bugün

sozlukte yigitlik taslayanlar icin, tsk'nın yaptığı bir uygulamadır. eğer sözlüğe yazdığınız kadar öldürmeye ve savaşa meraklı iseniz lütfen askerlik başvuru formu doldurken "komando olmak istiyorum" seçeneğini işaretleyiniz. tabii eğer formu doldurmadan önce denizci olmak için dalavere çevirmemişseniz çiller misali. çiller de başkalarının oğullarını düşünmeden ölüme gönderirken; kendi oğlu, yalısının yanı başında askerlik yapıp, hafta sonları evci izniyle barlarda geziyordu.
Bunlardan biride benim. Kahramanlik duygusu ile yapmadim. Sivil olarak gidemeyeceğim ülkemin bazi köşelerine denetimli asker olarak gidebildim. Doğuda bir çok il gördum. Diyarbakirdan urfaya bingölden muş'a kadar görmek istemeyeceğiniz şeyleri gördum. Bir dağ başinda - 20leri gecen soğuklarda nöbet tuttum. Tayyip erdoğan o sıralar " askerlik yan gelip yatma yeri değildir" demişti. Ve oylede oldu yan gelip yatamadık. Hayatini kaybedenler oldu. Yan ranzamda ki arkadasimi yeri geldi 1 hafta goremedim. Sebebi gorevlerde olusumuzdu. Ben yaptigim askerlikten memnunum ve bu vatan için her zaman...

Edit: bazıları eksi atiyor, o arkadaşlarin dağ kadrosundakilerini yakaladiğimizda salya sümük ağliyordu kandırildik diye.