bugün

devrimi şapka sanan türklerin savundukları zihniyettir.
(bkz: don devrimi)
şimdi milleti donuna kadar soyan zihniyetten daha iyidir . siz bilmezsiniz o zamanları.beyin terk.
mülkiyet diye bir şeyin olmadığı bir rejimden padişahın malı, kulu olarak gelenlerin özgürlüklerini bir şapkadan daha az değerli bulan yazarlarımızın bok attığı zihniyet. o zamanlar bugünkü gibi rejim değişti diye tüm kanalları parselleyip 75 milyona nutuk atma lüksün yok tabi. böyle şeylerle gösteriyorsun. biraz daha zorlasa normal bir insan beyni bunu anlayabilir. o kadar zor değil.
Demagoji ile vurulmaya çalışılan zihniyet.
Bu şapka kumaştan başlık değildi ey ahali.
yıkmaya korktuğunuz tabularınızdı.
Siz tabularınızı yıktıkça kalktı şapka.
inkılap doğru veya yanlış orasını geçelim. Atatürk yaptı diye inkılabın doğruluğunu tartışma gereği bile duymadan kabul eden yobazları barındıran zihniyettir.
yemin ediyorum islamcı kafası. almıyor işte. o kadar anlatıyorsun, milyon tane laf ediyorsun, dil döküyorsun, seferber oluyorsun... yok. sonuç yok abi. girmiyor kafaya. nato kafa nato mermer derler ya. aha da öyle. hala "atatürk yaptı diye doğruluğunu tartışma gereği bile duymuyorsun." refleksine bağlıyor. sıtmalı gibi amk. nöbete tutuluyor.

he yavrum. he yav he. atatürk yaptığı için süperdi. yüz yıl öncesini anlamak da bu kadar kolay zaten. he.
gunde 12-13 saat hayvan oğlu hayvan gibi çalıştırılıp 894 liraya mahkum ettiren zihniyetle aynı olabilir .
mesela bunu atatürk değil de herhangi bir padişah yapsaydı "ıııı dönemin şartları" diye ıkınan milyon tane siyasal islamcı olurdu. siyaset böyle bir şey işte. müslümana islamı unutturuyor, riyaya batırıyor.

mükemmel bir karar olmayabilir. güzel bir karar olmayabilir. basbaya kötü bir karar olabilir. tartışmaya açıktır. bunu bir kemalistle bile rahatça tartışabilirsiniz. ama islamcıların maksadı üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek olunca iş bu şekilde olmuyor. istiyorlar ki bunun kötülüğünü kabul edelim, sonra da bunu atatürk'ün bütün devrimlerine yayalım. sonra da "bok gibi bir uygulamaymış. zaten atatürk'ün devrimleri de böyle hep halka karşıydı. bizi köklerimizden kopardı. hem atatürk de sirozdan öldü. ayyaştı anlayacağın." diyelim. bunların retoriğine bağlayalım istiyorlar. istedikleri bu abi. adım adım buna geliyor olay. dedim ya amaç üzüm yemek kesinlikle değil. amaç bağcıyı dövmek. kendi boktan padişahlık rejimlerini doğrulamak.
Asgari ücretliden, Çoluk çocuğunun rızından kestirip, cb seçim kampanyasina bağış istemek Yüzsüzlüğü kadar rezil bir durum değildir.

Sahi Noldu o bağışlar, hazineye devri yapıldı mı?
milleti taşeronların eline bırakıp üç kuruşa mahkum edip köle gibi! çalıştıran zihniyetin ağababalarının ve yandaşlarının tarih sıçarken akıl tutulmasına kapılmasıyla ortaya çıkarttıkları söylemler silsilesidir.
Beyin garibanlığıdır.