bugün

günümüz sartlarinin mümkün kildigi hede. şöyle ki adam 18 yasinda üniversiteye basliyor, 22de okul bitiyor. askere gidiyor 23-24 civari. is tecrübesi yok, biriyle evlenip hayati kotarabilmesi için 2-3 yil calissa. oldu sana 27. kapitalist sistemin sonuclari. ha bi de tipsiz olma ihtimali var ki o en aci olanidir.
hiç evlenmemek kadar iyi olmasa da erken evlenmek kadar kötü de değildir.
hayatın tek anlamını evlenmek sanan hırboların zoruna gidendir.
Kesinlikle yanlıştır. Ben şahsen. 23 yaşımda evlendim keşke çok daha erken evleydim. Hatta lise bitince evlenseydim ve üniversitede ev arkadaşı kahrı çekeceğime eşimle kalsaydım. Hatta aynı bölümde de okusak fena olmazdı.
Kişiliğe göre değişebilen durumdur.
şahsen ayaklarımın üstünde durup az birikim yapayım dediğimden şöyle bir 25 27 olabilir biraz da seçici özelliğim vardır * .
büyük bir kayıptır. o berabeer olduğunuz tek gecelik yada haftalık aşklarınız hasta olduğunuzda önünze bir sıcak hazır çorba bile koymaz. aile sahibi olmak harika bir şeydir. evlenin arkadaşlar. bir aileniz olsun.
aslında çok ince eleyip sık dokumayacaksın bu konuda. sonuçta alacağın kazma. 25 de de kazma. 35 te de. bu nedenledir ki evlenin kızlar. en azından anne olmanın mutluluğunu erken tadar çocuğunuzla akran gibi olursunuz.
Toplumun belirlemis oldugu yaş standartı cercevesinde gerceklesmeyen evliliktir. Erikson'un psikososyal gelisim kuraminda, yakinliga karsi yalnizlik evresi (18-25 yas civari) es seciminin de yapildigi donemdir.
Evlilik ve evrede yer alan diger alanlarda başarısız olan bireyler, yakın ilişkiler kurmadıkları için yalnızlığa düşer ve kendilerini mutsuz hissederler. Çevrelerindeki insanlarla kurdukları ilişkiler yalın ve yüzeyseldir.

Tabi bir de isin kadinlari ilgilendiren (kadinin yasindan dolayi) yönü var ki, engelli cocuk dogurma riski ilerleyen yasla paralel olarak ilerlemektedir.
mantıklı olan bir durum.
bok varmış gibi erken evlenmekten iyidir, o toyluk o tecrübesizlikle evlilik mi yürür. geç evlenmek iyidir en iyisi de evlenmemektir.

asırlar sonra gelen edit: hayattaki tek amacı ve tek başarı sayabileceği şeyi evlilik olan gerzeklerden eksiler gelmiş noldu zorunuza mı gitti.
kariyer yapacaksan olacak bir durumdur .
her şey zamanında güzel. erken veya geç çoğu zaman sorunludur.
sene 2014 ve zaten insanlar evlenmeden once bile evliymis gibi yasiyorlar. beraber kalmalar, yatmalar, kalkmalar, hatta dis ulkelerde çocuk bile genelde evlilik dışı.
O yuzden bir sey farketmeyecektir, kisiyi bir çok kez evlenip bosanmis gibi dusunebiliriz...

kisinin hiç boyle bir geçmisi yoksa da zaten cidden vakit kaybidir, "geç" demek benim için 35-40 arasi demek, dolayisiyla da bir kadin için ne çocuk dogurmak, ne de buyutmek artik kolay olmayacaktir. Hem o fizige de yazik en guzel senelerinde kesfedilmemis...

erkekler için durum daha farkli tabi, evlenndikleri kadinin yasina gore degisir her sey.
big mistake baby.
evliliğin çocuk oyuncağı olmadığını anlamak için yapılan en doğru eylemdir.
insan a her zaman yanında olacağı bir hayat arkadaşı lazım. Bunu ne kadar erken bulsa o kadar iyi.
Ama bazı eşler o kadar iğrençleşiyor ki kişiyi evlendiğine bin pişman ediyor.
Ne kadar gec olacagina bagli olarak cok saglkkli da olabilir
Bir omur yanliz kalmaniza sebep te olabilir.
22 bayan icin ideal bence. Ben yaptim oldu.
gecin ne kadar gec oldugu onemli. 30 dan once evlenmek gerektigi asikar. eger evlenilecek insanla karsilasildiysa is ve askerlik olayini halletmis erkekler evlilige sicak bakabilir. kizlarinda is olayini halledemese bile en azindan okulu bitirmis olmalari lazim.
evlenmek mesele değil önemli olan olan evliliği idame ettirebilecek kapasitede olmak. bu yalnız sevgi ve saygı ile olacak iş değil. ortak yaşamanın bazı sorumlulukları ve zorlukları vardır. bu zorluk ve sorumluluklar kişilerin zaman içinde evliliklerinin devam edip etmemesi açısından hayati önem arzeder. o yüzden hem maddi hem manevi açıdan evliliği idame ettirebileceğinizi hissedene kadar evlenmeyin. kendinize,eşinize ve en önemlisi doğacak çocuklarınıza yazık etmeyin. bunu bir hukukçu olarak söylüyorum. sonra bir sürü para verip avukat tutar mahkeme salonlarında zaman eskitirsiniz.
benim düşünceme göre çok yanlıştır, sübjektif bir meseledir.
herkesin düşüncesi farklı olabilir.
erken evliliği tavsiye ederim, erken dediysek 18 de değil elbet, 26-27 makuldur.
çocuk sahibi olmayı düşünmeyen biriyseniz mantıklıdır ama çocuk yapacaksınız illa erken evlenin kimse 15 yaşındayken anne babası 60 yaşında olsun istemez açık ve net.
kimse geç evleneceğim diye yola çıkmıyor. karşınıza doğru kişi ne zaman çıkarsa o zaman evlenmeye kara veriyorsunuz.
Akıllica eylemdir. Gençken fikirler çabuk değişiyor. Erken evlilikler genelde pişmanlık getiriyor.
Geç evlenmek iyidir ben evlenmedim henüz ama yaş 31.