bugün

Bazı apple düşkünlerinin yaptığı davranıştır.
ben de indesign, photoshop, illustrator ve bir kaç müzik programı kullanacağım ableton, fl studio gibi ve çok kararsızım mac mi laptop mu alsam diye. bi bu konularda yetkili bi kardeşimiz mesajımı yeşillendirirse iyi olur.

bir yıl sonra gelen edit: macbook pro aldım, rahatım.
i7 işlemci ve 8 gb ramli bir masaüstü PC almak daha mantikli.
Dos tabanlı yazılım yapmak için işletim sistemi degistirilen, bu yüzden ısırılmış elmasından başka mac'liginden eser kalmayacak bir pc almaktır.
8 milyarlık laptop almakla aynıdır. halbuki 8 milyara müthiş ötesi bir desktop toplayabilirsiniz.
Hatalı tercihtir.
plastik para marifetiyle yapılan harcamadır.
mantıklı harekettir.

Zamanında bundan 4 sene kadar önce 2100 liraya macbook air aldım hala piyasadaki birçok bilgisayardan hızlı ve etkili. He oyun dicekseniz onu ps3 de yapıyorum merak etmeyin.
halihazırda her şeyi çalışan laptopa daha hızlı ve yüksek kapasiteli ram'ler ile güzel bir ssd alıp ona tekrar can vermek varken yeni ve çok daha pahalı laptop ile ondan en az iki kat daha pahalı macbook arasında kalmak mantıksızdır.

(bkz: hackintosh)
ne için kullanacağınıza göre değişen karardır.

oyun oynamak yada internete girmek için kullanıyorsanız sadece gerek yok tabii.

ama profesyonel anlamda kullanacaksınız eşşek kadar masaüstünden çok iş görüyor şerefsizler..
yine param olsun yine alırım.

http://galeri.uludagsozlu...mak-varken-macbook-almak/ *
Laptopu arkası , küçük bir çocuk oyun oynarken hafifçe masaya vurdu diye kırılıyorsa o zaman macbook kullanırım.
Laptopun üstündeki marka isminde harfler yerinden çıkıp parmaklarımı kesmeye başlıyorsa macbook kullanırım.

YEni alınan laptop altı ayda kasım kasım kasılmaya başlıyorsa yine macbook kullanırım.

MAcbook 'tan başka bir şey kullanmam hatta.
MacBook kullanıcısı olarak yazıyorum. Paranızı çöpe atmayın. Kullan at ürünler çoğu. Iki yılda külüstüre dönecek ürünlere para vermeyin. Paranıza yazık. MacBook ömürlük.
teknoloji çağında macbook'a ömürlük diyebilecek kadar büyük fanatiklerin yapacağı eylem. 3 milyar verip i5 işlemcili bir bilgisayara sahip olmak istemem şahsen. tabi starbucksta mail okuyup twit atmaksa amacınız temaya uyması babında macbook tercih edilebilir.
Macos kullanmak windows kullanmaktan çok farkli olduğundan eger kullanmayi bilmiyorsa bir halta yaramayacak eylemdir.
hafızası ve ram'i dolmaya başlayınca windows'dan beter saçmalayan os x'iyle, uyduruk kabloları ve şarj soketleri yüzünden yoğun kullanıma maruz kalınca şarj olmayı reddeden mac book'u savunan bilgisayar cahillerini ortaya çıkarmıştır. windows'u 6 ayda kastırıp virüsle dolduracak kadar mal şekilde kullanıp "bu 6 ayda kasıyo yeaa mac alın" diyip kendisini komik duruma düşüren insanlar sözlükleri nasıl bulabiliyor anlayabilmiş değilim. sizin yeriniz twitter arkadaşlar burada ne işiniz var? windows boksa os x kakadır bu kadar net o yüzden paranızı çöpe atacağınıza uygun fiyatlı bir bilgisayar alın, iki işletim sistemini bir arada kullanın.
he ayrıca bırakın bu profesyonellik saçmalığını, yok öyle bir şey. parası bol olan tasarımı var diye macbook alıyor millet de "bunlar çok profesyonel yuaa" diye inanıyor ve sanılanın aksine sadece ince olan laptoplar macbooklar değil. asus, msi, razer ve daha bir çok üretici de macbook stilinde laptoplar üretiyor (bkz: razer blade). windows kurulu bilgisayara da studyo programı var os x kurulu olana da. mac book ile pc'lerin kullandıkları donanımlar da üç aşağı beş yukarı birebir. final cut veya toast titanium gibi özel bir program aramıyorsanız mac takıntısına girmenize gerek yok.
bunun dışında zaten cinema 4d olsun, 3ds max olsun bu tarz programları düzenli olarak kullanan bir mühendis bir mimar iseniz zaten bir workstation veya mac pro'ya ihtiyacınız var demektir çünkü macbook veya muadili bir laptop bu programların harcadığı donanımlar yüzünden sizi hayatta kesmez.

kısaca cebinize ne uygun geliyorsa onu alınız.
Logic pro kullanmaya mahkum alternatiflerinden nefret eden insanınların gerçekleştirdiği eylem. Ya müzisyendir kayıt yapıyordur. Ya ağır programlar kullanıyordur. işi odur. Yada 7000 dolarlık bir facebook makinesi almıştır kendine.
Asla anlayamayacağım olaydır.
bazılarının hayatı gösteriş üzerine kuruludur o yüzden anlam vermeye çalışmayın.
şahsen ben macbook merak ettikçe hacintosh kuruyorum. çizim,video edit veya bazı stüdyo yazılımlarının entegrasyonunu yapanlar daha çok mac tercih ediyor. kimisi projesine aynı zamanda iphone'unda devam ediyor. bizim müzik camiasında bir çok kişi logicten verim aldığı için mac kullanıyor. ama ben hem stüdyo kayıt programları, hem video edit hem de oyun için windows 10'dan yanayım. sadece yeni güncellemelerinde neler gelmiş diye merak edersem ya da pc'ye format atacaksam, formattan önce hacintoshu yüklüyorum deneyip hevesimi alınca çoğunlukla cloverla beraber hacintoshu kaldırıyorum.