bugün

bu hızla ilerlemeye devam ettiği takdirde izleyicilerini mezara gömecek olan dizi olacaktır.
yarın bu civarlarda buralar ateş alacak.beşinci sezon beşinci bölüm'ü yarın yayınlanacak dizi.
pipilerin butun diziye hukmettiği televizyon serisi.
5x5 olan Yeni bölümü çıkmıştır, alt yazı da yarım saate çıkar.

Dörtlü combomuzun ardından ilk yeni bölümdür, hadi hayırlı uğurlu olsun.
5x5 i beğendiğim bölümdür ama hızlansın artık şu olaylar. insan bekliyor bi 4 bölüm daha çıksın diye ama nafile.
severek izlediğim dizidir. ayh canımdır. *
Beşinci sezonun yerlerde gezdiği dizidir. Bir yıl boyunca onca güzelim kitapları on bölüme sığdırmasından ziyade 5X05 bölümü en vasat bölümdür. Şüphesiz ki bu sezonun bölümlerinin sızdırılma sebebi; tamamen daha az sövsünler diyedir. Çünkü izlediğimiz ilk dört bölüm oldukça durağan geçmiştir. Gereksiz çok fazla sahnelerin yanı sıra boş diyaloglarla ellerindeki malzemeyi küle çevirmişler. Umarım kalan beş bölüm böyle geçmez.
5.sezon 6. bölüm nezaman diye kafalarda soru işareti bırakan dizi.
Savaş, aksiyon, kan görmek isteyenlerin değil politika, devlet'in işleyişi ve kitaplarında adı olan "taht oyunları"nın anlatımı görmek isteyenlerin dizisidir.

spartacus, vikings, marco polo gibi dizileri izleyip sonra game of thrones çok kötü, bu ne biçim dizi vs vs diyenler için söylüyorum. arkadaşlar bu dizi adı üstünde taht oyunlarını anlatan bir dizi. siz bir savaşın çıkma sürecini bu kadar basit mi algılıyorsunuz? birinci dünya savaşı bile kaç yıllık birikimin ardından çıktı.

--spoiler--

dizi bence mükemmel gidiyor. krallık adaylarını mükemmel işliyorlar. stannis bir taraftan yürümeye başladı, cersei ise yanına müttefik çekip güçlenme çabasında. khaleesi ise bulunduğu yere yerleşmiş ve ilerleyişi bırakmış gibi gözüküyor.

khaleesi'yi biraz daha ele alırsak. kitapları okuyan bir arkadaşım spoiler verme dememe rağmen khaleesi'ye fazla ümit yükleme bence dedi. khaleesi'nin yürüyüşü durdu, ejderhaları kontrol edemiyor, bir şehrin iç sorunlarının bile üstesinden gelemedi bir türlü ve yetmedi oradan bir aile reisi ile evlenecek. bütün bunları göz önüne alırsak, dizinin önceki sezonlarında gümbür gümbür gelecek olan khalesi çöküşe geçmeye başladı diyebiliriz.

mormont, tyrion'ı khaleesi'ye götürmekte ve o meşhur yanan şehri bu sayede görmüş olduk fakat elvede mormont diyeceğiz galiba...

bu dizide herkesin içine dert olan ve artık içlerinden biri gelsin ve gücünü toplayıp evini geri alsın ve hesap sorsun diye beklenen hanedan stark hanedanıdır. Tony mi stark? valla olur... jon güçlenmeye başladı, sansa tam bir şeylerin farkına varmışken theon'un üzerine kaldı olay ve sansa kardeşlerini theon'un öldürdüğüne inandı gibi geldi bana. bu arada bran ve kardeşine noldu? uçacaktı bu çocuk??? herhalde kargaların zihnine girip uzun yolculuklar yapabilecek bana göre. umarım bran yine sezon finaline kalmaz ve hikayesini izleriz.

arya, en çok üzüldüğüm bu ya. sen babanın intikamını alabilmek için gittin ama şimdi onlar gibi isimsiz olman gerekiyor ve geçmişini tamamen unutana kadar da onlardan olamayacaksın gibi. peki ya intikam?

kitabı okuyan arkadaşımdan üstü kapalı bir spoiler geldi ve krallık için çok şaşıracaksın dedi. bakalım neler olacak.

--spoiler--

son olarak, bu diziyi kan, savaş ve aksiyon meraklıları izlemesin...
ilk beş bölümü izleyenlerin çoğu çok sıkıcı ve keyifsiz geçti umarım son bölümlerde böyle olmaz işler iyice kızışır aksiyon olur falan diyor.Hiç mi ders almadınız önceki sezonlardan yok işte sezon sıkıcı başladıysa sıkıcı devam ediyor.Bence en hareketli ve en güzel sezon 1.sezondu(Sean Bean farkı.) sonrasında nadir hareketlenmeler görsek te ilk sezondan beridir dizinin keyif verme yüzdesi gittikçe düşüyor.Bu saatten sonra Oberyn gibi bulunduğu tüm sahnelerde izleyiciyi etkileyen karakterler girerse diziye ancak biraz toparlar.Bu arada bana göre Khaleesi denilen gerzek karakteri hiç göstermeseler sıkıcılığı biraz daha azalır canlandıran oyuncu iyi ve çok güzel ama o bile kurtaramıyor Deanerys Kezbanyen karakterini.
kitaplari okumus gelecek kitaplar icin teoriler arasinda bogulmus biri olarak dizide yaptiklari sacma sapan degisiklikler sinirime dokunmaya basladi.

--spoiler--

6. kitabin kilit karakterini öldürmek nedir lan?

--spoiler--
ilk 5 bölümünü izledikten sonra bırakıp, bir daha da hiç bakmadığım dizi.
beğenmeme falan değil, 5 bölümden sonra şarj bitti. sonra kaldığım yerden izlemeye üşendim, sonra o beş bölümde ne olduğunu unuttum, tekrar başlamaya üşendim.
öyle kaldı o.
5. sezon castında brandon stark olmayan dizi..
castı kısmalarını mantıklı buluyorum, o kadar çok karakter varki sahne sahne dönmekten dizi ilerlemiyor tamam da, e amk kese kese brandon'u mu kestin? git bari şişko gece bekçisi mi nöbetçisi mi onu kes. her bölüm yanındaki kızla mal mal konuşmalarını izliyoruz. rickon stark'tan bahsetmiyorum bile. unutmuş bile olabilirler..

yalnız dombiliye çok uyuzum.
dizi geleceğine dair birkaç uydurma teorim bulunmakta. bana göre spoiler değil ama okumak istemeyen buradan itibaren ayrılabilir.

--spoiler--
daenerys - jon snow aşkı
bran'in drogon ile çılgın atması
tyrion hariç bütün lannisterların katli
jon snow/deanerys önderliğindeki krallık (eninde sonunda krallık stark oluyor yani)
stannis'in hezimete uğrayışı/ölümü (bunu istemiyoruz ama melisandreye çok güvendi, sonunu hazırladı)
--spoiler--
5.sezon 5. bölümüyle aklımda deli sorular biriktirmeme sebep olmuş dizi. insan bazı karakterleri arıyor dizide. çıkın gelin lan artık.
Bence stannis azor azhai falan değil yakında ölür. Kara kaledeki Üstat stannisin kılıcının ışık sactigini görünce stanisten kılıcını istedi ve sicakmi diye bakti. Sicak degilse azor azhai degil. Ve sıcak olmadigini söyledi. mel yakinda stannisi satar. Jon snow nasil kurtulacak ölümden merak konusu.
bir türlü kış gelmeyen dizi. amk biz 5 kış gördük orospu çocukları.
Bazı insanlar 5.sezon kötü diyorlar ve kısmende olsa katılıyorum.Dizinin kitapla ayrı gitmesinin nedeni konuyu hızlı toparlayıp karakter gelişimini hızlandırmak olsa gerek.Bu yüzden biraz anlayışlı olmalıyız.
Yeni sezonun bok gibi olduğu dizi.
O bu değilde tüm hafta bekleyip 40 dakika izlemek ne amk.
5. sezon 6. bölümü sanırım bugün yayınlanacak olan dizi. eskisi kadar merak uyandırmıyor artık.
beşinci sezonu ilk beş bölüm itibariyle baya vasat giden dizi. genelde sezonların başlarda sıkıp sonradan bombaları patlatmasına alışığız ama ilk dört sezonda hiç bu kadar sıkıldığım olmamıştı, hele geçen hafta yayınlanan 5x5 kelimenin tam anlamıyla faciaydı bana göre bugüne kadar yayınlanmış en kötü bölümü olabilir izlerken o derece sıkıldım 45 dakikayı 2 saatte zor bitirebildim, umarım bugün izleyeceğimiz 5x6'dan sonra biraz ivme kazanır da 1 sene bunu mu bekledik dedirtmez artık zira sıkmaya başladı.
aslında bizi kandırıyorlarmış. ben daha izlemem.

http://www.sabah.com.tr/m...4168315?tc=58&page=01
yine son iki bölüme kadar sıradan gidip son iki bölümde bombayı vuracak dizi. sonra bekle 1 yıl.
sansa'nın akıllı ayağına yatıp ne kadar salak olduğunu gördüğümüz dizi.