bugün

güzel insan sabah sabah moral verdi bünyeye dediğim sözlük yazarı...
(#6747635)nolu entry'sinde ki "kartaldan bozma doğan" nasıl birşey onu çözemediğim yazar...
iyi kalpli, gerçekçi ve dürüst bir yazar. *
sözlüğe gelişimin üzerinden 3,5 sene geçmesinden sonra bana hoşgeldin diyerek nickaltı yapan yazar. *
bilinçli yazar..
böyleleri olmalı sözlükte, yoksa işimiz yaş...
kendisine objektif duruşu sebebi ile teşekkür ediyorum...

not: benim kafadan olduğu için değil, kendisi benim hakkımda hiçte iyi düşünmüyor.
objektif duruşu taktire şayandır...
al birini vur ötekine...
öteki (bkz: 1917sosyalist)
benden nefret eden uuser. çok üzüldüm ama şimdi*.
yaşı itibariyle "abi" sıfatını; kendisine karşı kullanmamı isteyen ama hakkımda kötü şeyler yazabilen, evde kalmamın tek sorumlusu olacak olan, kendini beğenmiş, burnu büyük, ukala ve daha nice sıfatların sahibi küçük adam. büyü de gel*.
abi dedim, bağrıma bastım yazarı. seviyorum lan seni, gel öpeceğim. tabi kesinlikle asılma olmadan*
aklı sıra yedinci nesile çatarak popülerlik peşinde koşan copy-paste yazarı.
görüş menzilimde olmayan yazar. nerelerdesin, benden mi kaçıyorsun? korkma göründüğüm kadar kötü değilim*.
sürekli yaşımla uğraşan "karma -109 (kapıcılar kralı)"...*
hemcinsim değil yaşdaşım heç değil anlayamadığım kıskanç bir bünyeye sahip yazar kişisi.
mantıklı yorumlarıyla ortama doğruluk baharatı serpen iso9001 belgeli yazar.
aklı başında yazar. klavyesine sağlık.
aramızda çok ilginç bir mesajlaşma geçen anlayışlı yazar. *
başbakana laf söyletmeyen yazar.
bu ne büyük aşk saldır frekans.
çaylak olmuş yazar, özletme kendini de çabuk gel.
alternatif akımın güç kaynaklarının ürettiği üçüncü enerji! diğerleri için; (bkz: akım), (bkz: voltaj). ayrıca frekansın dağıtım hatlarında aldığı yol çok önemlidir. çünkü dağıtım hatlarında ki yüksek frekansın alacağı yol da kısa olur.
prag'ın kızlarını görüp de oralarda yerleşme denilen yazar. ne de olsa türk kızları öcü, sağınız solunuz belli olmaz.
(#7375695) entrysi ile yediğim lokmanın boğazımda kalmasına neden olmuştur.

birincisi; kemalist tayfa ne yahu? ne gerek var kemalist kelimesini her cümlede küfür gibi kullanmaya. kemalist dediğin adam terörist midir? kemalist dediğin adam, atatürk'ün fikirlerini benimseyen kişidir. fikirlerini benimsemek derken, onu allah bellemez, gerektiğinde eleştirir, fikirlerinin üzerine birşeyler koyar, vatanına faydalı olmayı hedefler.

ikincisi; fethullah'ın tasfiyesi önemlidir elbette. ülkeye zarar vercek bir yapılanma içindedir çünkü. ama pkk da en az onun kadar zararlıdır. dolayısıyla ikisi de kemalist tayfa(!)nın düşmanıdır. çünkü vatanına ihanet peşindedir bunlar. ikisinin birbirinden farkı yoktur kemalistin gözünde.

pkk'dan birisi böyle birşey söylerse kemalist dediğin adam alkışlamaz elbette! pkk'nın oyununa gelmez. bunun palavra olduğunu da iyi bilir. ikisinin ortak düşmanı türkiye cumhuriyeti ve onun mevcut yapısıdır. vatanını seven her insanın ortak düşmanlarından ikisi de pkk ve fethullah yapılanmasıdır.

dolayısıyla geçmek lazım bu ayakları sevgili arkadaş. gerçekleri görmek lazımdır.
(#7395540) ilk defa rastladığım, nedir ne değildir bilmediğim yazar. gerçi nesildaşmışız, tövbe dikkatimi çekmedi şimdiye dek. bendenizi bir takım kavramlarla yaftalamış. uğraşamayacağım, necidir, sağcı mıdır, fetocu mudur. benim yazılarımı okuyormuş, sağolsun, okumaya devam etsin. bir iki kelime bilgi kırıntısı öğrenebilirse ne mutlu bize.
(bkz: #7366975)
(bkz: #7423612)

şöyle bir çelişki yumağına imza atmıştır. tutarlılık zor iş.
(bkz: erman toroğlu)
Frekans veya titreşim sayısı bir olayın birim zaman (tipik olarak 1 saniye) içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür, matematiksel ifadeyle periyodun çarpmaya göre tersidir.

frekans ölçümü:Bir olayın frekansını ölçmek için o olayın belirli bir zaman aralığında kendini kaç kere tekrar ettiği sayılır sonra bu sayı zaman aralığına bölünerek frekans elde edilir.

(sı) birim sisteminde frekans, Hertz (Hz) ile gösterilir.Bir Hertz, bir olayın saniyede bir tekrarlandığı anlamına gelir. Olayın iki Hertzlik bir frekansa sahip olması ise, olayın saniyede kendini iki kere yinelediğini ifade eder.Frekansı ölçmenin başka bir yolu ise olayın kendini tekrar etmesi arasında geçen süreyi tayin etmektir zira frekans bu sürenin çarpmaya göre tersi olduğundan dolaylı olarak elde edilebilir.iki yineleme arasında geçen süreye periyot denir ve fizikte genellikle T ile gösterilir.
(bkz: kaç kere dedim oynama milletin ayarlarıyla)