bugün

karanlık odam da pc başında otururken, oda kapısının camından karartı ya da flaş patlaması gibi ışık olayları görmek gibi.

hayır kalkıp salona bakıyorum tv mi açık kapalı, başka bir odada birisi var o da yok dışarı da insanlar mı var sokak sessiz kimsesiz ne lan bu iki gündür böyle.
cama baktığında rastgele dolaşan bir ışık. cesareti toplayıp gidip baktığında ise ufak bir ateşböceği olduğunu anlarsın.
Adamı madam yapan cinstendir. Göz yanılmasıdır. Tırsınçtır.
köpeklerin ara ara ulumaları. küçükken dedem bunun sebebinin köpeklerin şeytanı görmeleri olduğunu söylerdi. şeytanları, azrail'i falan da görebiliyorlarmış. hatta bir keresinde bir gece acı acı uluyan köpekten sonra, sabah o sokaktan bir cenaze kaldırmışlar falan. öyle işte. yusuf yusuf.
entry girerken rahmetli dedemi 2 saniyeliğine holde yürürken görmek.

ya uykum geldi halüsünasyon görüyorum. ya da kaygı bozukluğu rahatsızlığım şizofreniye dönmek üzere. oysa ilacımı 2 saat önce aldım. belki de kullandığım ağır ilaçlar, bu olaya sebebiyet vermiştir. başka bir ihtimali düşünmek bile istemiyorum.
bir keresinde yatarken gece biri kulağıma tokat attı. bir daha tokat attığını gören bacın siqem diyerek fırladım. evde kimse yok zaten. ananı sikecem olm yakalamayayım seni diye bağırıyorum evde. ev bomboş ama sonra yattım bütün gece evde bi bebek zırladı. belasını siktiğim bi sus yatalım amk. nere gitsem o zırıltı peşimden geldi. sonra uyudum allahtan geçti gitti.

bir kere gece bi kalktım evde yemyeşil bi ışık ananı sikim çarpıldım mı lan dedim. etrafı kolaçan ediyorum. yok hacı hiç bir sik yok. ışık bi an kayıplara karıştı.

bir kere hacının evine alkollü girdik. girmeyelim olm dedim arkadaş dinlemedi. anası babası hacı. gece bi kalktım birileri namaz kalıyor başucumuzda göt korkusundan yorganı kafaya çekip yattım. meğerse gece namazı kılıyorlarmış hacılar. o günde çarpılmadım ama yakındır. inanıyorum başaracağım!
karanlıkta aynaya bakılması sonucu görüldügü sanılan garipliklerdir.