bugün

(bkz: oyuncu mouse u)
normal mouselardan bir farkı yoktur. hayvan gibi fiyatları vardır. sırf gösteriş olsun diye alınır. para tuzağıdır.
(bkz: razer taipan)
(bkz: razer naga epic)

eline almayan bilemez.
bazı mallar "yeaa sadece pahalı bir farkı yok" diyor ya, götümle gülüyorum.

zaten siyah beyaz tv ile led tv arasında da bir fark yok sadece fiyat işte.

beyninizi sikeyim. teknoloji cahilleri.
hic geregi olmayandir, alicaginiz mausun eliniz icin rahat olmasi yeterlidir.
alarak kazık yemiş salakların o para götüne girdikten sonra malmıyım ben diye düşündükleri gereksiz alet.

bide bu mallar inatla kendileride bildiği halde kazık yemediğini her kuruşuna değdiğini inandırmaya calısır çok cok rahat rererö diyerek kendini avutur.
bizede hallerine acıyarak gülmek kalır efenim.
gerizekalılık parayla mı ? gerçi olsa onuda alılar...
deneme amacıyla kargo dahil 72 liraya gold'dan aldığım everest gx8'dir. ucuz olmasına rağmen elinize ilk aldığınızda diğer dandik mouse'lardan farkını hissediyorsunuz. kullanımı çok rahat. üzerindeki ekstra tuşlar sayesinde oyun oynarak klavye ile kullandığınız özelliklere tek tıkla ulaşabiliyorsunuz. tepkime hızında gözle görülür bir değişiklik göremedim ama bunun nedeni büyük ihtimalle profesyonel bir oyuncu olmamam. bir de 1 tane 20 gramlık, 3 tane 6 gramlık ağırlık göndermişler, mouse'un ağırlığını ayarlayabiliyorsunuz, çok hoşuma gitti. 200 küsür liraya satılanlar büyük ihtimalle çok daha iyidir, ama profesyonel bir oyuncu değilseniz çok uçmaya gerek yok derim.
normal mouselara oranla daha dayanıklı ve tepkime süreleri kısa olan farelerdir.adı üstünde oyun için üretilmişlerdir.

Not:Yarın bir tane almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı.

ek:Ek'te bulunan fareyi almayı düşünüyorum.

http://www.vatanbilgisaya...ming-mouse-mouse-pad.html
steel series rival modeli idare eder. Razer daha fenadır tabi.
trust ın 30 liralık olanlarından var bende ve çok rahat kullanılıyor. Ele cuk diye oturuyor hassasiyeti daha iyi terleme yapmıyor . yani bunlardan kullanmamış kişi elindekine mouse demesin bi zahmet.

edit : youtube da gaming kanalınız felan varsa yani bir gamer iseniz çok iyi mouse dur.
50 liraya x7 aldım 4 sene önce. şuan ortadaki silindir çalışmıyor onun dışında macrosu olsun speed ayarı olsun gayet yeterli geldi.
(bkz: razer)
Oyuncu mouseudur.

Ele Oturacak şekilde özel tasarlanmışlardır. Tepkime hızı fazladır. Sağında solunda dilediğiniz gibi tanımlayabileceğiniz tuşlar vardır. birçoğunu farklı profillerde farklı ayarlarla kullanabilirsiniz.

Oyunda hile kullandığını sandığımız çoğu oyuncunun sahip olduğu mousedur aynı zamanda. Bu mouse sayesinde Deagle ile düşman tarayabilirsiniz. *

Solak olanlar logitech g300 alsın benim öyle bir durumum olmadığı için g400s olanından aldım.

Logitech g300: görsel

Logitech g400s: görsel

Edit: ekleme.
kaliteli olanları tercih edilmelidir. Çünkü piyasada bu adla binlerce mouse var var da 2 gün dayanmıyorlar.

Çoğu kişinin önerisi bloody v7 ve g300 serisidir.

Tabiki piyasa devlerinden razer ve steelseries'ın güzel mouselerı geçilmemelidir.

Ha bu mouseların bazılarında ek tuşlar bulunmaktadır. Bu tuşlara "macro" denilen kısayollar yerleştirilebilir. Genellikle kullanıcılar mermi sekmesini (recoil) engellemek için bunu kullanırlar. Bazen hile olarak görülebilir ama hile değildir.

Bana sorarsanız macro basite kaçmaktır. Yeteneği köreltir.

Edit: bunu alırken yanına kaliteli bir mouse pad alınız. Evet.
Gamerlar genelde uzun süre pc başında oyun oynadığı için genel olarak mouse tasarımı da önemli oluyor haliyle, bilekleri yormaması tepmine hızı vsvs. ben excalibur kullanıyorum çokda memnunum tam f/p ürünü
bende excalibur var kesinlikle her oyuncunun kullandıktan sonra memnun kalacağı bir mouse
Logitech g300s kullanıyorum.
Oyunlarda makro atama olayı harika.
Her oyun için farklı makrolar atanabiliyor
Büyük kolaylık.
Steelseries rival 5 kullanıyorum.
görsel
bir excalibur kullanıcı olarak aksesurlarıda excalibur ile yenileyeyim dedim ki iyiki onlarda da excalibur tercih etmişim laptopları kadar aksesurlarıda oldukça başarılı ve sağlam ürünler, özellikle maouse her gaming e öneririm aşırı rahat edersiniz ve çok da sağlam.
Adında gaming, gamer olan herhangi bir elektronik alet milleti silkelemek için üretilmiş gibi geliyor bana.
Elleri yoran mouselardır.
Mousetan önce sağlam bir net lazım. Turknet gibi.