bugün

gecenin uyanık geçirilmesi gerektiğine inananların düşüncesidir. gece uyuyan insan sıkıcıdır. gece uyuyan insanın hayatı sıkıcıdır. gece uyumayan insan egzotiktir, eğlencelidir, çekicidir. aya mest olup büyülenmeyen insan sanat körüdür. gecenin karanlığında huzur bulanları anlayamaz güneşseverler.

gece uyumak için değil, yaşamak içindir.
yaşam gecenin konusudur.
vampirlerin uzun yaşam sırrının gündüz uyumak olduğunu bilmektir.
Gündüzleri uyanamamayı getirendir.
An itibari ile cumartesi pazar pazartesi salıyı bitirdim ve çarşambaya doğru gidiyorum uyumadan.
cumartesi günü de sadece 3 saat uyumuştum.

uyumanın zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.
son 5 senedir böyle en azından.

tek evdeki insanları işe gitmeleri için uyandırmadan uyuyakaldığım gece babam'ın ölümü tuzu biberi oldu diyebilirim.

neyse melankoli olmamalı bu gece.
vampir hayatı yaşamaktır ki bazı getirileri vardır. sessizlikte özgür olursunuz geceleri sanki sadece siz varsınızdır dünyada. sabah ezanını dinler irkilir naptım lan ben 9.30 da dersiniz. birdaha yapmamaya ant içer ama yinede ortalık aydınlanmadan uyumazsınız. ama diğer taraftan günlük 2 saat uykuya ve derse geç kalmaya alışmanız gerekir. gün ortasında bazen beyniniz stamina mode a geçer. zombileri aratmazsınız. her öğlen eve gidince hunharca uyuyacam diye düşünüp yine sabaha karşı uyursunuz. tavsiye şudur ki boş yere harcamayın geceleri. yapıcı olun. ha bide metrobüste uyumayın deneyimle sabittir.

edit: otobüste ayaktaykende uyumayın.
edit2: derslere girmemezlik yapmayın derste uyuyun yok yazılmayın.