bugün

altınbaş ailesi. baba mehmet altınbaş 1950'lerde işe başlamış, aile 2000'lerde almış başını gitmiştir. asıl işleri altıncılık ve kuyumculuktur. 2011 yılında bir vakıf üniversitesi de kurmuşlardır. mehmet altınbaş'ın 6 kardeşine, 1965 doğumlu imam altınbaş liderlik etmektedir.
Süzer ailesi. Hikayeleri şöyle:

süzer grubu, 1952 yılında, gaziantep’te, bölgesel inşaat işleri ve ticaret yapmak üzere hasan süzer tarafından kurulmuş.

grup, 1960’lı ve 70’li yılların başından bugüne, inşaat, turizm ve dış ticaret alanında, hızlı ama istikrarlı bir biçimde genişleyerek büyümüş.

türkiye ekonomisinin 1980'li yıllardan itibaren liberalleşmesiyle, grup yeni bir büyüme safhasına girmiş ve dış ticaret hacmi 1 milyar doları aşan ilk birkaç türk şirketinden biri olmuş.
1) konukoglu ailesi (sanko holding) her alanda yatirimlari vardir yat uretimi bile mevcuttur.

2) nakipoglu ailesi (naksan holding) dunyanin en buyuk plastik ureticilerindendir.

3) suzer ailesi(suzer grubu)

4) altinbas ailesi( altin uretim, pazarlama, dagitim)

5) sireci ailesi (sireci tekstil)

6) topcuoglu ailesi(kasmir hali, fiat bolge bayiligi, gulsan, ruzgar gulu enerji uretimi)

7) okan holding( egitim, turizm, enerji, insaat, yurt disindaki yatirimlari kazakistan hukumeti tarafindan devlet nisanina layik gorulmustur.)

8) erdemoglu ailesi( merinos grubu)

9) coban ailesi ( solen cikolata)
Cumhuriyet gazetesinin eski binasını otel yapmaya niyetlenen ipek Kuyumculuk'un Yönetim Kurulu Başkanı ibrahim Kaygısız.