bugün

Kulakları yarasa kulağına benzer.iyi huylu, oyuncu,dikkatli ve meraklı bir köpektir. bekçilik görevini mükemmel bir şekilde yerine getirir. Fareleri hiç sevmez;onları acımasızca avlar. Diğer köpeklerden hoşlanmaz;ama beraber büyüdüğü ev hayvanlarıyla iyi geçinir.Özellikle yaşlıları çok sever. Salyasının akmasıyla ünlüdür. Aşırı sıcaklar kalp krizi geçirmesine yol açabilir. Apartman yaşamına kolaylıkla uyum sağlar. Fazla yürüyüşten hoşlanmaz.
havlarken şiir okurmuşcasına izlenim bırakan asil köpek türüdür. sövse aforizma çıkar ağzından o derece...
salyası büyük sorun olan köpek ırkı.
bugün bir abim de gördüğüm köpektir. bana inanılmaz derecede cana yakın geldi ilk kez görmeme rağmen hemen alıştı. çok tatlı ipne.
henüz iki aylık köpeğim
bull ırkının diğer üyeleri gibi o da iletişim kurma özelliğine sahip
ayrıca yine diğer bullar gibi çenesi diğerlerine göre birkaç kat güçlendirilmiş
pek salya sorunu olacak bir tipe benzemiyor, lakin anladığım kadarıyla iki tip Fransız büldök var; daha teriyer tipi olanlar ve çok basık burunlular.
Çok obur, sanırım hepsi böyle.(Şuan ben burada meşgulken kedimin mamasını yiyor.)
3 aylık bir french bulldog sahibiyim. kendisi ile ilgili deneyimlerim internette yazanlarla hiç örtüşmüyor. köpeğimi ilk kucağıma aldığımda genellikle internette yazılan salyalı, sürekli uyuyan, horlayan bir tembelim oldu sanmıştım. fakat ne abartılacak bir salya durumu ne de sürekli uyku durumu var. ismi maya devamını köpek yerine maya yazarak devam edeceğim. bu dönemlerde dişleri çok kaşınırmış, mayanın kaşıntıyı geçti ne bulursa ısırmak istiyor. daha önce de köpek besleyen ben maya ile çok daha rahat iletişim kurabiliyorum. yanlış yaptığını biliyor, ses tonuma göre reaksiyonlar verebiliyor ve gerçekten günlük 150 gr yerine 15 kg mama koysam yiyebilecek oburlukta kendisi. yalnızlığı sevmemesinin yanında yanımdan başka bir yerde uyuyamıyor umarım koca dana olunca da bunu yapmak istemez.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar