bugün

Dün gece yaptığım ve çok güzel olmayan yolculuk türü.
Otobüste yatamayanların oyalanmak için neler neler yapmadığı yolculuktur.
Otobüste Dikkat hırsız çalabilir isimli tabela olması gerekir.
Uykum olmasına rağmen uyuyamadığım yolculuklardır.
Otobüste sevgilisini bir yere bırakacak adam varsa mutlaka binmeyin. Çünkü sevgilisini oraya bırakıp geri döneceği için, Otobüste gidene kadar şapur şupur seslerden uyuyamayacaksınız. Test ettim.
kulaklık takılır müzik açılır. hayallere dalınır.
ama baş cama yaslanmaz. boşuna denemeyin olmuyor.

en sevdigim.
Yolculuk yapılan firmaya göre eğlenceli veya ultra sıkıcı olandır.
Tosyalıyım. istanbul tosya arası 500 km. Memleketimizin otobüs firması var. Tosya seyahat diye. Arkadaş böyle bir yavaşlık yok. Bazen haremden falan Anadolu otobüslerinden hangisi erkense ona binerim. Nasıl olsa hepsi tosyadan geçiyor. Mesela Erzurum erzincan otobüsleri Tosyadan 5-5.5 saat sonra geçerler.
Tosya seyahatse bu sikik yolu nasıl başarıyorsa 8-9 hatta bazen 10 saate çıkarıyor. 70-80 km den yukarı bir hızla gitmiyor. Diğer tüm Anadolu araçları gibi bu da iki kez mola veriyor ve hayattan beziyorsun. Uyuyamıyorsun. Yapacak hiç birşey yok. Salak salak bekliyorsun o yol bitecek diye.

Not:ben bu entryyi tosya seyahati kötülemek için de yazayım. Göt herifler.
kimin gazı kimin burnunda, belli olmayan yolculuklardır. sanki baharatçılar çarşısında hayal alemindesinizdir.
bu yolculukların en büyük yareni jason stathamdır. hatmettik adamın bütün filmlerini artık. gece başka türlü vakit geçmiyor.
Bir süreden sonra eziyet eden koltukları ve uykusuzluğu unutmak için iki tabela arasında zaman tutturur, otobüsün hızını, ne zaman varacağını tekrar tekrar hesaplattırır.
huzursuz bacak sendromu ve otobüste uyuyamama durumunuz varsa hiç çekilmezdir.
insanın 1 gününü değil 2 gününü alan yolculuklardır. Yolculuğun yapılacağı gün valiz hazırlamayla falan meşgul olup dışarı çıkmak istemezsiniz. Ertesi gün ise otobüste almanız gereken uykuyu alamadığınız için vücut kendini çok aptal hisseder. Bu yüzden mümkünse gündüz yolculuğunu tercih ederim.
Tabi yazdıklarım yılın 9 ayı için geçerli. Özellikle temmuz-ağustosta gündüz yolculuğu yapıp o güneşte yanmak tercihim değildir.
Bence her insan en az her 2 yılda 1 gece yolculuğu yapmalıdır. Bi anda aklınıza ilkokul 2. Sınıftaki A şubesindeki sarı kız bıle gelebilir.
En güzel yolculuktur. Gecenin karanlığında otobüsün retarder uğultusu eşliğinde yapilan değerli yolculuklardır.
üç saat sonra çekilmez olan yolculuklar dır.
Yaklasık yarım saat önce eve girmeme neden olan otobus yolculugudur. Sekizbucuk otobusu bos abla dolmaz diyen kamil koc karisi yuzunden otobus bileti almadik. Astiye gittik uc saat once aramisiniz abla haftasonu otobus doldu diyen kamil koc adamindan gece on iki arabasina iki kisilik yer aldiktan sonra yaklasik bes saat astide bekledik. Gece on iki de bindigimiz otobuste de horul horul uyumakla uyumamak arasinda geldik. Sevmiyorum abi ben gece yolculuklarini. Ya sofor uyursa ya yanda ki kamyon dalarsa da sagdan gecirirse. Bir de gece gece aglayan bebekler var. Uyusan uyunmaz kalkiyorsun heryerin tutulmus. Uyumasan disarda bir bok gozukmuyor heryer cok sıkıcı. Arkada horlayan amcalar, son ses muzik dinleyen ergenler. Gece yolculugu hicbir zaman bana gore olmadi.
I'm in otobüs at 02.43 am. w/3 gulfü 1 elham.
bayıldığım yolculuklardır,hele de plansız şekilde bir şehirden diğerine gidiyosanız..
Uyuyabilmek maharet ister.
seyahat ederken kısıtlı zamanda bir kaç yer görmek isteniyorsa ideal olan yolculuk şekli. kalacak yer parasından da kısmış olursunuz.
Böyle herkes ayaklanınca uyanırsınız ya da anneniz arkadaşınız ileseniz o sizi dürter. Sonra bakarsınız ki mola veriliyor. Otobüsten inersiniz soğuk havanın yüzünüze çarpmasıyla irkilir ve uykulu halinizi kenara bırakıp gözünüze ve burnunuza ilişen gözlemelerle kesişmeye başlarsınız.
En sevdiğim yolculuktur.
Geç saatlere doğru otobüsün yarısı uyur ve siz gece yolculugunu sevdiğiniz için uyumak istemezsiniz. Müzik dinleyip cama başınızı duyarsınız hayal kurarsınız hayalin en güzel yerinde mola verilir otobüsten inersiniz. Soğuk bir hava yüzünü okşar derin bir nefes alırsınız. Huzur verir size
Genellikle mommo kiz kardesim ve ev filmiyle birlikte yapilan yolculuklardir.
Eğer yolculuğunuz Afyon dan geçiyorsa pişmaniye alınan yolculuklardır. Aslında Afyon'dan geçmeseniz de pısmaniye almak gerekiyor. Yolculuk itemi. Bir bu var bir de:
Hani sıngır mıngır sesler var ya deli gibi çok seviyorum onları.
uyuması çok güzel ve hoş olan yolculuklardır. Gece uykulu uykulu molaya çıkmak paha biçilemez. Yanınızda biri varsa faha iyi olandır başınızı omzuna yaslamak için. En sevdiğimdir ayrıca.
Kulaklık internet ve cam tarafı bilet.