bugün

Amerikan'ın Mehmetçik'i.
Küçükken oyuncaklarına ve ayakkabısına sahip olduğumuz çizgi film.

(bkz: nerde o eski gunler)
her sabah izledikten sonra mahalledeki bütün arkadaşların çizgi film bittiği gibi cama çıkıp tek tek "ci ay cooooo" diye bağırması sonrası, hepimizin gaza getirip mahalleye top oynamaya inmemizi sağlayan, çocukluğumuzun en büyük değerlerinden biri.

(bkz: hey gidi gunler hey)
sevgili tucimani ve rockonbaby kardeşlerimle çocukluğumuzun en büyük merakı. uğruna dökülen paranın haddi hesabı bilinmeyen, hala olsa hala oynarım oyuncağı. **
izledikten sonra boncuklu silahlarımızı alıp aşıklar parkında kıran kıran çarpışmamıza yol açan çizgi dizi.
wayy be ne cigzi filmdi ama * dedirten çocukluğumzun unutulmaz muheteşem cizgi filmi. anneler için o zamanlar yalan rüzgarı neyse çocuklar için de oydu yani. heytt kobra la lalalala diye saldıranlarda heyy mayk sende vursana adamım nidalarını attığımız, arkadaşlara şş yavas ol ciayco * diye takıldığımız harkulade eser.
Gece gece çocukluğumu özletmiş oyuncaklara verilen addır. allah belalarını versindir, beni ağlamışlardır.

http://joes.propadeutic.com/1992.html
(bkz: gi/#2816044)
uzun süre trt'de hafta içi akşamları yayınlanmış bir çizgi filmdi. bir grup amerikan askerinin kobra kumandan'a karşı mücadelesini anlatırdı. bunların her biri kendi özgü bir tip olup çeşit çeşit özellikleri olurdu.

kobra kumandan bir örnek giyimli askerleriyle insana darth vader'i anımsatırdı. ben bu joe'lardan flint'in hastasıydım, onun aşkına her bölümünü izlerdim gi joe'nun. ama birgün bunun elemanları değişti, bir grup başka askerin maceraları başladı, ben de seyretmeyi bıraktım. bunun oyuncakları da deli gibi ortalığı sarmıştı, ben de yan gözle bakardım flint'in oyuncağı var mı diye ortamlarda.
bir sürü çatışma yaşanıp da hiç kimsenin yaralanmadığı çizgi dizi. binalar, araçlar, silahlar hasar görürdü ama kesinlikle insanlara zarar gelmezdi.
kısaca özetlemek gerekirse efektleri gayet başarılı ve kötü kadını çok güzel olan filmdir.konusuda çocukluğumuzdan bildiğimiz "g i joe" ekibinin düşmanı kobranın nasıl ortaya çıktığını güzel biçimde anlatıyor.aksiyon olaylarıda başarılıdır.zira filmde kurgu kötüdür,biranda iki asker bir günlük eğitimle birazda teknik destekle süper asker oluveriyorlar. diyaloglar da filmi çocuk filmi hissine sokmuştur.Brendan Fraser iki dakika görünüp,selam verip ortadan kaybolmuştur."snake eye" neredeyse "g i joe" tanrısı gibi karizmatik gösterilmiştir - ha bunu ben sevdim o ayrı-
efektleri iyi izlenesi film. transformersın yapımcıları tarafından yapılmış film(gitme sebebim). ayrıca crysis oynadıysanız ve etkilendiyseniz bu filmi kesinlikle izlemenizi öneririm. nanogiysi zımbırtısı burda da var, crysis manyağı olarak çok hoşuma gitti bu film.
(bkz: gi jane)
çok heyecanlı, rehine kurtarmalı, savaşmalı bir atari oyunudur. yine kimse hatırlamayacak ama yapacak birşey yok.
çizgi filmiyle büyüyen bi' nesil olarak filmi hayakırıklığı yaratmıştır.
lakin bu modernizasyonu yakıştıramadım kendilerine.
marvel comics group çizgi romanlarından biridir. terörle mücadele eden bir abd özel timinin maceralarını konu alır. dolayısıyla karambolde abd propagandası da içerir. albay (sonradan galiba generalliğe de terfi ediyordu) hawk tarafından idare edilirler, genelde "kobra" adlı uluslararası terör örgütüyle mücadele ederler, ama başka terör örgütleriyle ve (o zamanki) sscb'nin ordusuyla da kapıştıkları vakidir. aynı zamanda kahramanlarının oyuncakları da piyasaya sürülmüştür.
(bkz: g i joe)
bir zamanlar benim için büyük anlam ifade eden çizgi film. herşeye gi joe takma adı takardım hey gidi günler hey.
"government issue joe" anlamına gelir. 2. Dünya savaşında amerikan askerleri için söylenmiştir.
fragmanın 15. saniyesinde kapattım..
afişine 3 saniye bakabildim.
o ne amk?
(bkz: abartmak)
Çok küçüükken bunun çizgi filmlerini izlerdim. Teletabi izleye nesille aramızda büyük fark llduğu kesin. Yine bunun oyuncaklarından bikaç tane vardı bendede. Bide hep kobra yensin isterdim çizgi filmde.

Filmini denk velip izledim tırt olmuş. Çşzgifilmde özellikle kobra resmen belli bir askeri düzene sahipti üniformaları falan vardı, filmde özel şirket gibiler olmamış o havayı yaratamamışlar.
görsel
bir spin off'u olarak ekipteki snake eyes karakterinin müstakil filmi yakında geliyormuş.