bugün

anladığım kadarıyla,ilkokulda konuşanları, ögretmene şikayet edenler vardı,gammaz onunla eşdeger yani.*,*
sözlükte yapılan noktalama ve imla yanlışlarından, formata uymama sorunundan rahatsız olup, bunları düzeltmeyi kendine iş edinmiş yazar...
saygınlığı olmayan kurum. belki ilk kurulduğunda gammazlar sınırlı sayıda olduğundan önemli bir şeydi, bilmiyorum o zamanları. ancak; şu anda ben yaklaşık 7-8 aydır sözlükteyken, benim karşıladığım adamlar bana özelden mesaj atabiliyor, "hacım şurda imla hatası var." yani gülüyor insan monitöre bakıp kendi kendine, olmuyor hocu!

bu şu demek oluyor aslında: "tamam ilk karşılamış olabilirsin ama; formatı okudum, anladım ben de sözlükte bir statü istiyorum."
benim canımdır o. sürekli görevini icra eder benim üzerimde. öperim onu ben...
23 nisan'da bir günlüğüne tadına bakmak istediğim unvan.
anladığım kadarıyla bunların bir kısmı gizli özne nedir onu da bilmiyor, hadi modları geçtim onlar zaten bilmiyor.

mesela: başlık: hakan şükür.

benim entry'im: az önce gol attı (salladım)

şimdi bu entry formata aykırı diye gammazlanır mı lann.
sözlüğün yılmaz bekçileridir.
bir elin sesi iki el sildi.
*
küfürbazları zall'a ispiyonlayacak kişilerdir.
kıskandığı yazarın entrysini şikeyet eden kimse.
inci sözlükten muzdarip, entry pompacısı yazarların çekinmesi gereken kimseler. eksi oy vermedikleri entryleri şikayet etmezler*.
yapılan imla hatalarının sıklığından feci halde bunalan...

hayır kardeşim forum üyeleri daha özenlidir yahu.
zor iş erbabı vesselam.

dünyayı sen mi kurtaracaksın be oğlum? kendi dilinden bihaber insanlara öğreteceğin ne var sanki?
oran olarak yazarların 17 de 1'i dirler
yönetim görevlendirirse olmak istediğimdir.

bu yüzden buraya geçmişteki ispiyonlarımı bir özgeçmiş tadında aktarmak istiyorum.

efendim öncelikle ben, kimsenin gözünün yaşına bakmam. iş hayatında duygusallığa yer yoktur malum. hata yapanı affetmem, direkt silerim tek kalemde. acımasızlığımla ünlüyümdür ben buralarda.

mesela, kardeşimin bir sevgilisi olduğunu hemen yetiştirmiştim. zaten küçükken de her bokunu ispiklerdim. kuzenlerimin yaramazlıklarını teyzeme amcama anlatırdım. anlatırken de kurdeleli uzun ipek gibi saçlarımı okşar, pembe simli cicili bicili barbie eteğimin ucuyla oynar, uzun kirpiklerimi kırpıştırır, en tatlış sesimi seçip en masum ifademi takınırdım ki, kimse bana gıcık olmasın. dayımın fazladan yediği zeytinyağlı dolmaları hemen gider söylerdim.

kameralı telefonlar icat edildiğinde, daha ileri bir teknoloji kullanmaya başladım ve resimler çekip devam ettim bu yoldaki gelişimime. dayımın sigara içerken fotoğraflarını çektim gizlice, sonra dedeme sanki normal fotoğraflar gösteriyormuşum da, arada yanlışlıkla onu da göstermiş gibi davrandım. dedem dayımı azarlarken de hafiften gözyaşı döktüm istemeden olmuş gibi.

ama asıl gammazcılığımı okuldayken yaptım. yanımdaki çocuğun benden kopya çekmesine izin verip sonra da, oha ya napıyosunnnnn diye bağırdım. hocaya da ağladım emeğimi çalıyor diye. arkadaşlarımın ailelerinden sakladıkları 1leri 0ları hep ben yetiştirdim. evlerini aradım, anneleri çıktığında da,''ay hayriye teyzeciiim, ben de cansuyu teselli için aradım, 1 aldı ya bugün ondaaaaan'' dedim. sonra da ''ay siz bilmiyo muydunuuuuzz'' diyip telefonu kapadım görevimi yerine getirmenin verdiği huzurla.

en sonuncu gammazlığım da, babamın annemi aldattığını anneme söylemek oldu ki bu biraz acı bir hatıradır, bunu es geçeceğim.

işte böyle. umarım hakettiğim yere gelirim bir an önce. kabul etmesseniz de siz kaybedersiniz amına koyayim çok da fifi. ama siz yine de alın tabi, sizin kazancınız.

sevgiler, saygılar.
tanım (mecburi) laf taşıyan insan gammazdır.
hepimiz gammazız hepimiz yazar yakında bazılarımız çaylak olursa suçlusu ben değilim.*
edit: bunu bile yazarken silik olabilen insandan beklentileriniz ne olabilir acaba.*
an itibariyle "hepimiz gammazız.".
tersi için, (bkz: gamsız).
(bkz: jurnalci)
tepeden tırnağa herkes gammaz.

sözlük formatı dışında olan, hakaret ve küfür içeren başlık ve entrylerin sözlükte önlenmesi için "tüm" yazarların müdahale etme hakkı olmasıdır.

evet tüm yazarlar.

hala ne yapılıyor peki. başlık altına "bu ne biçim başlık. ben açmadım. ben yapmadım o yaptı"

al yetki elinde. yapmadın fakat yapandan ne farkın kalır aynı başlığı sol frame de entry zengini yaparsan.

ha eğlenceme bakarım diyorsan da şikayet etmeyeceksin. o ne biçim başlıksa seninki de ne biçim entry o vakit.

değil mi?
bürütüs rolüdür.
şu an 16 510 dur sayısı. wuuu amma varmış lan.
(bkz: ben yapmadım abi)
sırf adının antipatisinden dolayı sözlükte gerektiği yerde bile üstlenmeyi pek seçmediğim rol. halbuki sözlük gammazlığı "i.neliğe vurulmadıkça" sözlük içeriğini geliştirmek konusunda en iyi araçtır. bu sayede herkes bir şöyle kendine çeki düzen verir, blog yazar gibi, forumda gibi falan giri yazmaz, yazılanlar da gözden kaçmaz. ama gel gör ki dimaktaki en kaypak figürleri canlandıran bu role soyunmak gelmiyor insanın içinden.

(bkz: sözlük için soyunmak)

edit: "... en iyi araçtır." kısmından sonra "bu sayede" diye başlayan cümleye başlamadan önce boşluk bırakmadığımı gammazlayan arkadaşa teşekkürler.
16.447 adeti uludağ' da bulunandır. toplam yazar sayısı ise 16.499' dur. istatistik butonunda öyle yazıyor. helal olsun be bütün sözlük beni mi gammazlıyor lan ?

yoksa yine ben çok mu içtim ? o da olabilir. *
nifak tohumlarını her zaman taşımaz. yardımcı olduğu da görülmüştür.