bugün

Galatasaray Bursaspor maçı (4-2) 17.10.1992

Galatasaray ilk yarıda Mustafa ile çok gol kaçırdı.
Bursaspor'un oyununu çok beğenmedim ama penaltı ve frikikten artıkları gollerle Galatasaray'a ecel terleri döktürdüler.
Maçın adamı kim derseniz, ne üç gol atan genç Mustafa, ne de kafa golü atan Hakan'dı. Maçın adamı, Bursaspor'un sağ kanadını felç eden, defansı çalım manyağı yapan ve üç gölün de pasını atan genç Okan'dır. Onun için yeni Metin, yeni Rıdvan, yeni Ünal diyeceğiz bir kaç sene sonra.

Muhammet, Galatasaray'da en beğendiğim dinamik futbolculardan biridir. Bugün gününde değildi sanki. Şevket fena değildi. Hayrettin' in gollerde yapacağı pek bir şey yoktu açıkçası. Hakan da çok çabaladı ve sonunda güzel bir kafa golü attı.

Son olarak Mustafa'ya değinelim. Evet, üç gol attı. Ancak maçta çok bocaladı, çok kaçırdı. Beklentilerin altındaydı başlangıçta. Fakat son sözü söylediği dördüncü gol harikaydı. işte bizim görmek, izlemek istediğimiz Mustafa bu. Bu çocuktan beklentimiz yüksek. Tanju'dan sonraki Galatasaray'da ve milli takımda golcülük bayrağını zamanla devr alacak önemli bir isim olacaktır. Biraz daha oynayarak tecrübe kazanması gerekiyor.

Bursaspor'un hocasını beğeniyorum. Kadrosu iyi aslında. Ali Nail'i en çok beğeniyorum. Şahsi oynamazsa Ali Nail de gelecek yıllarda adından söz ettirecek yetenekli bir oyuncu bana göre.

Bu arada bu akşam Istanbul' da Fenerbahçe'nin bir Fransız takımıyla Avrupa kupası maçı var. Fenerbahçe'ye canı gönülden başarılar diliyorum.