bugün

sahip olduğum ve hiç şikayetçi olmadığım bağımlılıktır.
haftada, hiç olmadı ayda bir kez gora'yı seyretme arzusuyla baş gösterir.
her seyredişinde de tekrar tekrar, umarsızca güler bu bağımlılıktan muzdarip insanlar.
sözlük bünyesinde de varsa bu güzel insanlardan, mesaj kutumu yeşillendirebilirler.
(bkz: Aa aynı ben)

Türk sinema tarihinin en güzel filmine bağımlı olmaktır i. Şikayetçi olunmaz.
bir "pardon" bağımlılığı kadar etkilidir.
bir ağır roman kadar etkili olmayan bağımlılık.
Valla bu ben de fazlasıyla var. O gün içinde kesinlikle bir gora repliği kullandığım için, akşam gidip o sahneyi tekrar ediyorum. Kullanmamak imkansız.

- seni seçtim, çünkü sen japonsun.

- hadi bakiiiim.

- belki osurmaya programlanmıştır.

- sende olanı sana koyacaz.

- götünüzden element uydurmayın.

- sen kahin misin?

Ulan yazarken bile izleyesim geldi dayanamayacağım...
her muhabbeti gora repliğiyle bağlayan biri olarak gayet hoşuma giden durumdur. arif v 216 da da bol bol gora repliği duymamız bizi mutlu etmiştir. bence türk sinema tarihinin yakın dönem en büyük eserlerinden biridir. nası tak diye burdayım saniyede..
- hocam o pelerinli ibneyi biraz dövsek, oradan bir kanaat verir misiniz?
- tum samimiyetimle soyluyorum, bu duvari sivayan usta kör oldu.
Ortaokuldayken, henüz ilk bilgisayarım alınmamışken evde vakit geçirecek tek şey vcd'mdi. Oyun cd si kırılınca geriye kalan tek cd kuzenimin hediye ettiği gora cdsiydi. 2 yıl yaz tatili boyunca sabah akşam gora izledim. 100 den fazla izleyip hala aynı zevki veren, tüm repliklerini istemsiz ezberledigim, içi easter egg dolu film. Arif v 216 da gayet başarılıydı unutmadan.
uzaylılar tarafından kaçırıldım. evet tarafından.
herkes turkce konusmaz dunyada, bi de ingilizce var mesela, cok kolay bi dil ama o mesela seni seviyorum var, i love you, yani i ben, love sen, you seviyorum yani seni seviyorum.
dünyalı dostum farkında değilsin galiba. Kıçırıldın.
Arif V 216'yı izledikten sonra Gora izleme isteği hâli.
(bkz: tek olmamanın dayanılmaz hafifliği)
2 kuzenim var. Onlarla görüşmezsek hepimiz normaliz ama bir araya gelince bastığımız toprak artık maalesef ki dünya değil, gora gezegeni.

'Zıvanadan çıkma'nın sözlükteki karşılığına dönüşüyoruz.
- garavel bey kaç yıldır kokluyorsunuz?
- bu sende kalsın logar, ben de doğuştan üç tane var. (şafak sezerin iç çekişi)
- merhaba abi, merhaba
- anlıyorum yaa!
- bence atmosfer gayet güzel
- arif ışık her türlü halı kilim travel
- bu halımızda ise otantik desenler yoğunlukta olup çok kıymetli bir parçadır. eli belindedir motifin adı. samimiyetimle söylüyorum bunu dokuyan çocuk kör oldu ya. fiyatı ameliyatı da dahil 5 bin dolar.
- o kız gelse tamam biz dostuz, ama öbür ibne. bak nasıl ağzımı bozduruyor.
- almanca yok ben de yok kardeşim. bak bayılttı adamı, öldürmedi he bayılttı. bayıltıcı bana da taktılar ondan.