bugün

En güzelidir ben şu hayatta cıvık olup ciddiye alınan bir adam görmedim. Yerine göre ciddi yerine göre dozu fazla kaçırmadan muzip olacaksın arkadaş. Fazlası zarar. Bir duruşun olacak ki herkes öyle tepene binmesin.
işsiz kalmanıza yol açan durum. insanların maskelerini düşürdükçe sinirleniyorlar.
Beraberinde dışlanmayı getirir.
Çünkü çevresindeki insanlar gerçeklerle mutsuz olmaktansa, yalanlarla mutlu olmayı tercih eder.
genelde hayatta her seyin en kotusune hazirlikli da insandir ayni zamanda.
Belki de birçok meşgalemiz gerçeklerden kaçma adınadır. Oysa gerçekçi olup buna uygun bir yaşantı oluşturmalı diye düşünüyorum. Gerçekçi olunca birçok sır perdesi aralanacaktır. Eşyanın tabiatına uygun olan davranış gerçekçi olabilmektir. Düşüncede ve davranışta umarım gerçekçi davranabiliriz.
Hayal dünyasından uzak, akla yatkın farklı düşünce sahibi olan kişilikler.

(bkz: olmayacak duaya amin) diyenlerden değildir.
"hayallerle yaşayanı gerçekler siker" sözünü benimsemiş bir insandır başkaları hayali duvarların ardına saklanırken gerçeklere kafa tutan bir insandır ve biraz da ruh hastasıdır.
insanı derinden yıkan ama bir o kadar da güçlü olmaya iten bir eylemdir. Ne demiş şair, hayallerde yaşayanın *mına koyim. Hayalperest ve romantik insanlara çok gıcık olurum. Gerçekçi olmayan insan, duygusal davranır ve mantığını öne çıkaramaz. Analitik düşünme ise zaten hak getire. Ayrıca, bir lider de gerçekçi olmalıdır. Hayalperest liderin sonu hep hüsran olmuştur.
Turkiyede mutsuz olmaktır.
"gerçekçi bir insan olmak" öncelikle gerçeklik ister, duruş ister en önemlisi ifrat ve tefrite düşmeden tabii insan olmayı gerektirir.
gerçekçi olduğu kadar da umurundaysa hayatın, tamam kardeş sıçtın. kolay gelsin.