bugün

peder zickler ilk entrysini 2005'te yazmış, baktım şimdi.. yani sazancılık diye tabir edilen bu tarz çıkalı 4 seneye yakın olmuş.. ancak bu tarzın modasının çok çok önceden geçtiğini anlayamayıp kendini hala farklı zannedan bir ton salak, özellikle uludağ sözlük semalarında uçuşuyor.. ve zickler, kayser sozer hatta zenci kadar zeki olamadıkları için de, türe de yeni bir örnek veya şekil getiremiyorlar, ancak kendileri ayarındaki birkaç toy ayzarı kandırıp eğleşiyor, iki aya da siktir olup gidiyorlar.. böyle bir ortam var..

peki konuyu derinleştirebilecek bilgi/birikim/akıldan yoksun olununca n'oluyor:

(bkz: gudubet bir kız uğruna 45 kişi öldürmek)

aha bu oluyor.. insanlardan tepki, acılar üzerinden alınmaya çalışılıor malzemesizlikten.. konu da konuyu açanın karakterinin ucuzluğuna çekiliyor..

senin şimdi ne farkın kaldı iki gün önce küfreden o maldan canım arkadaşım? hiçbir farkın yok gözümde.. aç ''ananızı skiim'' diye başlık.. o da tepki çeker.. yine troll gibi şatafatlı bir isim mi addedicen kendine o zaman da?

tek dileğim o ölen zavallı insanların acılı yakınlarından birinin bir şekilde bu rezil yazından haberdar olması, o zaman görürsün bir gudubet kız yüzünden insan nelerini kaybediyormuş.. eşşek herif..
böyle ayak altına düşen müessesedir. kadının adı yok derler ya ahanda bu müessesenin de adı yoktur artık.

insanların acılarının üzerinden icra edilmeye çalışılan ve gittikçe tepkinin yanında kin ve nefret duygularını tetiklemeye başlayan bir müessese olmuştur. yazıktır, günahtır...

bazı değerler bu kadar ucuz olamaz. toplumun ortak değerleri ile oynanamaz. buna hayvanlık derler.

bazı şerefsizler malzemesizlikten veya acemilikten ( evet evet sözüm altıncı nesile) artık toplumun ortak değerlerine dil uzattılar.

misal salağın birisi çıkmış cem garipoğlu'nu savunuyor :

(bkz: cem garipoğlu nun üzerine fazla gidilmesi)

ya arkadaş bunun sencesi, bencesi yok ! ! ! buna toplum olarak ortak tepki vermemiz şaşılacak bir durum değil ! bizim bir değerimiz çiğnenmiş ! vahşi bir cinayet işlenmiş ! bu katili savunabilecek salak varsa türkiye'de çıksın ortaya ! bana istifa etmesi gereken emniyet müdürünü örnek göstermeyin. kendisi ağzının payını alamadı ne yazık ki !

demek ki insan olmak beşeri münasebetler kurmak o kadar kolay değilmiş... başlıklardan okuyoruz !
biz buna troll olucam derken maskara olan yazarlık müessesesi de diyoruz.
altıncı nesil hırboların ısrarla işletmeye çalıştıkları ve ucuzlattıkları müessesedir.
tabi bu müesseseler ucuza mal olduğu için simit sarayları gibi her yerde türemeye müsait. al bi limited müessese daha;

(bkz: istiklal marşı okumam çünkü ben müslümanım)

bu tarz müesseseyi açıp hemen satmak gerekiyor. yoksa sahip çıkarsan tutmaz. pörtledikten sonra "yaw ben diil bi arkadaş. ben de sizin gibi mağdurum zaten arkadaş da değil, tüh allah belasını versin, hele bi bak bana ben hiç öyle biri miyim allasen" deyip borsaya geçiş yapılır sonra talep toplanmaya başlanır. ha unutmadan sıcak servis yapılır. afiyet olsun.
office
web
grafik
programlama
.
isteyenlere
güncel Önemli Başlıklar