bugün

"bunca zaman iletişim çağında yaşadın, zaman zaman sevinçlerin oldu, hüzünlerin oldu, küskünlüklerin oldu. yediğin içtin senin olsun, sen ne anladın bu dönemden, bu modernizmin heyhulasından?" diye bir soru sorsanız, ben bunu derim arkadaş: "fw: yiğit özgür çok komik". iletişim çağı budur benim için.

mail adresi olup da, bu başlıklı bir mail gelmeyen varsa, adsl modemini dizinde kırsın, rezilliğinden utansın. askerdeyken arkadaşım, zarfında "yiğit özgür çok komik" yazan mektup gönderdi bana. ananem bile rüyasında görmüş lan, "uzun saçlı sakallı bir oğlan güldürükçülük yaptı, hayırdır inşallah" dedi. o radde. hatta iki yıl önce benim başlattığım forwardlama maili, dün yine elime geçti, içinde 10000 civarı ">" serisi vardı.

200 yıl sonra, torunlarımız bir şekilde mail adreslerimizi ele geçirse, baksalar maillerimize, bu yiğit özgür forwardlama işini örf geleneğimiz sanırlar yeminlen. telekomdan da yavaşlıkla ilgili eleştirilere biraz önce açıklama geldi: "internet trafiğini yavaşlatan en önemli etken yiğit özgür karikatörülerinin serverlarda yarattığı sıkıntıdır" diye. adamlar bunu diyor. telekom bunu diyor.

fw: yiğit özgür çok komik, gelecekteki ata sporumuz.
iletişim çağı için yapılmış eksik tespittir.

efendim aslı şudur:

(bkz: asl pls)
yurdum forward mail hödüklüğüne konu olmuş bir ileti konusu.

Sike sürülecek aklı olmayan bu insanların fikir paylaşmaktan şiddetle kaçınıp da karikatür, komik video, salak şiirler, powerpointte hazırlanmış üçüncü sınıf slayt gösterilerini paylaşması da o oranda makul ve mantıklıdır.

Bu ülke düzelmez. düüüüzeeeeeelmeeeeeeez. Ne alaka lan dediğinizi duyar gibiyim. Neden biliyor musunuz, her şeyimiz her hareketimiz her tepkimiz laçka bizim. Laçka insanların yaşadığı laçka bir ülkenin geleceğinden bahsetmek de ayrı bir laçkalıktır.

(bkz: Lafı illaki memleket meselesine getiren yazar)
güncel Önemli Başlıklar