik hadi ps 3 zaten grafik işlemci açısından bir halta benzemeyen bir alet ama pc de iyi bir optimizasyonla süper yapacağım diyeceklerine o dandik grafikleri pcye yansıtalım üzerine de bilgisayar değil uçak bile o dandik grafikleri çalıştıramasın di mi?

biz crysisden yakınıyorduk ne biçim optimizasyon diye ama o harcadığımız paranın karşılığını grafik olarak verdi peki sen ne veriyorsun?
pc açısından yılların fosu olmuştur bu oyun.

cod 4 gibi 4 yıllık bilgisayara ortalama bir ekran kartı takviyesiyle en kral ayarlarda oynanan dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyununun yanında
size sövmekten başka bir şey yapmıyorum.

bunların mantığıyla oyun sektörü gelişirse yakında alacağım amd phenom 9550 işlemci 4 gb ram 6 ay sonra dandik gta4 gibi dandik bir oyunun benzerini çalıştıramayacak yüksek ayarda.
Optimizasyon sınıfında sınıfta kalmış oyun. Çok umutluydum ancak hayallerim suya düştü. Aşağıdaki sistemimde oyun berbat grafiklerle 20 fps ancak verebildi. Referans olması amacıyla sistemimi de yazayımda orjinal alma fikri olanların 89 YTL sine yazık olmasın.

Cpu: Amd Athlon X2 3800+ 2.4 Ghz o/c
Ram: 4 gb DDR400
Ekran Kartı: 256 MB Ati Radeon x1800Gto

alınan sonuçlar:

Düşük çözünürlükte

Average FPS: 20.30
Duration: 37.19 sec
CPU Usage: 91%
System memory usage: 44%
Video memory usage: 95%

Graphics Settings
Video Mode: 800 x 480 (60 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: Low
View Distance: 1
Detail Distance: 1

Yüksek Çözünürlükte

Statistics
Average FPS: 12.98
Duration: 37.13 sec
CPU Usage: 83%
System memory usage: 51%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1152 x 864 (60 Hz)
Texture Quality: Low
Render Quality: High
View Distance: 6
Detail Distance: 100

Ağlasammı gülsemmi bilemedim Allah belanı versin Rockstar!!! Umarım yamalarla bu optimasyon sorununu çözerler yoksa PC de kimse bu oyunu oynamaz. Anca 2 sene sonra
pc de korsan olarak oynamanın şu an için oldukça zor olduğu oyundur. crack ler işe yaramıyor, işe yarayanlarda ekran titremesi ve araba kullanma problemi doğruyor. ancak biz korsancılar ümidi kesmiş değiliz. çünkü, henüz en büyük release grubu reloaded oyunu internete sürmedi. sanırım rockstar dan gelecek ilk yamayı bekliyorlarmış. onlardan da bi şey çıkmazsa, sanırım oynayamayacağız.
razor 911 grubunun crack ini yaptığı oyundur. herkesin söylediğine göre sorunsuz çalışıyormuş. ben de denedikten sonra bir yorum daha bırakacağım.
grand theft auto iv çıkmış neyime anam anam garibem.
çalışmaz ki 512 ram ile anam anam garibem.. *
Razor 1911 grubunun cracki ile sorunsuz çalışan oyundur. Rockstar bir yama hazırlıyormuş optimazyonla alakalı. Birde ekran kartı üreticileri yeni sürümde performans artışı sağlarsa daha rahat oynayabileceğimizi düşündüğüm oyun.
korsan sürümü hayli yorucu olan oyun. orijinale azami düzeyde teşvik var bu oyunda. yalnız orijinalinde de optimizasyon sorunu olduğunu bilmek gerekiyor.
rockstar'ın komik açıklamalarına da** gülüp geçmek en doğrusu. yapamamışsınız işte, niye kıvırıyorsunuz? çıkın adam gibi "uyarlayamadık, yama için çalışıyoruz" gibi bir açıklama yapın.

kısacası, bu oyunu oynamak için rockstar'ın yakın zamanda çıkaracağı yamayı beklemek en doğrusu. ötesi işkenceden başka bir şey değil.
görevlerden önceki ara videoların ve diyalogların mük-kemmel olduğu oyun. hem oyun oynuyorsunuz, hem de film izliyorsunuz.. daha ne olsun!
ati nin 1900 serisindeki gölge problemlerini gideren ve ram kullanımı azaltan ilk yaması için:

http://msxb-d1.vo.llnw.ne...83.cab?n=CB5EDA107F2BA302

not: (32 mb)
bursa'da tanıdık oyuncu bir abiniz olmadıkça 15 liraya satın alabildiğiniz enfes oyun.**
18.6 gb gibi hayvani boyutlarda boş alan isteyen, 4 dvd olarak piyasaya sürülmüş oyundur. evet abi tam 4 dvd...
(bkz: gel de üşenme)
konsoldan pcye oyun uyarlamada nasıl sıçıp sıvanılır adında üniversitelerde ders olarak okutulması gerek oyun.
oyunu daha almamış ve korsan almayı düşünenler için şu bilgiyi verelim:

jelatinin içersinde 4 adet dvd, sadece(!) 15 ytl...

sonuç: gidin orjinalini alın, o da eğer iyi bilgisayarınız varsa.
güncel Önemli Başlıklar