bugün

yolda giderken,
ankara^
konya->
gibi tabelalar bolca olan yer. ama görüntü olarak güzel bir yerdir.
önümüzdeki günlere bakıcaz.
gazi üniversitesi tıp fakültesi psikiyatri anabilim dalına bağlı 'alkol ve madde bağımlıları tedavi merkezi'nin de bulunduğu kampüstür.
ankara'nın dışında sayılır. kışları ömür törpüsdür. kar, sis, okula giren kurtlar çok *, tıklım tıklım otobüsler... eğer aklınız varsa kesinlikle orda bi yurtta kalın... ankara'dan gitmeye kalkmayın. rezil olursunuz.
ticaret turizm eğitim fakültesi adı altındadır bu kampüs. içerisinde hazırlık, endüstriyel sanatlar eğitimi ve ticaret turizm eğitim bölümleri bulunur. yakınında ankara üniversitesi hazırlığı vardır ve gelecek sene iletişim fakültesini taşınacaktır. bu arada kampüsten mogan gölünü izlemenin çok güzel bir tadı vardır. başka da bir tad yoktur.
oraya buraya dağılan bi kaç öğrenci vardır ders saatleri çıkışında.
yazık bu çocuklara. köyde okuyup ankaradayım demek kötü olsa gerek.
soğuğun en derinden hissedildiği yerlerden biridir ankara sınırlarında. çalı çırpı, ot, ağaç, çiçek ne varsa en azından öğle saatlerine kadar buz tutmuş kristalize bir estetiklik içinde olur. ayrıca yoğun sisin hakim olduğu bir yerdir. * * yarım saatlik yollu, buz gibi havasıyla her sabaha söverek başlama sebebi olsa da ingilizce öğrenme çabasına girdiğimiz yuvamız bizim. *
beşevlerden çeşitli fakültelerinin taşındığı , zamanla başka fakültelerin de taşınacağı idda edilen kampus alanı.
yadem a blok kantin katında en köşede duran çift masa birleşimi bordo rengi masa örtülü her daim ağır model* insanların oturduğu köşe takımına anlam veremediğim, kurtulmak için tez vakit sayılası yer.
ingilizce hazırlık bölümü hocalarının 'hayatımızı değiştiren bir an' hastası olduğunu düşündüğüm yer. arkadaş son 3 ayda 4ü ödev, 1i sınav, 1i quiz, 2si internet ödevi olmak üzere tam 8 kez hayatımızı değiştiren bir an yazısı yazdım. şerefsizim ömrümde an kalmadı. artık kafadan sallıyorum. futbola devam etseydim barcelona da olacaktım, amcamın izinden gitseydim mafya olacaktım falan. daha 1 ay var. en az 2 kez daha çıkar bu karşıma.
her sabah yolunu çekerken insanı sövgüye yönelten, dolmuşla gitsen ayrı egoyla gitsen ayrı sorunlr yaratan,mayıs ayına gelinmiş olmasından ötürü hazırlık sınıfında olanların yoğun devamsızlık sorunu yaşadığı, hocaların yazdırdığı writinglerden ötürü tüm özel hayatımın deşifre olduğu * yer.
alperen reisliğini oğuz adında mersinli katil tipli bir herifin yaptığı okul. sırtımdaki çantamdan ve sakalımdan dolayı bana "pkk lımısın" sorusunu yöneltmiştir. pkk lı olmadığımı söyleyince de "buralarda pkk lı görürsen bana haber ver" demiştir.
her ne kadar bomboşş arazi de olsa, her ne kadar içerisi sosyal imkan kaynamasada, dünyada, o okulda okumasa o kampüse adımını atacaak bir insan bile olmasada yinede girişte kimlikte kimlik diye tutturan güvenlik görevlilerine sahip kampüsümsüdür.

öğrenci lehine olan tek durumu merkeze uzak olduğundan herkesin gölbaşı'nda kalması ve dolayısıyla sıkı fıkı olan komşuluk ilişkileridir.
an itibariyle güzel sanatlar fakültesinin de gölbaşı kampüsüne taşınmaya karar verip, okulun açılmasına 4 gün kala hayatımızı siken yer.
ulan tunus caddesinde, aşağı indiğinde kızılaya gittiğin yukarı çıktığında tunalıya çıktığın yerden sen git gölbaşının 20 km uzağına taşın. bunun karı var kışı var, yemin ederim herkes çaresizlik içinde. okulun son senesinde bomba oldu bu cidden. bırakmayacaktım alttan o dersleri..
hazırlık öğrencilerinin çilesi. eğer yurdu da gölbaşı'ndan tuttuysanız mümkün olduğunca merkeze gitmeye çalışın. yoksa bir yıl sonunda psikolojiniz bozulabilir. ayrıca ilginç giyimli bir insansanız reis ve yandaşları her an bulaşabilirler.
Hastaneyi geçincedir.
ebesinin amındadır. sakın okulum burda ben gölbaşına yerleşeyim demeyin.
(bkz: polatlı)
allah ın unuttuğu yerdir.
hazırlığı ve turizm fakültesini iteledikleri kampüs. ilçede canım ankara saymıyoruz.
Ego ile geleceklere tavsiyem 1 kere 195 hattı ile gelin. Okula ortalama 1 saat 45 dakika gibi bir sürede varırsınız (ulus ziraat bankası-gölbaşı hareket noktası). Bunu kışın Gölbaşı'na kar yağdığı zaman yapın. Otobüsün TOKi'ye çıktığı ve siteleri gezdiği o süre içerisinde tepeden aşağı doğru canlı cansız her şeyin donduğunu görecek, otobüsten inip bir sigara içmek isteyeceksiniz. Akli melekeleriniz yerindeyse bu rüyadan uyanıp 'nereden bindim bu amk otobüsüne sanki Konya'ya gidiyoz' diyecek ve okulunuza ulaşınca serzenişlerde bulunacaksınız.
Tek tavsiyem benim yaptığım hıyarlığı yapıp muafiyet sınavına girmemezlik yapmayın. Gölbaşı bombok bir yer. Gitmeyin kardeşlerim,gitmeyin.
içerisinde bulunan teknokent'e birkaç kez gitmemden mütevellit ne kadar kötü biryer olduğunu biliyorum buranın.Hatta o kadar kötüki içerisindeki öğrencilere acıyan gözlerle bakardım zira öyle bir yerde okusam herhalde okuma hevesim kalmazdı.
Orda biri var ki beni benden alan. 2 yıllık sevgilimdi. 3 yıldır da ayrıyız. O benim ilk ve tekimdi. Görürseniz selam söyleyin. Paramedik okuyor görürseniz benden selam olsun yüreği güzel kız.
hayatımda sadece 1 kere hazırlık sınıfını atlamak için gitmiş olduğum yer. hani "allah'ın siktir ettiği yer" diye bir deyim var ya, tam olarak orası bu kampüs işte. o bayırı bir daha sittin sene çıkmam. sittin sene! zaten sittin seneye ölmüş olurum, ehehehe...