bugün

çöz çöz sıkmayan her seferinde yeni şeyler öğreten eğlendiren hayata bakış açınızı değiştiren derslerdir*
Oyumu geometriden yana kullandığım karşılaştırmadır. iki dalın da eğlenceli olmasının yanında geometride görebilmenin verdiği zevk paha biçilemez.
ikisi de gereksizdir. gençlerin değerli vakitleri çalınmaktadır.
Yaşasın fizik kahrolsun matematik ve geometri.
geometri boktur. hiç te zeka falan değildir, hep aynı soru kalıpları analitik dışında. matematik yaşama kaynağıdır, integral, trigonometri hayattır hayat.
konudan konuya değişir.
lisedeyken matematiğe kıyasla geometriyle ilgili soruları çözmekten zevk aldığımdan dolayı geometri diyeceğim versus. matematik de ayrı bir yere sahip tabii. ama geometri sorularını çözerken rahatlardım nedense. oradan dikme indir, onu şuraya çek falan filan derken çerez leblebi gibi çözmek rahatlatırdı.
matematiği anlamama rağmen geometriyi daha çok severim çok kural olmasına rağmen zevklidir.
geometri sanat gibidir gözümde matematik ise bir amelelik.
geometri olmadan matematik olur ama matematik olmadan geometri olmayacağından matematiktir.
Matematik hayattır. Geometri şekillere indirgenerek basittir. Matematik sanattır.
Bu hayatta basima ne geldiyse geometri yuzunden keske hayat hikayemi anlatabilseydim.
matematik onun bunun herkesin herhangi bir konuda soru çözebileceği bir dersken, geometri babaların uğraş alanıdır.. öyle herkes geometrinin karanlık sokaklarında gezemez..
bir sex iki geometri o derece benim için.
ikisin de bilinmesi gereken bir yüzyıldayız.Geometriden kaçtım hep ama şimdi otur başına en baştan kaçış yok beyler yok.
geometri matematiğin bir dalı değilmiydi yaw.
4 islem disinda bir bok bilmedigim icin ikisinin de amk. simdiye kadar da yetti saolsun.
Geometri bulmaca çözmek gibi zevkliyken matematik bunalıma surukler, sıkıcıdır.
Bu arada Herkes de tersini demis. bende bir anormallik mi var nedir arkadaş!
Matematik candır cann. Geometri de işin yoksa ara dur.
Geometri matematiksiz olmaz. Bu yüzden matematik daha üstündür.
ikisi de kendi içinde zevkli. çözdükçe çözesin geliyor. ha ama sınavlarda iyi derecelerde geometriyle fark atılıyor. bir hocam hep şey derdi "kazananlar geometri yapabilenlerdir, herkes matematik yapar ama herkes geometri yapamaz."
matematik içten pazarlıklıdır o yüzden geometri diyorum.
Geometriyi seven azdır ama sevenlerine de sudoku gibi eğlenceli gelir.
bir ev ile ayni evin odasini kiyaslamak gibi sacma bir kiyaslamadir.

geometri zaten matematigin alt dalidir. yani geometriyle ugrasirken zaten matematik yapilir.

görsel
görsel
görsel
görsel
Geometrinin neredeyse her konusundan çok keyif alırım, hatırlıyorum da üçgen ve çember soruları çözerken zevkten dişlerim kasılırdı bazen. Fakat dersini hiç dinlememiştim, hoca kötü anlatıyordu. kendim öğrendim tamamını. Matematik ise biraz daha zorladı beni. Çünkü geç başladım, zaman alan soruları vardı VS.
Yani geo alır.