bugün

hadi yazında biraz korkalım.
(bkz: #33039217)
Dolapta hiç soğuk su kalmamıştı ve buzda yoktu.
Malum kişi 100 yaşını görmüş.
hayatım.

filme uyarlansa korku-gerilim türünde imdb 9.2/10
gece yatıyordum mutfaktan sesler geliyordu önce bir taharet ihtiyacını gidereyim öyle bakarım diye düşündüm lavabodan çıktıktan sonra annem mutfağa çağırdı tam kapıyı açacakken yatak odasından annem sakın gitme oraya dedi kararsız kalıp kapıyı açtım ve bana saldıran birini gördüğüm anda uyanıverdim.
onsuzluk.
Geçenlerde hücreseli açık unutup film izlemiştim.
Yaşanmış bir hikayedir.

çocukluğumda, Bizim 74 model arkasında koltukları olmayan mavi bir ford minübüs vardı ki hâlâ var garajda pert vaziyette duruyor. Bir gece köyde o zamanlar çocukken, köyü tepeden izleyen evimiz vardı ki, hâlâ var. amca oğlu dayı oğlu falan dedik ki, bu gece minübüsün arkasına battaniye serip yatalım bi değişiklik olur dedik ve yatmaya karar verdik. Lâkin yatmak ne kelime kuzenler durmuyor birbirleriyle şakalaşıp güreşiyorlar falan. Onlar güreşe şakalaşa dursunlar, ben de, minübüsün arka camından köyün karşı mahallesini izliyorum öyle amaçsızca.

ve birden gözüme havada asılı şekilde kendi kendine gezen kırmızı bir ışığa gözüm takıldı. Sanki görünmez biri elinde kırmızı renkte ışık saçan bir gaz lambasıyla geziyordu. Bu ışık evlerin arasına giriyor, çıkıyor bir şeyler arıyorcasına bir ileri bir geri gidip geliyordu. Hemen korkuyla kuzenlere kırmızı bir ışık var bakın orada dedim. Onlar da hani nerde deyip benimle birlikte cama yapıştılar. Onlarda bu garip ışığı biraz izledikten sonra ben de dahil korkudan hemen battaniyenin altına saklandık. Minübüsten çıkmaya bile cesaret edemeden orada sabahladık. Ve bu sene köyde garip görünümlü genç bir çocuk dikkatimi çekti. Arkadaşlara bu çocukta bi gariplik var sizin de dikkatinizi çekti mi dedim..
Bu sorum üzerine arkadaşlar; senin haberin yok galiba, bu genç; yanlış zamanda yanlış yerde bir takım işler yapmış. Sizin şu evin tam karşısında, ceviz ağacının altında eski çeşmenin hemen yanında gece vakti birilerini rahatsız etmiş o gün bu gündür, çocukta anormallik baş göstermiş. Bizzat olaylara biz şahidiz. deyince. Çocukken bizim o kırmızı lambanın olduğu yeri tarif ettiğini anladım. Hatta büyüklerimiz oranın pek de tenha bir yer olmadığını gece vakti orada gezmemelerini eğer orada mecburiyetten bulunurlarsa yanlış şeyler yapmamaları gerektiğini söylediklerini anlattılar. Çok nadir köyde bulunan biri olarak yaşanan olaylara, çocukluğumda şahit olduklarım dışında kayıtsız kalmam gayet normaldi..
arkadaşlar, olayları bir taraftan bana anlatmaya devam ederken, ben de zihnimde bizim yaşadıklarımızla arasında paranormal bağlar kurmaya çalışıyorum.

Neyse, Bu genç gece vakti tek başına orada yol düzenlemesi yaparken ki ne alâka ve bu genci gece vakti, hiç mi merak edeni yok diye düşünürken, arkadaştan ailesinin biraz sorumsuz olduğu bilgisini aldım. Çalışırken, arabası o gece park halindeyken yoldan kaymış ve uçuruma düşmek üzereyken olayları anlatan arkadaşlardan biri ve bir kaç köylü yardıma gelip kurtarmış. Sonrasında bu genç yanlış bir eylem sonrasında olaylar zincirinin fitilini ateşlemiş. Çok fazla detaya girmeden devam edeceğim, yazdıkça ürperiyorum çünkü..
O arabayı uçurumdan kurtaran arkadaş anlatmaya devam ediyor.

O geceden bir gün sonrası, Gece yarısı saat bir iki sularında, köyün mezarlığının 200 metre karşısında bulunan oturakta iki arkadaşla birlikte oturup sohbet ediyoruz. 250 metre ileride o malum bölgenin yakınında çalılıkların arasında hışırtı sesleri geliyor. Ama ne ben ne de arkadaşlar gecenin bir yarısı oraya yaklaşmaya cesaret edemiyoruz. Ben cesaretimi toplayıp orada ne olduğuna bakmaya karar verdim. Gittiğimde o genç oradaydı ve arkası dönük vaziyette garip garip hareketler yapıyordu. Korkudan o an dona kaldım ve geldiğim gibi o gence hissettirmeden oradan uzaklaştım..
Bu olayın sabahında, köylü, gençte anormal değişimler farketmiş. O kendi halinde olan çocuk gitmiş yerine, yerinde duramayan deli ordan oraya amaçsızca koşturan hiperaktif biri gelmiş. Bi bakmışın bir dağın tepesinde bi bakmışın hiç alâkası olmayan başka bir yerde. Zamanla sorumsuz olduğu ileri sürülen ailesi de farketmiş bu durumu. Başta doktorlara götürmüşler gencin bu rahatsızlığına çare bulamamışlar. Son çare bi hocaya gösterelim demişler. Yanlarına bana bunu anlatan ve olaylara şahit olan arkadaşı da alarak gitmişler hocaya. Hoca incelemiş çocuğu demiş bu çocuğa üç harfliler musallat olmuş ama iyi olanlarından.
Çocuğun başına bu olayların gelmesinden üç ay gibi bi süre geçmiş olmasına rağmen, gencin üç harflilerden üç tane çocuğu olduğunu söylemiş hoca. o an orada olan olaylara şahit olan arkadaş; "içimden la bu ne ara üç ayda üç çocuk yapmış diye şaşkınlıkla gülmemek için kendimi zor tuttum. inanmak istemedim"

Hoca sözlerine devam etmiş, ne yazık ki bu üç çocuk diğerleri tarafından katledilecek demiş. Uygulumalı Bir takım şeyler yazıp göndermiş. Şimdi çocuğun durumunun eskisine göre iyi olduğu söyleniyor. Her köye gittiğimde görüyorum bu çocuğu. Şimdilik yaşadıklarım ve öğrendiklerim bu kadar. Allah kimsenin başına vermesin. Eğer bi Gelişme olursa, buradan yazmaya devam edeceğim.
akşam evde yalnız başıma otururken teyzem bize geldi. çay koyup balkona geçtik. hava da ağustos sıcağı ki yanıyor... her neyse 1 demlik çayı bitirdik sonra telefonum çaldı, arayan annemdi. anneme teyzemle balkonda çay içtiğimizi söyledim. annem biraz afalladıktan sonra ''oğlum benim 3 erkek kardeşim var kız kardeşim yok'' dedi...dayımın cinsiyet değiştirip teyzem olduğunu öğrendiğimde kaynar sular başımdan boşaldı....
Adamın biri varmış sikmişler ölmüş.