bugün

khal drogonun öldüğüne çok üzüldüğüm dizi.
Dunyanin en cok izlenen dizisi.
favori bölüm "battle of the bastards" şimdiye dek izlediğim en iyi dizilerden biridir hatta galiba en iyi..haziran 2017 yeni sezon başlangıcıdır..
Senaristler bran için "luke skywalker'ın star wars: return of jedi'daki hikaye örgüsüyle benzer" demiş.

--spoiler--

The return of the jedi'da luke geçmişle ilgili tüm soruların cevaplarını öğreniyor, eğitimini tamamlayıp düşmanlarıyla (ve babasıyla) birebir yüzleşiyordu.

Yani bran de sonunda geçmişle ilgili bilmemiz gereken her şeyi bulacak. Hadi be oğlum şu faceless men'le ilgili de bir iki şey öğren:(

--spoiler--
ilk 2 sezonda entrika ve cinsellik ön plandadır sıkıcı gelebilir. diğer sezonlarda ise savaş kan vahşet ihanet gibi olay örgüleri ağır basmaktadır.
Son sezonu unutanlar için kısa özet: shame, zombi mountain, cercei ve demirtaht, akgezenler jon snow ordusu, demirdoğanlar ve daenerys targaryen ordusu.
görsel
yeni sezonunda arya stark ın indirileceği söylenen dizi. hiç izlemedim ama öngörüler büyük...
arya stark tipsizinin indirilmesiyle sevinçlendiren yapımdır.
görsel
"Ay ne popüler dizi izlemem ben yea" deyip başlamayı uzun bir süre ertelediğim ve can sıkıntısından üç ay öyce başlayıp altıcı sezona geçtiğim dizidir. Ne zaman bir bölüm izleyeceğim, sadece bir diye otursam karşısına, en az üç bölümle kalktım. Bu gece de aynı şey oldu, beşinci sezon yedinci bölümle başlayıp "ay o öldü nolcak" diye diye altıncı sezon üçüncü bölüm yaptım iyi mi! Gözlerim yuvalarından düşecek. Sonuna kadar gelmekte karar kıldığım üçüncü dizi. iyi ki de başlamışım. Bir kere de "ulan cidden çok saçma" dediğim bir sahne olmadı, oysa bir türk kanallarından açsam aman aman. Neyse ben kaliteye geri dönüyorum.
izlemiyorum dediğim tüm arkadaşlarımın aynı tepkiyi vermesine neden olan hala da izlemeyecegim dizidir.
türk dizilerinden ilham alması gerektiğini düşündüğüm dizidir. senede 10 bölüm ve bölümler ortalama 56 dakika. bizde öylemi daya sezona 35-40 bölümü, bölüm başı 2 buçuk saati. izlesin dursunlar. uzun süren bir gofturos istiyom. hemencene bitmesin.
Arkadaslarla oturuyoruz.
Game of thrones muhabbeti acildi.

Yalnizca sunu soyledim:
Arkadaslar ben henuz izlemedim ama mutlaka izleyecegim, rica ederim spoiler vermeyin.

Peki benim arkadaslarim nicin son yarim saattir ben sanki sunu demisim gibi davraniyorlar:

Arkadaslar hadi bana game of thrones u ozet gecin, nasil olsa hic izlemeyecegim, hadi anlatin!

Arkadasligimi sorguluyorum.
Valar morghulisli ilk bölümler aşmıştır. Sezonda 2 veya 3 dehşet bölümü olur şuan dünyadaki en güzel birkaç diziden biri ve başrolün en baba adamın acımadan ölebildiği tek dizi.
Sırf sean bean reis oynuyor diye başladığım lakin ilk sezonda ölmesiyle diziye ara verdiğim gerçeği. Öyle güzel bir karakter bir sezonda nasıl harcanır??? Sorarım sana George r. R. Martin
buz ve ateşin şarkısı serisinin ilk kitabı ve bence kılıçların fırtınasından sonra en güzel kitabı bu.
5146 entry ne kitapsızlar.
Dünyada izlemeyen bir ben kaldığımı fark ettiğim, hep ilk bölümünü açıp bi şekilde 20-25 dk izleyip devam edemediğimden bu günlere izlemeden gelebildiğim dizidir.
Fakat geçen izlemeye başladım.
Çokzel dizi. Başka da bişi demiyorum. Yarın 3.sezonuna başlayacağım.
Joffreyden nasıl iğrendiğime hiç girmiycem de sansa kadar salak bir karakter görmedim. Hayır o kadar aptal ki böyle bi kurtlar sofrasında o aptallığın arkasında bile bir şey arıyosun. 2 sezondur bi atak yapıcak diye bekliyosun, daha ne kadar salaklaşabilir ki bi karakter diyosun. Ama işte yapıyo. Mal geldi, salak gidiyo.
Favori karakterim tabii ki cüce.
Khaleesi de 2.favorim. dizideki fantastikliği destekleyen bir öge olarak seviyorum tarzını. Taht senin hakkın kız, yürü.
özledik lan. yeni sezon ne zaman gelecek.
Baslasana artik be denilesi dizi.
Şimdi linç edilecem ama abartılmış balon bir dizidir. Bir dizi veya filmde erotik ögeler ön planda ise bence bir sıkıntı var demektir.

Edit: erşan abi birşey de şunlara...
game of thrones sex savaşları diye adının düzeltilmesi gerek (bkz: dimi jin siniv)
yedinci sezonun 7 bölüm olacağı duyurulmuştu. sekizinci sezon ise 6 bölüm. ülkemizden biraz ilham alıp sezon başına 30 bölüm ve bölümleri 2 saat yapmalı.
izlemek istediğim ama bir türlü başlayamadığım dizi...ilham mı bekliyorum acaba?
ben de izlediğim sezonlar hakkında burada spoiler içerikli yorumlar yazmak ve fikirlerimi paylaşmak istiyorum.
sezon 7 sızıntılarında tam olarak çeviremediğim bir kısım vardı, onu da bırakayım buraya.

--spoiler--

littlefinger sansa ve arya'yı birbirine düşürmeye çalışırken bran olaya dahil olup foyasını ortaya çıkarıyor; olay sonrası idam hükmü sansa stark tarafından veriliyor, ve cellat arya stark oluyor.

--spoiler--

yürü be arya! kuzeyin gülü gülü.
güncel Önemli Başlıklar