bugün

şunu da söyleyebilirim ki bu ölüler ordusu, ak gezen midir ne bok diyolarsa, kesinlikle moğollara benzetebiliriz. moğol istilası dönemini hatırlarsanız önlerinde kimse duramıyordu. taa ki baybars ayn calutta ağızlarına sıçana kadar. bu durumda dornelular yenecek ak gezenleri. eğer tabi yazar tarihi gerçeklere göre kurguluyorsa. tabi değiştirebilirde.
--spoiler--

şimdiye kadar diziye gelen en güzel hatunun geldiği bölüm ölmesi çok canımı yaktı oysa ben neler kurmuştum o hatun ve bizim piç arasında.

ayrıca dizinin en güzel bölümüydü galiba en sonunda o elemanın ölenleri diriltme sahnesinde yoooh ammuğa koyum demekten alıkoyamadım kendimi.

--spoiler--
tüm kış tepesi halkına selam olsun.
Jon snow'un kılıcının kırılmadığını gören white walker'ın o an ki yüzü hala aklımda valyrian çeliği yavrum o.
göte giren valyrian çeliği açılmaz white walker.
hayvan gibi bölüm yapıyosunuz ya!
vayyy arkadaş beyin lobunu yiyeyim, ak sakalını öpeyim, r r martin, ne çeşit bir ruh hastasısın neler düşünüyorsun, neler kurguluyor, neler yazıyorsun, anlamadım ki.

Yeni izledim, nefes alamıyorum. Yuh.
--spoiler--
https://i.imgur.com/KgF014e.jpg?1
--spoiler--
6 7 bölüm saçma sapan çek sonra bir bölüm koy ortaya voovv,öyle iş mi olur lan.got çok bozdu çok.
yeni türkiye semalarında bundan sonra yoluna 'ak' walking dead olarak devam edecek korkusu ile karşı kaşıya kaldığımız son dönemin şahane dizilerinden.

--spoiler--
bunların rütbelileri karizmatikmiş olum yeni ölenler bildiğin zombi hamuha *
--spoiler--
Yalnız koskoca king's landing laik değil ya, resmen şeriatla yönetiliyor, bunlar attı tuttu neleri kimleri alt etti, bir kılıbık kel suratsız vitaminsiz hoca efendi geldi iki kraliçeyi de hapse tıktı iki lafla, türbanlı bacılara tartaklattı.

Neyin peşindesin martin efendi?
Bi ben izlemiyorum dedirten dizi. Harbiden galiba bitek ben izlemiyorum.
Lan su Cercei yıne tehtıdlerını gerceklestırırse fena yıkılacagım dızı.
Şeriatın gelmesiyle asilzadelerin süründüğü, halkın insan olduğunu hatırlamaya başladığı dizi.

Cersei'ye gram içim acımıyor. iyi oldu kahpeye.
Hic izlemedigim merak dahi etmedigim dizidir. Hic dizi izlemedigim dusunulunce garipsenmeyecek durumdur.

edit: bu kadar eksilendiğini görünce garipsenecek durummuş.
(bkz: winter has arrived)

güzel, güzel...

şimdi 1 hafta kim bekleyecek amk?

--spoiler--
tyrion reyiz, khaleesi ile bir araya geldi ve ortak paydalarda buluştular. bu arada jorah'ın da hayatını kurtardı tyrion.

cersei orospusu ektiğini biçiyor. zerre üzülmüyorum buna, seviniyorum hatta. geçen hafta da bunu şiirsel bir şekilde dile getirmiştim;
(bkz: cersei lannister/#27821966)

arya kızçemiz yavaş yavaş olgunlaşıyor.

sansa'nın kafa yeni dank ediyor.

jon snow açılım sürecine devam ediyor. bir ak yürüyen de bu öldürdü, ama sanırım keramet kılıçta.

yabaniler jon snow'a kayıtsız şartsız biat edecekler. ah bir de stannis reyiz'e yardım etseler de şu bolton şerefsizlerinin kökü kazınsa.

ölüler ordusu çok tehlikeli.
ak yürüyenler pek aktif değil bu arada, sanırım yönetmeyi seviyor bunlar.

son olarak wun wun mu, won won mu her neyse. adamsın...
--spoiler--

ha bu arada kaldı 2 bölüm.
sonra 2016 nisanına kadar bekle allah bekle.
efsane bölüm olmuş, başka söze gerek yok ha bide 7 haziranda oyum sana jon snow.
enfes bir s5e08 ile kafamıza "2016'ya kadar ne halt edeceğiz düşüncelerini" yerleştiren dizidir.* *

--çok fena spoiler bakmadan geç--
--spoiler--
aslında hayalimde jon snow reis ile khaleesi'yi evlendirmek vardı ancak son duyumlarıma göre jon snow'un sadece stark değil ayrıca targeryan olduğuna dair çeşitli söylentiler mevcut... *
adam, çılgın kralla, ned starkın ablasının günah meyvesiymiş diyollar, eğer öyleyse khaleesi ile aynı babanın farklı annelerden doğmuş kardeşleri oluyorlar.

gelecek sezonda işler iyice karışabilir, yabanileri arkasına alan jon snow reis kuzeyi geri alacaktır, öte yandan akgezenler mevzusu ne olacak belli değil, bence o konuda da ejderhalar devreye girebilir, kaldı ki khaleesi'den kaçan 3. ejderhanın starkların ufaklık bran'e ait olacağı söylentileri mevcut, zaten bran'de 5. sezonda ortalarda görünmedi, eğer bran o ejderhaya resmi hizmete mahsustur yazıp altına çekerse, jon snowun yanında savaşabilir bu da starkların yükselişi bozkurtların geri dönüşünü müjdeler.*
--spoiler--
--çok fena spoiler bitti rahat ol--
--spoiler--
wun wun'un jon'un adamına "ne bakıyon dik dik ananı mı..." muhabbeti çekmesi ve ak gezenler saldırısı esnasındaki bomba performansı yarmıştır. onu hangi gemiye nasıl sığdıracakları merak konusu tabii ki....
--spoiler--
Sezon 5 bolum 8 itibariyle , 5 sezondur beklenen Kış Geldi! (Kitapta bunları gormemiş olsakta)
8. bölümde anlamadığım tek şey koca yabani ordusunda tek devin olması. bunların kralı ölmüştü zaten. sadece bir devin mi kralıydı o.
Yine çok cabuk bir sezon geçti, tamam ilk 6 bölüm bok gibiydi ama yine de hızlı geçiyor sezon. Only 2 episode left.
--spoiler--
5x8 çooooooook efsane bir bölümdü. john snow geçen sezonki castle black savunmasından sonra, ikinci efsane dövüşünü white walkers a karşı yaptı.
--spoiler--
son 10 dakikada o kadar heyecanlandımki videoyu durdurup bir süre kalbimi dinlendirdim * tabi sezonun tamamının bu ölçüde iyi olması beklenemez ama en azından yüzde otuzu böyle olsun. john snow reise de selam ediyorum. heralde türkiyede yaşasa sokakta üstünü başını parçalarlardı *
king's landing'in şeriat geldikten sonraki hali herkese ders olmalıdır. yobazlar anasını belledi canım şehrin...
alternatifi için,

(bkz: game of boobs)