bugün

hayal gücünün maksimum tatlılıkta çalıştığını gösterir. delilik emaresidir ama hoş bir andır. bitmeyesi andır.
"..bir basinaysan , butun butune kendininsin."
(bkz: adorno)
uzaklardaki anneyi hatırlamaktır. onun nasıl da eşsiz bir dayanak, eşsiz bir sırdaş olduğunu. belki de çocukkenki yaramazlıkları ve serbestliği. sevinmek değil kederlenmektir çoğu kez.
bazen patlayan sigara icenin saskinliğina ve akabinde gelen durumun matrakliğina bianen gelen gülümsemedir bazen.

bazen deli dolu kalabaliklar arasindan bezip yalnizliğin tadini zevkle cikartmaktan doğan gülümsemedir bazen.

bazense geçmişte hiç olmayacak birşeyi dert edip sıkıntılara gark olup o olay hatiriniza geldiğinde yahu ne salakmisim ben diyerek kendinize nanik yapmanizdir.

bazi zaman ise muzik gibi nedensizdir, hep bir neden mi olacak?
(bkz: anne ben aşık oldum)
bazen uykusuzluğun sebep olduğu durumdur. yalnızlıktır. hemen her gece yaşadığım durumdur. bizim evde herkes 1,5 ta yatıp zıbarır. bense öyle açarım massive attack karmacoma eurochild falan derken dalarım hayallere. günün özetini geçerim. birşeyler yazarım sabah ezanında uykum gelir sonra 8 gibi kalkıp mevsimine göre davranırım ofise gelirim falan. sonra gece olduğunda yaşadığım bu boktan uykusuz hayata gülerek oturmaya devam ederim.
aşktandır. sevgiliyle geçen güzel günlerin kalbi coşturmasındandır. hele bir de sevgili uzak bir şehirdeyse anılar zamanın geçmesine yardımcı olur ve aşıklara özgü o yarı sevimli yarı aptal gülümseme yüzde donar.
Güzel bir günün ardından yapılabilecek muhtemel eylem.
ya kafa bulutludur ya da akla komik bir anı gelmiştir:
günün değerlendirmesinin yapıldığı andır. öyle ki mutlu olarak yatmak için düşünür düşünür ve güzel şeylere odaklanıp güler. saatlerce düşünüp oturanı vardır. hatta bu sayede can sıkıntısını yendikleri rivayet edilir.
sozluk okumaktir.
iç huzurunun dışa yansımasıdır. pollyanna bacı.
sevgiliden mesaj alınmıştır, telefonla veya internet vasıtasıyla görüşülmüştür.
ya da hayatında bazı şeyler yoluna girmeye başlamıştır "allahım beni unutmamışsın özür dilerim ve çok teşekkür ederim" demektedir.
bugün allah için ne yaptın? sorusuna gereken yanıtı vermeye hazır olan bir müminin yaşamakta olduğu gönül huzurunun yüzüne yansıyan ifadesi olabilir, mesela.
(bkz: uyuyamayan yazar) haydi gidelim deyip her an zengin kalkışı yapabilitesi olan yazar.