bugün

akabinde müzikli bir instagram hikayesi paylaşılmazsa olmazdır.
Muhteşem bir olay.
ben çocukken babamın bi reno11 i vardı. flash s olan. hani şu uçan tabut.

ailecek her hangi bir yerlere giderdik. ben ufaktım daha o zamanlar. arabanın farları göstermezdi. silecekleri iyi temizlemezdi. ön camı buğu yapardı babam bezle silerdi. sis çökerdi sis farları çalışmazdı. binbir badireye rağmen hep menzile ulaştık. bizi bi şekilde hep ulaştırırdı babam.

bir gün böyle bir havaya denk geldim. bindiğim aracın modeli yüksekti. farları aydınlatıyordu. camları buğu yapmıyordu. sisleri de vardı. üstelik çalışıyordu. balıkesire girerken yada çıkarken olması lazımdı. izmire gidiyordum. saat 3 veya 4. yağmur kıyamet gibi yağıyordu. birde sis indi ama sis değil sanki bulut yere indi. görüş mesafesi en fazla iki metre. tek başımaydım. taşıdığım bir ekstra can yoktu. kendi canımın da pek önemli olmadığı dönemlerdi. ama korktum. gerçekten korktum. ilerledikçe daha fazla korktum. korkunca düşündüm. arabanın arka koltuğunda ortada otururdum. kollarımı da ön koltuklara atıp yola bakardım. hiç bir şey göremezdim. muhtemelen babamda göremezdi. ama giderdi. vitesi düşürdüm. düşürdükçe düşürdüm. en sonunda bi benzinliğe girdim. bekledim. belki biraz ağladım. korktuğum için değil. aklıma gelenler için. boşa harcadıklarım için. ihanetim için.
yol düzgünse usanmayacağım bir durumdur.
Gece yağmurlu havada yürümek kadar güzel olmasa da çok güzel bir eylemdir kendisi.
Pek tatlı eylem.
Uçuruma sürüklenmektir.
Silecek 3. Kademede, radyo orta ses, tam bağımsız süspansiyonla gayet keyifli olur.
yavaş ve dikkatli kullanmanız gerekir.
Sanırım o gün en güzel gün olur.
başlığı görünce beynim arka sekmede otomatik eminem stan açtı.
Yol parlamasa iyi aslında.
görsel
herkesin uykuda olduğu bir vakitte sabaha karşı saatlerde arabayı sürersin.. hava hala karanlık ve hafif yağmurlu. radyoda kısık sesle tatlı bir müzik çalıyor. bomboş ve uzun bir caddede gitmen gereken yere doğru ilerliyorsun. sanki tüm sokak lambaları senin için yanıyormuş hissi uyanıyor içinde.. bir kaç kez deneyimledim. sebepsiz yere huzur veriyor insana.
tehlikelidir. hava insanı düşüncelere gark etmeye pek müsaittir. bir de camdaki yağmur damlalarına dalar giderse sürücü kişisi, dikkatini yola veremez ve kaza kaçınılmaz olur.
Gece araba kullanmak dünyanın en boktan işidir. 20-30 km gitmeyi kullanmaktan sayıyorsanız bilmem.
Kısa mesafede güzel şarkılarla efsanedir ve biraz da melankolik. Olmayan aşkın acısı falan hissedilebilir o an. *
güncel Önemli Başlıklar