bugün

ekşi sözlük'te severek okuduğumuz yazarlardan biri. kendisinin beyni şeker kadar tatlı espriler üretmektedir. yaratıcılığı karşısında şapka çıkarmak zorunda kaldığımı hissettiğim yazarlardan.
son zamanlarda iyice coşmuş, iki haftadir en beğenilen entrylere dörder beşer entrysini sokan yazar.
kıvrak bir zeka ve müthiş bir espri anlayışı olan entryleriyle kahkahalara boğan adam. hele bir yazısı var ki paylaşmadan geçemeyeceğim:

---fbi'ı aramak---

- iyi günler, fbi mı?

- evet, nasıl yardımcı olabiliriz?

- ben üzerinde fbi yazan bir şapkayla, bir tişört almıştım. iki yıkamada çekti... kime şikayet edeceğiz?

- evet bir ara çok modaydı onlar ama biz üretmedik onları beyefendi.

- yalan konuşmayın birader, paramı yedirtmem size...

- bakın bayım neden üretici firmayı aramıyorsunuz?

- üzerinde fbi yazıyordu...

- bakın gerçekten vaktimizi alıyorsunuz, görüşmeyi bitirmek zorundayım.

- allahsızlar!!! haram zehir zıkkım olsun, alcam olum sizden parasını... beni tanımıyorsunuz siz, mekanınıza gelecem lan...

- gerek yok bayım, türkiye'deki ekiplerimiz sizin için yola çıktı bile.

- değiştirecekler mi tişörtümle şapkamı?

- hayır...

- lan bak canınızı sıkarım sizin, uğraşırım sizinle, delirtmeyin lan beni..

- on saniye içinde ekiplerimiz yanınızda olacak...

- şu anda camdan gaz maskeli beş kişi girdi... onlar mı?

- evet...

- e ama dövüyorlar beni şimdi...

- döverler...

- kapatıyorum o zaman?

- kapat.
beğenmiyorum birader bu adamın mizah anlayışını! ekşici piçler bu kadar abartarak nesini beğeniyor onu da anlamıyorum... her hafta 3, 4 entrysi kafadan en beğenilenler listesine giriyor? bildiğin lümpen adam, komikse bile belli bir coğrafyadan öteye hitab edememesi lazım!, yöresinin şivesi üzerinden sempatiklikler falan yapıyor, lokal bir mizah anlayışı var bariz. bu ekşiciler var ya, entelektüeli oynadıkça, içlerindeki recep ivedik' i beslemiyorlarsa adi olayım! zaten o recep büyüdü büyüdü, inci sözlük olarak kemale ermedi mi ?
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=18205835
çok iyi tespit insanı.
ve dünyanın en komik yazarı.
bir qamberdesouza değil.
pek çok kişi bilmesede kendisi bir doktor adayı, tıp fakültesi öğrencisi.
öldüren tiplerden güldüren değil.
türk aile evinde en çok rastlanan biblolarbaşlığında yer alan entrysi ile yine sesli sesli gülmeme sebebiyet vermiş yazardır.

burdan kendisine evlenme teklif ediyorum,allah da beni kahretsin.
bir de şu var orta halli ailelerdeki eskiden zengindik anlatısı
bu hafta yine bir iki entry ile istatistiklerde olacağını umarım. yarından sonra haftanın en beğenilen entrylerinde messi nin küçükken gittiği doktor başlığı yer alacak mesela . kesin ya ,eminim.
güzel yazmış zaten.