bugün

görsel
Daha çok çalışmanız gerek.
Oldukça hoş bir müzik ve ses kaydı. Arkadaşlarımı kutluyorum. Evet.
Sözlere vurgu az yapılmış. Az daha basabilirsin. istanbul daaaaaaaaa soooonnnbaaahaaaaarrrrr...
Sesin buna daha güzel gidecektir!
Şarkı söylerken en önemli şey ağızdan çıkan kelimelerin her harfini dinleyiciye geçirmektir, anlaşılır olmaktır. Pek iyi değil bence. Niyetim kesinlikle ahkam kesmek değil yanlış anlama hocam. Belki kayıtta sorun vardır bilemem. Başarılar. Hadi eyv.
bu şarkı hala söylenebiliyor mu amk. ben artık yasak diye biliyordum.

gız kuyleiisi vei adallaaaar. ağzının yayıyla ok atarım ok. çeke şu ağzı kaynatasını tıktığım.
b.k atmayacağım bu sefer dedim ama tutamadım kendimi mazur gör. Ya neden ağzını büküyorsun canını yediğim ver gitsin sesi.

gerçi subjektif bir mesele tabi bu ama ne bileyim bir zeki müren bir bülent ersoy gibi ağızdan çıkan sesin senkronu gitmesin istiyor insan.

son bir şey daha geldi aklıma. Sıla daha ünlü olmadan ilk albümünde kenan doğulu ile yaptığı "dan sonra" isimli eseri dinledim. ilk dinlediğim zaman dedim ki bu hanım kız slowa yönelse yeminle daha fazla tutar. Ardından 1 sene sonra " imza " albümü çıktı ve neredeyse 10 şarkının 8 i slow. Bir tuttu tam tuttu kadına.

Sende de " caz " ağzı var " slow rock " uymuyor bence sana. Söylemeye çalıştığın şarkı - Evanescence - Lithium- tarzında fakat senin ağzın daha çok şuna tutar - Norah Jones - Summertime-.

imza : çok bilmiş.
niçin ağzını yaya yaya söylüyorsun bence kasıtlı bir şekilde yaptığın bir şey bu. katledilmiş istanbul'da sonbahar şarkısı.
bak bi de dikkat edin 29. saniyede bi pat sesi geliyor. o ne biliyor musunuz, laptop sese dayanamayıp kapıyı çekip çıkıyor. kapının sesi o.
God sex sesin güzel ama şarkıyı farklı notalarla okuma lütfen. güzelim şarkı çok farklı bir şarkı olmuş.
Ne kadar tatminsiz insanlarsınız. Sürekli eleştiriye yönelik, en ufak bir olumlu enerji yok.

Birilerini gömerek yükselmeye çalışan eziklere alıştık da şu samimiyetsizlige bir türlü alışamıyorum jahdhf.

Çokzel söylemişsin aşkım. Ben çalamamışım kabul. Takma bu köleleri kafana.
ne inanılmaz bir ses ne inanılmaz bir yetenek sahibi değiliz galiba ama dünyanın en mükemmel arkadaşına sahibim, onunla yapılan kayıtlardır.
Benim nezdimde kötü olan bir şeye iyi deyip vicdan mastürbasyonu yaptıracağıma doğruyu söyleyip fikrimi belirtiyorum. Katılırsın, katılmazsın bir şey diyemem. Kaydı dinledim. Sesi de güzel bence. Ama söylemeye çalıştığı şarkıya uymamış o ses onu belirttim. Gayet tabi beğenip beğenmemek kişisel bir zevk ama paylaşmasının ne önemi var ki eğer eleştiremeyeceksek .
üç beş cahil yine toplanmış sanki otoriter gibi sanki yılların gitaristi ses analizcisi gibi, yemin ederim sorsan çoğu eyz bilmez, falsettodan anlamaz, düşük ton, kafa sesi, tenor, tiz, bas, bariton, nota falan bu tekniklerle alakalı hiçbir bok bilmez.

ama gel gelelim şu içten gelip söylenen iki mısraya dizeler dizerler, biri çalmış biri söylemiş küfür mü etmişler kalp mi kırmışlar ulan ezik veletler.

insanın içten gelen bir şeyine hürmet edin bari, en azından bir beklentileri yok canları istemiş yapmışlar.
gayet hoş olması gereken gibi olmuş, bu insanlar kons okumadı ya da sesini oktavlarca geliştirmedi, diafram dersleri almadı, sesleri için belki hiçbir şey yapmadı.

buna böyle bakıp yorum atın.

şu cahilleri takmayın.
bu mevzuyu -bu kayıt özelinde- çok ciddiye almayıp sadece eğlenmek için yaptıysanız güzel. yani o iletişim, o beraber birşeyler yapma motivasyonu güzel. toplumumuzda bu gibi hobiler çok gelişmemiş durumda maalesef.

yaşlar kaç? müzik veya şan eğitimi alınıyor mu? bu işi disiplinli ve yaratıcı bir hobi veya mesleğe dönüştürmek hedefleniyor mu? bunları bilmeden sadece kötü eleştiri yapmak veya dalga geçmek çok da matah bir şey değil açıkçası.
Gitari begendim 10 numara caliyosun elti vurgular muthis
Ama akord etmen lazim acilen.
Çok kötü.
kaydın dinlemedim. sizi esefle kınıyorum.
Açılın açılın ben müzisyenim.

Hem gitar ve piyano çalabilen asıl işi ise vokal olan biri olarak iki kelam edebilirim heralde.

Kızın şarkıya girdiği yerden 3 saniye sonra kapattım. Çünkü kusura bakmayin şarkı bu şekilde söylenmez. Dost da aci söyler bu arada. Eğer sadece olumlu eleştiri almak niyetindeyseniz sadece kendi çevrenizde çalip soyleyeceksiniz buraya kayit atmayacaksiniz.

Herkesin elestirebilecegi kayitlardir kisaca. Bir de cok mukemmelmiş gibi çemkirmişler millete.
sizi bir gün stüdyomda profesyonel kayıt almaya davet etmek istemem. çubuk mikrofona devam.
Kaydın ortasında bir şey devriliyor, sesi geliyor. Belki kamyondur.

(bkz: Kamyon devirmek)
Teomana hakaret lan bu.
kayıttan önce başka bir konuya değinmek istiyorum. insanlar eleştiri denilince hep olumsuz olanını anlıyor oysa ki yapıcı eleştiriler daha önemlidir. insanlar kendilerini bu yapıcı eleştiriler sayesinde geliştirebilir.

kayıda gelirsek de gelişime açık bir gitar çalınışı ve bir ses var yani kendini geliştirdirdikçe daha iyi olunabilecek bir kayıt. ve yazılan kadar da kötü değil ki hani ne ses eğitimi ne de enstrüman eğitimi alınıp ciddi bir kayıt olarak da yapılmamış bir kayıt ve yeterli derecede güzel.

bir de ülkemizde bu amatör kayıttan daha kötü şarkıları olup milyonlar kazanan ve dinleyicileri olanlar var bence asıl kötü olan o.
Ses güzel sayılır da ritim kulağımı paraladı. Kaç paraysa metronom ben alayım size.
Eleştiriye kapalı değiliz beğenen ya da beğenmeyen herkese teşekkür ederiz. Ben şan dersi almıyorum, zeusun eltisinin gitar çalışını ayrıca beğenen biriyim.

profesyonel bir kayıt değil, boş bir vaktimizde öylesine yaptık, tabletle kaydettik, profesyonel bir eğitimimiz de yok.

Her şeye rağmen bir şeyler üzerinde beraber vakit geçirmeyi seviyoruz.