bugün

Kiz bir mal gibi cikiyor baba evinden herkes bakiyor boyle oo iyi kiz oglan kizmis falan tatmin oluyor.

Lan götlek mahalle baskisi sana bunu kanitlamak zorunda birakan sisteme lanet olsun.
paket muamelesi gören gelinin süsüdür. sıfır kilometre olduğunu gösterir. bir iğrenç ve aşağılayıcı gelenektir.

elbette.
ya he he

şimdiki kızlara mı kırmızı kuşak.

ulan evlenene kadar 100 tane erkekle seviş 1000 erkeğe mesaj at sonra " bon kormozo kosok tokocogom " hadi oradan ...
Kırmızı Bakire
Sarı esnek
Yeşil auuvv!
Demekmiş.
Kara kuşağı zaten biliyoruz.
"benim kızımı, kardeşimi kimse sikmedi." anlamına gelir. erkek kardeş bağlar. erkek kardeş yoksa baba bağlar.

aynı kızı "aman kimse sikmesin." diye yalnız sokağa falan salmazlar. okumak için başka şehire gitsin istemezler. erkek arkadaşı olursa kıyametler kopar.

sonra kız der ki evleneyim de gideyim. bakar eşi olacak adam da biraz esnek davranıyor başlarda. ohhh der. ama bi tasmayı söküp diğerini taktığının da farkında değildir. annesi kızını sikecek adamdan altın ister, mobilyanın en iyisini ister, beyaz eşya ister, ister de ister.. bi de der "benim kızım kız oğlan kız. tabi alınacak hepsi. " o da der yani benim kızımı kimse sikmedi bak sadece sen sikeceksin diye.

ben o kendini siktirmek için yırtınanların da amına koyayım. mahallede kız kaçar serserinin birine, telefonunu ilk duymadığında baba senin ağzına sıçar "neredesin sen?" diye. iki hane ötedeki kaçıyorsa onunki neden kaçmasın di mi?

ulan amklarım nasıl yetiştiriyorsan öyle olacak işte o kız. kırmızı kuşağınızı da evliliğinizi de üst üste koyup sikeyim.

kusura bakmayın küfürlü bir entry oldu.
"erkek adam yapar" zihniyetinin bir eylemi.

Erkeklere neden takılmadığı belli oluyor.
geleneklerin saçma olması. tamam bekaret önemli senin için olabilir fakat bunu millete duyurmak niye? kızmızı kuşak bağlamasa millet eşinin kerhanede çalışmış bir geçmişi olduğunu mu düşünecek?
bu neyin kafasıdır!

gelenekte zaten mantıklı bir şey olsaydı gelenek haline gelmezdi. atalarımız çok mal gelenekler edinmiş bu da bir gerçek.
Saçma sapan bir adet amk. Bakirelik sembolüymüşmüş bu zamanda hala kaldı mı böyle gerikafalı insanlar. Ben ölsem takmazdım zaten bakire falan da değilim ama olsam da takmazdım. Çok aşağılayıcı.

Tanım:sikimsonik bir adet.
bomboş ve gereksiz bir adet. kime ne benim eşimin bakire olup olmamasından. ben bilsem yeter gerisini ilgilendirmez. ben bağlatmam.
Kuzenim evlendi geçende. Amcam kadını bunun kadar aşağılayan çok az şey var dedi ve kızına taktırmadı, kuşak konusunu açanlara da kızdı. takdir ettim.
Patlak kızları çok öfkelendiren adettir, çünkü onlar takamayacaklar hahaha. Siz kırmızı kuşak bağlamayın zaten, kırmızı kuşak ahlaklı, masum ve bakire kızlar için.
Yobaz ülkemizin yobaz bir geleneği. Geleneklerimizin hiç birini sevmiyorum. Kadınlar hediye paketi mi ya? Zaten geleneklerimiz kadını yeterince aşağılıyor. Yıl olmuş 2017 hala sevmek için bekarete bakanlar kaldı mı? Bu kırmızı kuşak kısaca şu anlama gelir: kızımızı kimse sikmedi, size hediyemiz olsun.
ekşi sözlükten sonra burda da gördüğüm başlık. bu anlama geldiğini öğrendiğim iyi oldu bağlatmam kadınıma böyle şeyler.
Artık kullanılma gücünü yitirmiş sadece bir adettir.
Bekâret özel bir mevzudur, kimseyi ilgilendirmeyen ve özellikle belirtilmesi gülünç ve gereksiz olan.
Gelenekçi ve muhafazakâr kesim tarafından kullanılmaya devam edilse de, birçok düğün dernek törenlerinde, artık görmediğimizdir.
O kırmızı kurdeleyi, bu unsuru apaçık vurgulamaya meraklı beyinlere bağlasak, sıksak, sıksak ama çok sıksak meselâ, o beyin işlevini yitirse...
Ne hoş olur ama.
gereksiz, saçma adetlerden biri. neymiş efendim gelinin bakire olup olmadığını belli etmek içinmiş. hediye paketi gibi ne o öyle. ayrıca kime ne gelinin bekaretinden. bunu niye herkes görüyor??
Yeni nesil kızların devam ettirmediği, aptalca ve bağnazca ve de seksist gelenekimsi.
siyah kuşağa bir adımı kalmıştır.

beyaz-sarı-yeşil-mavi-kırmızı-siyah. biliyoruz da konuşuyoruz.
(bkz: hediye paketi)
Gelinliği çirkin gösteren koskoca bir saçmalık. Hayır yani, evlenen kız hayatında hiç ilişkiye girmedi ise bundan bize ne? istiyor iseniz kızın kızlık zarının fotoğrafını davetiyeye bastırınız.
kız tarafından bir erkeğin, gelinin belinde kuşağı üç kere doluyormuş gibi yapması ve bu süreçte de duygusal anların yaşanmasını beraberinde getirir.

internetteki çoğu düğün videolarına baktığınızda mutlaka yer alan bir sahnedir bu. "gelin kızımız daha önce kimseyle birlikte olmadı, size sakladık buyrun efendim, güle güle kullanın..." anlamını taşıdığını sanıyorum.
gelinin bakireliğinin ispatı(!) niteliğinde, doğu kültüründen gelen iğrenç gelenek. anlamını bilmeden takan da çoktur eminim.
(bkz: kuşak çatişmasi)
saçma salak gereksiz kabile ritüeli. belediyeye git at imzayı evine dön.
(bkz: hediye paketi)
Beyaz gelinliğe son derece yakışır; yani kırmızıyla beyazın muhteşem uyumu vardır. (bunu bayrağımızdan biliriz)

Oldukça estetiktir, gelinliğin güzelliğine güzellik katan bir aksesuardır.

Gerisi teferruattır.
Tavsiye ederim hanfendiler, çok güzel oluyorsunuz.