bugün

Bak ben garip bir adamım. Yaradan beni Bu gezegene gönderirken "şu eşşoğleşeğe saçma sapan ne kadar fobi varsa döşeyip gönderin" talimatı vermiş. kukla, palyaço, bir de gece ara sokakta gezen dolmuş...

ilkokulda okula palyaço geleceğini bildiğim gün, okuldan direk eve kaçardım. Keza anasınıfında da öğretmenim kendi annem olduğumdan, o gÜn beni okula götürmez, anneanneme bırakırdı.

Ramazan aylarında Hacivat ve Karagöz oynanırken televizyonda, kafamı korkudan nereye sokacağımı şaşırırdım. Hasbelkader sonraları anladım fobinin sebebini: ben yüzünü idrak edemediğim; maskenin altında ne yattığını anlayamadığım insanlardan korkuyormuşum meğer... (hasiktir yavşak)

Son olarak da gece vakti ara sokakta görülen dolmuş:

Ya dayı amınakoyim afedersin senin gecenin bir saatinde bizim köhne sokağımızda ne işin var? Bu saatte parasını gönderemeyen, üstünü alamayan adam olmaz buralarda. Aniden karşıma çıkıyorsun, beni fobilerime itekliyorsun. Senin anlamsızlığın, manasızlığın beni tüketiyor. Evin buralardaysa, evine dönüyorsan şayet; lütfen taşın bu mahalleden. Hatice teyzenin dişlek kızı bile 37 yaşında koca bulup, terk etti geçen ay bu mahalleyi. Sen de git artık, hem Keçiören'de falan evler çok uygunmuş...

Velhasıl kelam Fobileri yenmenin tek yolunun, üzerine gitmek olduğunu zamanla öğrendim, hatta bugün üzerine gittim bir tanesinin:

(img:#1437683)

Yalnız fotoğrafa dikkat ettiysen, kayık çıktı. Neden? Çünkü ben kaçarak çektim bunu. Korkuların üzerine çaprazlama Robben-Ribéry koşusu yaptım. Artık çok korkusuzu...

- Kaptan bir tane korku alır mısınız içimden?
dolmuş özel mülkiyet olduğuna göre ortada anormal bir durum yoktur.