defalarca gözlerimle şahit oldugum olaydır hatta şimdi bile olmuşumdur.çoğunlukla facebookta hak din olan islam dinine küfreden kimin profilini incelediysem ( ateist,deist )kemalist oldugunu tespit etmiş bulunmaktayım.tabi şimdi yanlış anlamayın müslüman olup kemalist olanlarıda görüyorum.fakat ben çoğunlukla ateist kemalist görmekteyim bunun nedeninide merak etmiyor değilim.
kemalizm herkese özgürlük getirmiştir. gayrimüslimi de harbi müslimi de hep kemalizmle özgürleşmiştir.
müslüman kemalistleri görmeyen insan düşüncesi.
Genellemenizi çürütme zorunluluğu hissettim. Müslüman değilim. Kemalist de.
(bkz: sefarad yahudileri)
genellik katmadım işin içine çoğunluk katmış bulunmaktayım.
Olabilir. bir ideolojiye bağlanmak için herhangi dine mensup olup olmadığı dikkate alınmaz. Kemalizm bütün dünya tarafından kabul görülebilecek derecede kapsamlı bir görüşe sahiptir. Unutmadan ateistlerin müslümanlardan ayrı olarak körü körüne bağlanmadığı ve bilinci daha açık olduğu için bu görüşü çabuk kavramaları doğaldır. Hayat namaz, oruç ve hac vazifesinden ibaret değildir. Arakan müslümanlarını budistler cayır cayır yakarken sen müslümanım diye geziyorsan yazık sana. Biz ideolojimizi bütün dine mensup olan insanların hak ve özgürlüklerini eşit şekilde yaşamaları yönünde olduğumuz için yobaz müslüman sevmez. Hristiyan kiliseye ben camiye giderim kimse kimseyi yakmaz olsun diyoruz ama kemalist olan müslüman olamaz gibi aptalca yorumlar yapılıyor. Müslümanlığın kurtuluşu kemalizmdedir arkadaşlar.
dünyada yaklaşık 6 milyar kemalist olduğunu da öğrenmiş olduğumuz söylem.
(bkz: süphanallah kardeş ibretlik paylaşım)
Gayrimüslimin kelime anlamı, evet, "müslüman olmayan"; lakin ülkemizde, ekseriyetle "sair dinlere mensup olan azınlıklar" gibi daha dar bir anlamda kullanılagelir.

ilk entryyi okumaya üşenenler için tekrar edeyim: iddia sahibi gayrimüslim kelimesini "müslüman olmayan" anlamında kullanmış.