herkes aynı hayatta şarkısının içinde geçen anlamlı cümle.

herşey bitmiştir. ondan artık umudunu kesmişsindir, acıyla kavrulursun. o'nu herşeyden çok özlersin. bu durum o kadar kötüdür ki gerçek olmamasını, sadece bir kabus olmasını istersin. ve dersin ki : gözlerimi açsam da sen çıksan karşıma.
Sınıf dizisinin de müziğidir.
bazen tersinin daha çok haz verdiği eylemdir. zira özlenen yanındakinden daha iyi durur o kapalı göz kapaklarında.
Sözleri Kavak Yelleri dizi müziği ile ün yapmış Pinhani grubuna aittir . Şarkı sözleri neymiş , google'da arayayım diye zahmet etmeyin , ben sizin için araştırıp buldum ;

Herkes aynı hayatta
Kendini birşey sanma
Ne kadar çok bilirsen
O kadar bela başa

Sen bilirsin aslında
Aklımdan geçenleri
Zaman herşeyi çözer
Şu beklemek olmasa

Gözlerimi açsam da
Sen çıksan karşıma
Gel beni azat et
Kayboldum karanlıkta

Ben bizi unutmam
Gitmek yakışmaz bana
Yolcuyuz hayatta
Sen gel otur yanıma
kalbe ağır bir yük olmuş özlemin ifadesi. sevilenin dört gözle beklenmeye devam edildiğinin göstergesi.
tüm çıkarlardan ve kötü duygulardan arıtılmış, saf, duru aşkı yaşayanların sözü. kim bilir, nasıl bir engel vardır ki, istediği an göremiyordur sevdiceğini. bu, ne kadar masum, ne kadar iç acıtan, ne kadar gözleri yaşla dolduran bir sözdür. ne yürekten bir cümledir. o'nu görmek istemek. sadece görmek. gerçekleşmesi, aslında basit olan ama kimileri için zor olan ya da pat diye olamayan. bazıları için de imkansız olan. her sevene, lütuf olan. dileğimiz, her isteyenin, bu dupduru sevginin getirdiği isteğe kavuşması. açsınlar gözlerini bir gün ve görsünler istediklerini.
(bkz: hasretinden prangalar eskittim)