bugün

Belki de daha iyi olur.
Şahsen Son iki yıldır futboldan soğuyup farklı alanlara yoğunlaşarak hobiler ve yetenekler edindim.
Belki 25 milyon taraftarın 1 milyonu daha bu şekilde daha nitelikli insan haline gelebilir.
Zira biz futbol, siyaset gibi afyonlarla kabuğumuza hapsolmayı seven bir milletiz.
muhtemelen temeli olan bir tezdir, çünkü süreci yakından takip etmiş biri olarak doğrularını biliyorum ve mantıklı buldum.

fakat ruslara satılma hikayesi sberbank'la bitmez. daha doğrusu borçlara mahsuben, biraz da nakit konarak altın hisseler satın alınsa dahi sberbank hisseleri kime satacak o önemlidir.

dünya'da 3-5 çok büyük kulüp haricinde bütün kulüpler bilanço dengelerse kendini başarılı sayar. kalanlar da zarar durumlarına göre başarılı sayar. o yüzden bankanın galatasaray gibi avrupa'nın artık c sınıfı kulüplerinden bile sayılamayacak durum gelen bir kulübü alıp finansal anlamda edebileceği bir kâr yok. zaten varlıklar da devlete verildi.

o halde ne olacak? sberbank da yatırımını kâra döndürecek bir talibe bu hakları satacak doğal olarak. onun kim olduğu muallakta olduğu için kısa vadede alıcı sberbank olarak düşünülebilse de orta ve uzun vadede başka bir yatırım grubunun veya fonun olacaktır.

futbol konusunda egemenlerin ne düşündüğünü sürekli yayınlanan bir programda sakallı bir arkadaş devamlı anlatıyor zaten. geçenlerde büyük bir ısrarla ''galatasaray kayyuma devredilecek, sonra da satılacak çünkü bu işin başka çözümü kalmadı.'' diye açıkça devletin düşüncesini söyledi. aynı şey orta vadede fenerbahçe için de yaşanacaktır diye de ekledi.

2 haftaya kalmadı 2 yıldır berbat sportif ve finansal icraatlarına rağmen şöyle güzel adam, böyle iyi adam dedikleri dursun özbek'i adeta mitralyöz gibi bir anda vurmaya başladılar ekürisi olan doktorla.

çünkü dursun'la işleri bitmişti. riva ve florya tapusu alındı, dursun'a da ankara'daki yeni açacağı otel anahtar teslim verildi.

bu otel konusunda ruhsat, kredi desteği veya teşvik gibi kıyaklar sağlanmış olsa gerek daha doğrusu.

alışveriş tamamlandı, raiting ve doğruları söyleme zamanı geldi.

dursun özbek çok yakında istifa ederse veya ben yönetimi değiştireceğim güven oyu vs. politik olarak doğru laflar edip kaybetmek için bir seçim yaparsa kimse şaşırmamalı.

fakat kayyum devri ne zaman olur, o muallakta. abdürrahim albayrak'ın adaylığı suyu bulandırıyor.

edit: fetö'den çok dem vurulmuş. arkadaşlar kalkavan ve mehmet ali aydınlar'ın bulunduğu kulüplerde ne kadar fetöcü varsa, galatasaray'da da ancak o kadar vardır. yormayın kafanızı bu işlere. cumhurbaşkanının 7/24 yanında gezen adamlar terör örgütü ajanı çıkmış, sizin dert ettiğinize bak. *
(bkz: fetö düştü kel göründü)
böyle bir şey olursa galatasaraylılar bayram eder. bir celsea,monaco,psg,city ayarına çıkmaları için belki de en önemli şansları bu.
Resmiyette böyle bir durum söz konusu olmasa da, kesinlikle katıldığım fikir. evet, yavaş yavaş ülkeyi boşaltabiliriz. düzenli bir şekilde kaosa yer vermeden bir ufak (bkz: filistin) olabiliriz.
(bkz: fetö gelsin kurtarsın)