bugün

yuh diyorum başka birşey demiyorum.
http://www.haberturk.com/...art-pistinde-korkunc-olum
Go-kart otomobilinin çarptığı esnada kaç km/h ile gittiğini bilmek istediğim olay. Kafa kopması çok kolay bir şey değildir zira.
emniyet kemerinden çok koltuğun arkasında bulunan sac destekten olmuş gibi duran olay. neyse csi miami ye bağlamaya gerek yok olayı. Allah rahmet eylesin, yazık olmuş.
talihsiz öğrencidir çok korkunç bir ölüm şeklidir.
Şerefsiz bir habercilik anlayışına meze olmaktan kurtulamamış kızdır. Söz konusu haber ajansı, halkın vahşet ve trajedi görmek istemesini kullanarak kızın adını soyadını, okuduğu şehri, üniversiteyi ve hatta bölümü söylemiştir, sonra bu sunumu sansür perdesinin arkasına gizlenerek fotoğraflar ile süslemiştir. Bir insan bedeni daha reyting ve kana susamışlığa meze olmuştur.
hayatımda hiç araba sürmedim*. araba sürmekten de haz edemedim. hiçbir zaman hız tutkunu da olmadım.

bir müddet evvel arkadaşların gazıyla go kart'a gitmiştik. benim mızıkçıklık yapacağımı düşünen arkadaşlar zorla ikna ettiler. çok kolay sürmesi gaz var fren var filan. olur dedim. bindim araca, acaip de sardı aslında. iyi başladım. acemi şansı iyi de gittim ha.

sonra, birden start-finish düzlüğünde uzun boyumdan dolayı arabaya sığamadığım için frenin üzerindeki ayağım kasıldı ve panikleyerek bariyerlere 70 derece gibi bir açıyla çarptım. çarpmanın etkisiyle aracın sağ ön tekeri havaya kalktı ve havada, ben hatırlamıyorum görenler anlatıyor, tam 360 derece dönerek 1 tur atıp 4 teker üstüne düştüm.

mekan sahibinin tepkisi: senin yaptığını 7 yaşındaki çocuklar yapmıyor.*
orada çalışan ve bayrak filan sallayan çocuk: diskalifiye oldunuz*
araba 100 derece daha az dönseydi de 4 teker yerine kafamın üzerine düşseydim medyanın yorumu: arkadaşlarıyla gittiği go kart'ta virajı alamayarak takla atan w.t.h.* vücudu ikiye ayrılarak feci şekilde can verdi.

fotogaleri için tıklayınız

rihanna'yı hiç böyle görmediniz

haberciliğinizi sikeyim la sizin. reytinginize sokuyum.

vesaire.

edit: yeni farkettim, orospu çocukları bir de kafası koparak pistte yuvarlandı filan demişler. aman allahım ne kadar heyecanlı.

edit2: la, medyanın sikik olduğunu yıllardır söylüyordum. gezi olaylarında cümle alem gördü. şimdi çay demliyorum.
söz konusu haber sitesi milliyet.com.tr sanki bu haberden zevk alıyormuşçasına haberi ballandıra ballandıra anlatmıştır. yazık ayıp günah!
ölümüne neden olacak bir dikkatsizlik yapan kızdır.

--spoiler--
Genç kızın emniyet kemerinin üst kısmını göğsü yerine boynuna doladığı ve çarpmanın şiddetiyle emniyet kemerinin başını kopardığı belirlendi.
--spoiler--

her şeyin bi usulü var. sırf bu mevzuya go kartı yasaklarlarsa şaşırmam amk. 2-3 eglenceli şey var zaten siktimin ülkesinde. e götünüze sokun emniyet kemerini öyle kullanın arabayı. siz de haber olun. bu durumda kafanın kopması beklenmedik bi olay değil ki.

edit: kimileri bu entryden yola çıkarak dar kafalı olduğumu ve muhtemelende düşünme sorunları çektiğimi düşünmüş. ilginç bir bakış açısıyla birlikte hayatta ne ekersen onu biçersin ve her hatanı yine kendin çekersin gibi yaklaşımlarımı belirtmek istedim.

Bu kız buz üstünde koşarken kayıp düşse gülersiniz, dalga geçersiniz. onun yaptığı basit salakça bi hatadır. ama kayıp ölse gülmezsiniz. bununla dalga geçmek istemezsiniz. akabinde bunun insanlar tarafından sizin yaptığınız bi hata olduğunun çıkarılıp sizi dışlamalarını istemediğiniz için yaparsınız bunu. yani bi yerde bencillik edersiniz.

şimdi konuyu eşşeğin sikine bağlamadan önce bu entry i beğenen herkesin ama herkesin "dar kafalı ve muhtemelende düşünme sorunları" olduğunu düşünecek insanlar var bu sözlükte. beğenmeden önce düşünün yani.
(bkz: #18564172)
çok fena içimi burkan, tüylerimi diken diken eden ve aynı zamanda şaşkınlıklar içinde karşıladığım bir olaydır.
atkıyla binmeseymiş o da, bu kadar bilinçsizlik olur mu la atkıyla karting mi yapılır.
kemere buff muamelesi yapmıştır 14. şekil bağlarken ölmüştür
atkısı aracın zincirine takıldığı için meydana gelmiş.
talihsiz bir olay. fotoğraflarını gördüm içim bi acayip oldu. karting yaptığına göre canlı, enerjik biriydi büyük ihtimal. allah ailesine sabır versin.
üzüldüm aq. bu gece bir eve ateş düştü. ne olursa olsun boktan bir durum. yetiştir büyüt okula yolla gelinen sona bak. adaletini sikerteyim lan ben bu hayatın.
atkısı zincire dolanmış yada kemeri yanlış bağlamış, sanki herkes çok bilinçli, çok dikkatli. bir aile kızını kaybetmenin acısını yaşarken ölen kızın zeka seviyesini tartışacak kadar bilinçli gerizekalılar var malesef. çok acı şekilde can veren kızdır, allah ailesine sabır versin.
üzüldüğüm bir haberdir . Allah rahmet eylesin .
ailecek tv karşısında bizi dondurmuş hadisedir. normalde pist görevlileri kemerin uygun takılıp takılmadığını kontrol eder ayrıca nasıl şiddetli bir çarpışma oldu da kızın kafası bedenindeb ayrıldı anlamak güç. garip ve üzücü bir olaydır.
go kart işletmecisinin sorumsuzluğudur. bir kere atkı yasak olmalıydı. emniyet kemerinin doğru takıldığı kontrol edilmeliydi. hep boş laflar olarak kalacak bunlar. ailesine sabır diliyorum.
tema vakfında da hizmet veren çalışkan bir insanı kaybetmişiz. ama haberciler sağolsun. sadece kafası koptuğu için haber yapıyorlar.
akıl almaz bir olaydır. normalde boğularak ölmesi lazımken kafası nasıl koptu merak konusudur. atkı lan bu.
ülkemizde her şeyin ne kadar laçka yapıldığının göstergesidir. haberlerden alınan bilgiye göre emniyet kemerini boğazına taktığı için kafası kopmuştur. o pistte çalışan gereksiz insan niye maaş alıyor. emniyet kemerinin nasıl takılacağını niye tarif etmiyor. orada kaldırım mı sayıyor bu tür saçma kazalar bizim ülkemizde olmaya mecbur mu. her gün bir skandala imza atmak zorundamıyız. bir işimizde düzgün olsun.
go-kart pistlerinden beni uzak tutacak vakaadır. her ne kadar gerek çalışan gerek rahmetlinin hatası olsa da insan ürküyor. çok üzüldüm o fotoğraflara kızın bedeni arabanın içinde oturuyor başı başka yerde yurdum habercilik anlayışına diyecek hiç bir şey bulamıyorum atılan başlıklar en az olay kadar dehşet verici.
mezun olduğum üniversitenin öğrencisi olan ve trajik bir şekilde vefat eden öğrencidir. allah yakınlarına sabır versin.
Yazık olmuş. Keşke -söylenilen doğru ise- kemer denetimi doğru dürüst yapılsaymış. Allah rahmet eylesin.
Allah herkesi görünür görünmez belalardan korusun.