bugün

2016'ya dönmek isterdim. 2019'a kadar her şey toz pembesi rüya gibiydi. sonra bir şeyler oldu. gençliğim kaydı. hayatım kaydı hatta.
pandemi öncesine dönmek isterdim şüphesiz.. bir çok fırsatı kaçırdım ah gerizekalı dangalak ben..
2002.

Bir oluruz yolunda dönemi.

Özgür kızlı yıllar.

Akp'siz yıllar.
1980'li yıllara.
Ne gençlik yaşamışız?
Şimdi ki gençlere bakıyorum da yaşadığımız gençliği şimdi ki gençlik hayal bile edemez.
2010 lar.

2020 lere girince hayatımız kaydı.

Pandemiden öncesi.
60lar.
Tüm dünyada özgürlük rüzgarlarının estiği, kapitalist yavşakların korkudan altına ettiği yıllar. insanlar müzikler her şey şimdiye göre çok çok daha kaliteli.
2008-2018 arasını bu kafayla tekrar yaşamak isterdim.
diyaliz dönemimde mutluydum.

şimdiki kadar ağır dertlerim yoktu.
bugünden önceki herhangi bir dönem. her geçen gün daha çok bataklığa gömüldüğümüz aşikar. o yüzden bir ay öncesine bile dönsek kar kardır diye düşünüyorum.
2015 yazında bu ülke ile olan tüm bağımı, duygudaşlığımı yitirdim. Benim ve Türkiyem için 2015 yazı, son yazdır.
Onunla mutlu olduğum yıllara. O kadar özledim o kadar pişmanım ki. Ben nankördüm ama sende gitmeme dünden razıymışsın. Neden çabalamadın ki hiç?
babamın taşakları.
2000-2010 donemi.

Alternatif olarak 1995-2000 donemi.
2006-2011 arası.
2014 şubat-haziran.
Ortaokul dönemimdir. Ne güzel günlerdi arkadaşlar samimi yapılan sohbetler keyifliydi. Kurtlar vadisinin rollerini yapar havaya girerdik. Hey gidi günler be.
2007-08 yaz dönemlerine. izmir'e.
2000li yılların ortaları ya da 2016 dolaylarına geri dönebilmek fena olmazdı benim için..