bugün

kurucusu cd projekt red olan, açılımı ise ''good old games' olan, 2008'de kurulmuş, ve isminin hakkını verecek şekilde ömrünü kıyıda köşede kalmış eski oyunlara adayan, uber ötesi çevrimiçi bir oyun platformu.

bunu steam gibi düşünebilirsiniz, ki mantıkları benziyor zaten. sadece aralarında keskin bir fark var, o da gog'un herhangi bir drm'e sahip olmaması. yani atıyorum siz gog'un sitesinden bir oyun aldınız, o oyun tamamen dijital bir kopya olarak sizde kalıyor. istediğiniz kadar kopyalayabiliyorsunuz, yetmiyor arkadaşlarınıza da bir kopya verip onların da oynamasını sağlayabiliyorsunuz. özellikle benim gibi arşivcilik ruhu olan insanlar için, tam bir velinimet. ayriyetten daha az önce flatout'un ilk oyununu bir kampanya sayesinde bedava edindim. 48 saat geçerli olacak. eğer siz de benim gibi eski oyunlara ilgiliyseniz, flatout'u kaçırmayın derim.

eh tabi kurucusu cd projekt red olduğu için, bünyesinde yeni nesil aaa oyunlar da barındırıyor. mesela cyberpunk'ı gördüm az önce. tek sıkıntısı var, sadece dolar üzerinden satın alım yapılıyor. ancak yeni nesil oyunlardan bağımsız olarak söylemeliyim ki, eski oyunların fiyatları oldukça uygun. 1,67 dolara flatout 2 satın almak mümkün mesela. ve ne alırsanız alın değecektir, çünkü kaynağı tamamen sizin oluyor. steam ya da ıvır zıvır gibi bir platforma bağlı kalmadan, özgürce oynayabiliyorsunuz.

özellikle odağında eski oyunlar için, kesinlikle tavsiye ederim.

https://www.gog.com/en
good old games ismiyle piyasada bulunan cd projekt red'in oyun mağazasıdır. Bu platformu diğerlerinden ayıran ise steam veya epic games'deki gibi oyunları kiralamıyorsunuz. Yani bir gün steam veya epic games'in sunucularına bir iş gelirse sizin oyunlar gitmiş oluyor. Ama gog'da böyle bir durum söz konusu değildir. Aldığınız oyunu cidden almış oluyorsunuz. Yani gog'un sunucularına bir şey gelse bile oyununuzu oynayamaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca aldığınız oyun tamamen size ait olduğu için, isterseniz dosyaları başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar