bugün

2012 londra olimpiyatlarında sanki altını ablasına bırakmış gibi geldi bana. gururdur.
daha çok genç önü açık atletimiz. allah nazarlardan korusun ve kendisi yücel kop'tan uzak dursun. bizim için çok değerli.
4.cülüğe düştükten sonra sağlam bi depar atarak 2.ci olmak gibi ( üstelik son 100 m.de) bir başarı elde etmiş çok değerli bir türk atletidir.

orada koşanlardan hiçbirinin boru olmadığı düşünülürse bu güzel bir başarıdır.
son 300 de lider ol, beşinciliğe kadar gerile, hatta spiker bile gamze gücünü korumaya çalışıyor lafını ağzında gevelesin, sonra son ellide iki sporcunun yanından anadolu ekspresi gibi geçerek ablasının arkasından ikinci ol. sonra da bizi ağlat. helal sana karakız.
yarı final serisinden sonra röportajında:

"aslı ablam altın'ı alsın, benim daha çok zamanım var"

dedi ve beni ağlattı.

- en çok neye seviniyorum, o kadar zenci devşir, hepsi nal toplasın; yağız anadolu kadını ve anadolu erkeği alsın hepi topu 3-5 madalyayı!

- mına kodumun zenci sevicilerine; bu coğrafyanın evladını küçük ve yetersiz görene girsin madalyalar!

lan: meğer sözlükte ne çok zenci varmış!

laan: bu yazıyı bir zenci ırkçılığı olarak gören - spor bakanlığı uygulamasına yapılmış bir eleştiri olduğunu anlamayan zat-ı muhterem; doyamadım, bir daha eksile.
sevdim bu kızı türkiye nin gururusunuz. Türk kadının onuru. Atatürk ün istediği sporcusunuz.
edüt:Ağlattınız be beni.
(bkz: aslı abla arkandayım)
sadece ben değilmişim sanırım aynı şeyi düşünen.
bu kız aslı çakır ı geçememiştir değil, bilerek geçmemiştir londra 2012 1500m finalinde.
duygusal takılmanın aslında hiçbir manası yok. senin hakkınsa kazanırsın zaten. niye hakkını başkasına veriyorsun ki böyle bir oyunda.
aslı ablan gümüş alsın ne olacak. yaşça büyük olabilir tamam ama geçmemenin mantığı ne. acaba aslı da aynı duyguları paylaşıyor mu.
garip geliyor arkadaş bana. sürekli aslı ablasının arkasında koşması. ikincilikle yetinmesi.
ailesi yarışı böyle izlemiştir.

http://webtv.hurriyet.com...inin-madalya-sevinci.aspx
gümüş kadın.
londra olimpiyatları maceramızı hem de olimpiyatların ana branşlerından biri olan 1500 metre yarışlarında bayrağımızı gümüş madalyayla taçlandıran iki efsanevi sporcumuzdan biridir. diğeri,

(bkz: aslı çakır alptekin)

yine altın madalyanın aslı ablasına gitmesi için hem hemen ardından yarışıp hem de aslı ablasını motive etmesi ile altın madalyaya da katkısı olmuş içi dışı güzel kardeşimiz.

tabi ki geleceğin aslı sıdır.
fb kulubü atletizm sporcusu. gümüş madalya sonrası başkanı aziz yıldırım a da teşekkürlerini göndermiştir.
Dün müthiş yarışla 1500 m.de ilk iki dereceyi kapan atletlerden, Olimpiyatlarda 2. olup gümüş madalya kazanmış atletimizdir.
kadınlar 1500 metrede zirveyi ele geçiren iki olimpiyat kahramınızdan biridir.

ayrıca fb düşmanlarının nasıl bir düz mantık dünyasında olduklarının ortaya çıkmasına vesile olmuştur. sen aziz yıldırım ı sevmiyorsun diye hiç kimse sevmesin öyle mi? düz mantık değil, bunun adı öküz mantık.
aslı ablasına olan saygısıyla takdirimi kazanan sporcu.
ülkemizin ve fenerbahçemizin gümüş kızıdır. inşallah 2016 ve 2020 de altın kızımız olacaktır...
2016 rio de jenario olimpiyatlarında 1500 m. finalinde altın madalya bekleyeceğimiz başarılı ve bir o kadar da sempatik sporcumuz.
spor tarihinde güzellik kavramına en uzak kadın sporcu.
(#16592202)
spor tarihimizin en güzel sporcusu.
o içten gülen gözlerine kurban olayım.
çok tatlı ve içten bir gülümsemesi var.
sen bir de doğu alman gülle takımı görseydin diyerek cevaplandıracağım hödö.
yakında (bkz: aslı abla)sının boynundaki altın madalyayı kendi boynuna geçirmesi muhtemel sporcu.
kendi gümüş madalyasını da kaybetme ihtimali olan kişi. 2012'den beri uluslararası bir organizasyona katılmamış. neden acaba?
23 yaş altı avrupa bayanlar yarışmasında altın madalya getiren sporcu. evet.
(bkz: 2014 dünya salon atletizm şampiyonası) 1500 metre seçmelerinde kendi serisinde sonuncu olup elenen atlet .