bugün

ortalığın amına koymaktır.
azrail'le taşşak geçmektir.
özellikle bayan sürücülerin ilk öğrenirken yaptıkları en büyük hata. Bazen kötü sonuçlanabilir. Dikkat etmekte fayda var.
Ya bu hata yapılabilir normal karşılıyorum da, fren yerine gaza bastıktan sonra 30 metre o hızla gidip markete girmek nasıl oluyo onu anlamadım. Araba hareket eder etmez basamadı mı frene hemen anlamadım ki...
sadece kadınların yapabildiği salaklık. ahaha. nasıl beceriyorsunuz bunu yahu?
Genelde trafikte heyecanlanan bayanların yaptığı eylem.
mal işidir. hepsinin yeri belli bu kadar salak olur mu insan? olurmuş demek ki.
kaza ile sonuçlanması mümkün olan eylemdir.
ehliyeti manavdan almış şoför işidir.
Anca bir aceminin yapacağı iştir.
normal bi insan bakmadan bile fren ile gazın yerini ezbere bilir.
Ancak bir kızın yapacağı eylemdir.
gecenlerde kadin sürucunun yaptıgi eylemdir. Ölumle sonuclandi. Onu da karıştiriyorsan arabanin ön koltuguna dahi oturma.
(bkz: sana o ehliyeti veren zihniyeti s*keyim kardes)
ilk araba kullanmayı denediğimde yaptığım olaydır. garaj kapısı sağlamdı ama arabanın önü düştü.
azrail'in sevdiği hareketlerdendir.
son zamanlarda moda olmuştur.. artık her gün her gün haberlerde duymaktan gına geldi.. arkadaş salak mısınız mal mısınız zaten üç tane pedal var şaşıracak bir durum yok ortada sanki zannedersin on pedal var hangisi hangisiydi karıştırıyorlar dersin.. her önüne gelene ehliyet vermenin bedeli.
Bunu karıştıranların önünde genelde 3 değil 2 pedal oluyor yalnız.
Bunun bir de motorsikletle giderken debriyaj diye fren sıkma versiyonu var ki oy anam oy.
Yapmak büyük meziyet ister ya da çok heyecanlanmak gerek. Aksini düşünemiyorum çünkü pedalların konumu zaten farklı bir de şekilleri, yapısı farklı. Daha hiç yaşamadım ama haberlerde sıkça rastlıyoruz çoğunlukla bayan sürücülerin fren yerine gaza basarak dükkanlara giriş videoları gösterilir.
Genellikle otomatik vites kullanan bayan şöförlerin yaptığı hatadır, erkek şöförde aynı hatayı yapabilir ama anında yanlış pedala bastığını farkedip hatasını büyük bir kazaya yol açmadan düzeltir. Ancak bayan şöför ısrarla hata yaptığını anlamaz ve sonuna kadar bastığı yanlış pedalla inanılmaz kazalara yol açabilir. Çünkü ona göre yanlış yapmamıştır.
hızla girilen virajı, dönerken yapılması gereken iş
senelerdir kocaman topuklu ayakkabılarımda düz vites araba kullanan biri olarak nasıl yapıldığını anlamıyordum bu hatanın nasıl yapıldığını anlamam için bir kere otomatik arabanın direksiyonuna oturmam yetti.

olay şu; eğer ayakkabınız topukluysa altı kalın olduğundan pedalın şeklini ayağınızda hissetmiyorsunuz. bu nedenle hatta topuklu ayakkabıyla düz vites kullanmak da zordur, deriyajın kavradığını ayağınızla hissetmeniz çok zorlaşır. bir başka konu da ayakkabınız topukluysa ayakkabının topuğunu frenle gaz arasında bir yere sabitler, ayağınızın ucunu döndürerek basarsınız pedallara. çünkü her seferinde ayağınızı kaldıramazsınız. sürekli bir bilek hareketiyle kullanmak karıştırmanıza neden olabilir. herhangi bir acil durumda bir erkek ayakkabı tabanı o kadar kalın olmadığından yanlış pedala basıyorsa bunu anlar ayağını refleksle çekebilir. topuklu ayakkabı giymiş bir kadın hızlı bir şekilde ayağını da çekemez, olan olur zaten o arada.

buradan hareketle; topuklu ayakkabıyla otomatik araba kullanmayın, arabada babet bulundurun.
kadın şöförlerin genelde yaptığı hata. bir insan ne kadar panik yapabilir ve gaza basıp önündeki aracın tamponunu yere indirebilir bilmiyorum gercekten.
iq'su giydigi topuklu ayakkabinin numarasi ile esit olan kadinlarin genelde yaptigi hata.

hata degil, dupeduz mallik.

bak guzel kardesim, trafik dikkat isteyen bir kavramdir. araba kullanmak, avm'de gezerken vitrinlere kaba etini kivira kivira yururken bakmaya benzemez. once o topuklu ayakkabilarini cikartacaksin saga sola takilmamasi icin. kaldi ki zaten yolda bile zor yurudugun bir ayakkabi ile araba kullanabilecegini dusunmeniz, iq konusunda ki cikarimimi destekliyor.

yururken sakiz cigneyemeyen bir tur oldugunuz icin (burada anlatilmak istenen; iki isi ayni anda yapamamaniz) hem pedallara hakim olup, hem de vites degistirmeyi cok aziniz basarabiliyor.

o yuzden birakin arabayi biz kullanalim, siz bulasiklari yikayin.
Her hafta haberlerde görülen olaydır.
Fren yerine gaza basar bi dükkana girer veya birisi kıl payı kurtulur .
güncel Önemli Başlıklar