bugün

bence uzak ara ağva'dır. tamam kuş sesleri eşliğinde orman içinde ilerliyorsun. ama yolun çok dar olması, neredeyse 10-15 metrede bir viraj olması ve karşıdan gelen aracı göremediğinden hep yavaş ilerlemek zorunda kalman, yolun bitmek bilmeyişi, araba kullananı epey yoran bir durumdur. o kadar zahmet çekip vardığın yer de sezon haricinde in-cinin top oynadığı, çamur gibi bir dere ve epey dalgalı bir denizin kenarında pek de gelişmemiş bir beldedir sonuç olarak.
beş altı sene öncesine kadar antalya-mersin karayolu idi.
viraj üstüne viraj. ikram servislerinde naylon poşetler.
öyle ki çoğu otobüs firması mersinden ilerideki güzergahlar için konya-pozantı bağlantısını kullanırdı.
şimdilerde nasıl bilmiyorum. bir nebze düzeltildi deniyor.
Cehennemdir.
hala Antalya mersin karayoludur, özellikle de Gazipaşa Tarsus arası tam bir ölüm yoludur uçurumdan aşağı düşmemek an meselesidir. sürekli viraj üstüne viraj bir yanın dağ bir yanın uçurum ve hala bir düzelme olmamıştır.
rizeden kars akyakaya gidis yoludur.
elazığ - kemaliye
(bkz: bok yolu)
gaziantep - şanlıurfa öyle salak bir yol ki urfa istikametinden gelen torosların üstüne üstüne gelmesi kaçınılmaz bu yüzden de emniyet sağolsun her 50 km de bir çevirme yapıyor ama nafile adamlar torosla radara giriyor.
ben geçmedim ama gidenler hatta gidemeyip arabasıyla yarı yoldan dönenler söylemişti, assos yolu (antik kente gidiş sanırım) da epey dar ve tehlikeli demişlerdi. bilmiyorum şu an düzeldi mi ama o hatta çalışan minibüsler o tehlikeli uçurumların kenarından epey hızlı geçiyorlarmış, adrenalin isteyene duyurulur.