bugün

iki muhteşem dizi arasında ki kıyaslamadır. benim diyeceğim şu ki breaking bad'in muhteşem bir konu birliğine ve zekice işlenmiş bir kurguya sahip olduğu.. game of thrones'da muhteşem bir dizi ancak breaking bad'i izledikten sonra o kadar olmadığı kanısına vardım.

şöyle ki game of thrones ne kadar ana temada birbirine bağlı hikayelerden oluşsa da içerisinde bin beş yüz tane hikaye mevcut, sağlam bir konu birliği yok ve her başlayan sezonda bunların birleşeceğini khaleesinin ortalığı dağıtacağını düşünsekte öyle çok da hareketli geçmiyor dizi, ve koca sezon boyunca elimizde sayılı argüman kalıyor.. hani ben demiyorum ki game of thrones kötü ama breaking bad'in altında kalıyor be abi.

oysa breaking bad'de ww'nin psikolojik dönüşümü ve başından geçenler gayet müthiş bir şekilde işleniyor. walter white'ın nasıl öldürdüğü kişilerin özelliklerini yavaş yavaş benimsemesi ve öyle aşırı efektlere başvurmadan nasıl bir şahaser ortaya konulabileceğini göstermiştir bizlere. benden bu kadar..

sağlıcakla.
Breaking Bad > Game Of Thrones.
ikiside ezel etmeyen dizilerin kiyaslamasidir.. * *
breaking bad içler acısıdır. can çekişir game of thrones karşısında.
breaking bad'in ezip geçeceği karşılaşmadır.
görsel
Her bölümü ayrı bir keyif olan, günlük hayatın içerisinde gerçekleşmesi olası hikayeler ile muazzam kurgusunu başarılı bir şekilde harmanlayan breaking bad kesinlikle bir kaç adım öndedir.
işte bütün mesele bu...
breaking bad'in alacağı versusdur, üzgünüm khaleesi.
breaking bad'in deplasmanda bile olsa kazanacağı versus.

game of thrones 2.50 - 2.00 breaking bad iddia oranı vardır.
kendi dünyasının reisi olması nedeniyle game of thrones.

bir de ned stark reisi de unutmadık!
Breaking Bad'in açık arayla galip geleceği kıyaslamadır.

Şimdi bir kere Game of Thrones uyarlama, yani senaryo anlamında özgün bir şeyler yok ortada, ne olacağını önceden bildiğimizden heyecan denen şey de kısmen yok, dramın b*kunu çıkarıyorlar ama konuşmalarda Breaking Bad'deki gibi akıcılık göremiyoruz, aksiyon sahneleri fantastik bir evrende olması gereken aksiyon sahnelerine benzemiyor vesaire... Buz ve Ateşin Şarkısı, belki Breaking Bad senaryosuyla kapışabilir, ama dizi olarak kıyaslarsak Breaking Bad ipi göğüsler...

Benim için Breaking Bad, insan beyniyle yazılabilecek en uç senaryoya -belki Matrix ile yarışır- sahiptir ve bir kez dahi fire vermemiştir. Game of Thrones'un zaten kapışması mümkün bile değil, kıyaslayacaksanız Under the Dome, Da Vinci's Demons ile falan kıyaslayın GoT'u.

Game of Thrones'a 'tü kaka' demiş gibi oldum, kesinlikle Game of Thrones da mükemmel bir yapıttır ve mükemmel oyunculara sahiptir ama Breaking Bad ile kıyaslanmaya çalışılırsa adını söylemek bile yersiz olur.

Breaking Bad efsanedir ve bir daha da böylesi gelmeyecektir... Ahanda buraya yazıyorum.
kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur, klişe olsa da zevkler ve renkler olayını herkes biliyor.
Aynı kategoride olmasalar da breaking bad'i tercih edeceğim karşılaştırmadır.
hani nasıl türkiye'de romanlar diziye uyarlanıyorsa ve bir önyargıyla hiç izlenmeden 'dandik' diyr nitelendirilebiliyorsa game of thrones da bana göre öyledir. Dandik demiyorum fakat bana hiç hitap etmiyor.
breaking bad daha zekice diye düşünüyorum.
kıyaslamaya neden gerek duyulduğunu anlayamadığım karşılaştırma ulan izleyin ikisini de keyfinize bakın biri öbürünü ezse ne olur tamam breaking bad daha iyi ama bu game of thrones un değerini azaltmaz veya ikisinin de mükemmel olduğu gerçeğini değiştirmez.
cidden iki boktan dizinin kıyaslanmasıdır.
hangisi daha kötü, karar size ait.
breaking bad bin basacaktır.
game of thrones de ne la?
(bkz: say my name)
(bkz: heisenberg)
Breaking bad tek atar.
breaking bad beğenenlerin çounlukta olmasını görmemle , game of thrones beğenimde ne kadar hakıl olduum kanıtlanmış oldu. türkiyede yaşıyosan, ne kadar çok insanla aynı fikri paylaşıosan o denli yanlışsındır.
the big bang theory'nin dahil olup iki diziyi de silkeceği versus. (bkz: the big bang theory)
biri çay ise öbürü simittir efendim, karar vermek gerçekten zor. ancak heisenberg reiz GOT da oynasa, Alayını tongaya düşürüp tahta geçer orası ayrı.
biri bitti de kurtulduk, darısı diğerine.
iki muhteşem ötesi dizinin karşılıştırılmasıdır.

game of thrones mükemmel bir dizi , izlerken sıkılmayacağın , bitmeyen entrikaların bulunduğu iyi bir dizi. ama aşırı konu var , ilk sezonu bitirdiğinizde konunun büyük bir kısmına anca hakim olabilirsiniz.

breaking bad gelmiş geçmiş en sağlam dizilerden ilk 3 ün içinde yer alır. mükemmel kurgu vardır. konuyu anlamak için 2 bölüm izlemek yeterlidir. işleyiş harikadır. dizi neredeyse kusursuz denilebilcek niteliktedir.

elbette ikisi de mükemmel diziler ama bu karşılaştırmada breaking bad daha üstün gelir.
ned starkın askerleriyiz khaalesinin delisiyiz hurraaaa !