bugün

geçince alınıyor para. geçmeyen biri nasıl olur da para öder?
Basbayağı yalandır. Ödemiyoruz.
Zorla alıyorlar.gasp.
anlatsana nasıl zorla alıyorlar?
geçmeden alıyorlar, geçince br defa daha ödüyoruz. iki defa yani.
dedelerinden yalan palavra üzerine eğitim alan malum zihniyetli tiplerin uydurmasıdır. bunlar böyledir hem ülkeye çivi çakmaz hem de çivi çakana mani olurlar .
Vatandaştan zorla alınmıyor yalandır.
Bu para Agapeliler tarafindan oluşturulmuş bir havuzda biriktirilip ödeniyor bilezikler bozdurularaktan.
Ahahahahasktr.
kara saban zihniyeti ile yol, köprü, havalimanı gibi yatırımları anlayamazsınız. ancak ve ancak zihniyetinizdeki o karayı alır hizmet edene çalarsınız.
Geçince 2 kere ödüyoruz, geçmeyince 1 kere. Bu sebepten dolayı geçmiyoruz...
görsel
aldığın maaşın vergilerine,
Elektrik faturanın detaylarına,
kullandığın dogal gazın fatura detaylarına,
telefon faturanın detaylarına,
6 ayda ödediğin mtv'ye
2 senede bir girdiğin muayene ücretine bakarsan eğer.. bu kadar paranın üzerinden geçmediğin köprülere havaya yere saçıldığını mal değilsen görebilirsin..

Maaşın %40 kesintiye uğraması nedir mk?

edit: bir de bu köprülerin üzerinden geçtiğin zaman kulak arkandan emmeye başlıyorlar.. km de ortalama 40 50 kuruş civarında..

edit2: Peki bir soru ben ve benim gibi 20 milyon insanın çalıştığını düşünürsek? Önce kazancımın %50 civarını vergi diye aldın dedik tamam.. internet faturanın %20 si devlete ödenen katkı payını içeriyor vergisi hariç.. Yediğin içtiğin sıçtığının soluduğunun vergisini de ortalama %18 civarında kdv ile ödedin.. alkol sigara kullanıyorsan külliyen vergi ödüyorsun orasını hiç karıştırmıyorum bile ama sen 10 bin liralık hizmet verirken senin eline 4500 lira geçip de kazandığın paranın da diğer paraların yanında bir mali değeri olmadığı için götüne giyecek boxer için 3 kere düşünebiliyorsun.. Peki Judas kardeş açıklasana bu paralar nerede?
- Nerede diye sorunca e yol yabtık köprü yabtık demiyor musunuz?
- Ee yaptın madem vergilerimle tamam anladık.. e mına koyum sormazlar mı adama geçerken niye kulak arkamı emcüklüyon diye ?
görsel
büyük bir yalandır. o köprülerin masrafını bu başlık altında gördüğümüz bazı keklerin reyisinin hanımı bileziklerini bozdurarak veriyor. misal 3.köprüde veya osmangazi köprüsünde günlük 40 bin araç garantisi verilmiş ama 20 bin araç geçmiş. geçmeyen 20 bin aracın "garanti ödemesini" emine anneleri yapıyor. hatta rivayete göre kızları ile beraber dolma sarıp lokantalara satarak karşılıyorlarmış. yoksa pis cehapelilerin dediği gibi vatandaşa vergi, maaş kesintisi, faturalara ilave olarak falan yansıtılmıyor elbette. siz bu akp lilerden daha mı iyi bileceksiniz hem ? adamlar büyük resim görme uzmanları..
anamızın amına kadar sokulan vergileri görmeyen kişinin yanılgısıdır bu "yalan".
bir faturada "köprü parası" adı altında bir ödenti veya bir maaş bordrosunda kesinti yapıldığını kanıtla sözlüğü derhal terk edeceğim. ama sen edemezsen sen terk edecek misin!
Şu herifin kıvırmaları asena görse önünü ilikler esas duruşa geçerdi.
adam gelmiş, "bir faturada "köprü parası" adı altında bir ödenti veya bir maaş bordrosunda kesinti yapıldığını kanıtla sözlüğü derhal terk edeceğim" diyor.

bak bunu söyleyen 3. nesil yazar bir de. çocuk filan değil yani. faturada "köprü parası" adı altında bir kalem bulunmayacağını da, bu paranın sike sike halka ödetildiğini de adı gibi biliyor.

çünkü kendisi de markete gidiyor, kendisi de elektronik almak istiyor, kendisi de ülkenin ekonomik olarak anasının bacısının sikilmiş olduğunun farkında.

ancak nedense trollük yapmayı tercih ediyor.

halbuki ulaştırma bakanı da itiraf ediyor;

"SADECE GEÇEN iÇiN YAPILMADI" diye.
https://www.haberler.com/...getiriyor-9502734-haberi/

bak senin, ailenin, çocuklarının, bu saçmalığa ödediği para 143 milyar tl. bu para havadan gelmiyor. altın sıçmıyoruz.

senden çalınıyor bu para.

aloooo

https://www.yeniasya.com....milyar-lira-odedik_533140

troll ile tartışmama prensibimi devreye sokuyorum. bu, konu hakkında yazdığım son entry'dir.
aramızdaki bazı arkadaşlar ya çok saflar ya da salağa yatmada uzmanlar. ulan adam gidip faturaya alenen "köprü geçiş vergisi" yazar mı ?????? yıllarca trt payı diye aldılar faturalardan millet uyanınca infial oldu. adam gidip faturaya garanti geçiş ücreti diye ibare koyar mı.

benim mesleğim ısıtma üzerine istanbulda her eve gelen doğal gaz faturalarından bilmem kaç lira ek vergi alınıyor. verginin de vergisi bile alınıyor. peki hangi kalem yazıyor faturalarda ? hiçbirisi. ben biliyorum çünkü sektörün tam kalbindeyim. sen bilmiyorsun bilmende mümkün değil. hanginiz fatura gelince sayacın üstündeki tüketimi alıp bir dahaki faturaya kadar yaktığı gazı karşılaştırıp m³ üzerinden hesap ediyor ? hiçbiriniz.. ben sana söylüyorum şimdi inanmıyorsan senin bileceğin iş güdülmeye devam et. haksızlığı savunacağım diye hesaplarını bile silmeyi göze alıyorlar ama doğruyu bir türlü göremiyorlar..
5 yıl önce sattığım arabadan sahte bir şekilde 2020 yılında köprü geçiş ücreti yansıtmışlar.

düşünün artık. farkında olmasak geçirecekler.
yalanın kuyruğu varsa
kuyruğunda yalanı var tadında tespit.

geçmeyenden 1, geçenden 2 şekline evrilmiş, zorunlu değil mecburi bir durum bu köprü mevzuları.

geçmeyenler geçmediklerini zannededursun, lakin geçmiş kadar oluyor vatandaş.
Şu kadar geçişi garanti edip kimseler kullanmayınca o aradaki farkı tabiki devlet kendi cebinden ödüyor. Cebinden odedigini de bize vergiyle ödedip kendi açığını kapatıyor olay bu.
--spoiler--

ödediğin verginin geçmediğin köprüyü finans ettiğine dair iddianın bir kanıtı var mi?

--spoiler--

yıllar yıllar önce bir millet vekili "rüşvetin belgesi mi olur pzvnk" demişti. yok be abi vallahi rabbim bize acısın. nasıl insanlarla bir arada yaşıyoruz amk.. adamların cebinden paralarını çalıyorlar. sen uyarıyorsun "bilader bak paran çalınıyor" diyorsun. adam hırsıza "helal olsun kanka ye kendi malın gibi" diyor ve dönüp kendisini uyaran sana çemkiriyor. dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle bir şey göremezsin..
Yıllar önce vergi hukuku hocam prof vergi kavramı için “devletin tüm menfi/müspet hizmetlerinin kaynağı vergidir, bir nevi devletin geçinmesi için vatandaşın ödediği maaşıdır vergiler devletin.” Demişti. Ama amına koyduğum yerinde görüyoruz ki sınırlı ehliyetsiz olduğu yüzüne vurulsa “benim b sınıfı ehliyetim var” diyecek tipler verginin kaynağında niyet okuma arayıp fahiş düzeni aklamanın peşine düşmüşler.

Biz burada bu kadar adam bilmiyoruz, hadi bizi geç Koskoca prof bilmiyor sen biliyorsun zaten amına koyim he.
Verilen garanti geçişlerin açığını müteahitlere, devlet öder.
Devlet ödeme için parayı halktan alır.
--spoiler--
"bilader bak paran çalınıyor" diyorsun. adam hırsıza "helal olsun kanka ye kendi malın gibi" diyor ve dönüp kendisini uyaran sana çemkiriyor.
--spoiler--

hırsız devlet oluyor burada. parası çalınan da vatandaş. bir de "uyarıcı" var. bizi uyaran. (bkz: the message)
bu arkadaş cidden sıkıntılı hata bizde laf anlatmaya çalışıyoruz hala. hırsız devlet değil kamil kardeşim şaban kardeşim. o örnek olarak verildi. herhangi bir hırsız gelip paranı çalıyor ve birisi seni uyarıyor. ama sen hırsıza helal olsun deyip uyarana sallıyorsun.

bilale anlatır gibi anlatmak deyimi bile yok oldu gitti amk. bilalden fenaları aramızda geziyor..
Senin verdiğin vergiler havuzda toplanıyor sonra yol yapanlara namaz cliolara ödeniyor işte nesini anlamıyor sunuz kara cahiller.