bugün

mükemmeldir.

daha önce eminim ki hiç bir memleket böyle bir şey görmemiştir.

gezi parkı sınırlarında resmen komünizm hayatı var. her şey bedava. insanlar kendilerinden katkı yapıyorlar. herkes yesin doysun mantığı var. herkes herkese içinden gelerek yardım ediyor. kimse gocunmuyor.

doktorlar bile yaralıların ayağına gidiyor. yaralı biri gördüklerinde sana ne oldu gel bi bakalım diyorlar. 50 lira muayene ücreti demiyorlar yani.

satış yapmak isteyen seyyarları kovuyorlar.

çok güzel bir oluşum. keşke hep böyle kalsa orası. belki orayı ziyaret edenler insanlık öğrenirler. insnalığın ne demek olduğunu öğrenmek için güzel bir yer.

her şey sona ermeden bu güzelliği gidip görmeniz gezmeniz dileğiyle.
(bkz: taksimde her şeyin bedava olması) oysa tam tersi kapitalizmin kralı var orda.
(bkz: üç beş kişinin toplanıp komünistçilik oynaması)
ütopik bir yaşam var orda .
görsel insnalar kendi kitaplarını bağış yapıyorlar. siz de o kitapları bedava alıp götürebiliyorsunuz.

görsel insanlar bapış yapıyorlar veya yemedikleri bisküvileri, çerezleri buraya getiriyorlar başkaları da bedava alabiliyor. ayrıca bağışlarla da salatalık domates omlet gibi yemekler yapılıyor. evlerinde yemek yapıp getiren teyzeler de var,

görsel bahçesinden toplayıp taze taze getiren de... *
süper bir hayattır.

ama dayanışma ile bir ömür geçmez malesef.

tabi işsiz güçsüz insanlar bir ömür boyu ekmek elden, su gölden bir ömür burada yaşayabilir. ne ala?

ama bu değirmenin de bir suyu var.

birileri elbet çalışacak üretecek. öyle 2 araba bostan yan gel osman olmaz.

zira şu güne kadar vatandaşın yaptığı yardımlar, teyzelerin, annelerin sardığı dolmalar ile 13 gün geçti gitti. ama bakın bu yaşam tarzı ak beyinlerin de dikkatini çekimiş, dış güçlerin yardımları falan denmeye başladı.

tamam eylem yapın, ama önce çalışın, para kazanın. akşam da kazandığınız paraları harcayın.
küçük komün beyinciklere sunulan utopik bir kaç eylem günü. yedigi simiti bedavaya getirdigi için mutlu olan küçük komün arkadasımızın kapitalizme yapacagı katkıyı bekleyen ağzı salyalı kapitalistlerin işi bittiğinde bir parmak şıklatmasıyla titreyip kendine geleceksiniz. o deegil ben ögrencilere acıyom yok yani sınavın var git finallere calıs ne işin var orda, okulun uzadı gecmiş olsun. o eylem bitince sen ordaki çapulcu kardesin olan banka mudurunden iş istesen s.ktiri basar sana.
kesinlikle görüp görülebilecek en güzel hayattır. gidip görülmeli, destek verilmelidir.
görsel
görsel
bunların parasını da aralarında toplamışlardır sanırım. kıymanın kilosu malum. kaç bin insan. banka genel müdürü çapulcu olmuş. kafam karıştı amk.

görsel
köfte ekmek satan seyyar satıcılar bile alandan kovulmuşlardır.

işlerini istiklal caddesinde yürütmektedirler.
halkin yemekhanesi bulunmaktadir;

http://www.youtube.com/watch?v=8zvLpgPVBsI
(bkz: taksim halk cumhuriyeti)
belki de mükemmeldir ama "xx yardım kuruluşu paraları cebe indiriyor.", "yy yardım kuruluşu toplanan para ve yardımları katakulliye getirip başka şeyler yapıyor." diyip de kimseye yardım elini öyle ya da böyle uzatmayanların, ileride onlar için de böyle şeyler yapmasını arzu ediyoruz. ücretsiz muayene, tedavi eden doktorların, ilerleyen dönemlerde de kapılarını açmalarını istiyoruz.
her ne kadar devletin ayıbı da olsa, sokakta yemek bulamayan kişilerin, lokantalara girip "artık" yemekleri istemelerine rağmen kapıdan kovulmamasını istiyoruz.
madem ortada bir samimiyet var, bu yardımlaşma ilerleyen dönemlerde de sürüp gitsin o halde.
yeni bir yönetim, yeni bir yaşam sistemi sunmaktadır insanlığa.

dün ilk defa Gezi Parkı'na giden bir arkadaşım aradı, saatlerce oturmuş orada ve o kadar etkilenmiş ki ortamdan,insanlardan, bana telefonda, yaşadıklarını anlatırken uçuyordu adeta...

direnişin ardından orada kendiliğinden oluşan mini sistem, sadece Türkiye için değil, yeni dünyanın da kurtuluşu olacak, özgürlükler, sınıf ayrımına tamamen karşı duran, insan odaklı ve toplumun her kesimini kucaklayan bir saygı temeline dayalı, çağdaş bir sosyalizm yorumudur.

kazanımı ne olur ne olmaz bilmem ama, bu hareket sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya da yeni bir yönetim fikri sunmuştur.