Her yaz adrianoyu fenere getiren gazeteydi. 2007 2008 2009 yıllarında ciddi ciddi okurdum. Hatta burada verilen 900lü hatları arardım bi sürü param gitti bu yalancı ibneler yüzünden ama zevkli zamanlardı.
görsel
görsel
görsel
görsel
belgesiz haber yapmadığını iddia eden gazete.

tarih : 27 nisan 2011

görsel
bugun itibariyle son sayısını basmış spor gazetesidir. Orhan zeki ak'ın yazdığı bir yazıyla gazete yayın hayatına son vermiş ve şok gazetesinin arka sayfasında bir sayfa hazırlayacaklarmış hergün.

http://gazete.netgazete.com/Gazete/fotospor.jpg

eidt: yazının tamamını buldum.

--spoiler--
Yazarlar - Orhan Zeki Ak

‘Her şeyin bir ilki vardır’ denirdi de ben inanmazdım...
Meslek hayatımda hiçbir gazetem kapanmadı, alnıma başarısızlık yazıları yazılmadı...
inandıklarımı yaptım, inanmadıklarıma saygılı oldum...
Ancak hainliğe, srtından vuranlara hiç mi hiç prim vermedim, kimseye el açmadım, aman dilenmedim...
Tırnağım vardı başımı kaşıdım, yüreğim vardı karşı koydum, aklım vardı kullandım...
Ofisboy olarak girdiğim gazetenin Genel Yayın Müdürlüğünü de yaptım...
Hak çalmak yerine, elimden geldiğince herkesin hakkını verdim...
Mümkün olduğunca kalp kırmadım, can yakmadım...
Fetbazlık, üçkağıtçılık, şakşakçılık yapmadım, inanmadığım sürece iki avuç içimi alkış için kullanmadım...
Tam tersine o ellerimle avuçlarımla okşadım, sevdim...
Çünkü sevginin gücünü bilenlerdendim...
Uykusuz gecelerin, derin düşüncelerin içinde kavruldum yıllarca...
Kimilerinin evliliğini, kimilerinin mesleklerini kurtardım...
O gücüm vardı ve ben o gücümü kurtarmaya kullandım...
Ama bu kez olmadı... Kurtaramadım...
FOTOSPOR’u kapatıyoruz... Elinizdeki sayımız, son gazetemiz...
Yarınlar ne getirir, ne götürür bilinmez...
Ama olmadı, dayanamadık, Dolar ve Euro’daki artış ve kağıt, baskı masrafları, dağıtım bedelleri, belimizi büktü...
Gazetemizi bugüne kadar elinden düşürmeyen siz saygıdeğer okurlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım...
Bizim ayakkabımız yoktu, taşlı-dikenli yollarda bu kadar yürüyebildik, ama ayağı olmayan insanları görünce, bilince soğukkanlı olduk...
Yargısız infaz yapanlara karşı durduk, kimseyi suçlu ilan etmedik, asmadık kesmedik...
Hak bildik, günah bildik...
En sonunda da 'ADAM GiBi' hoşçakalın demesini bildik...
Peki her şey bitti mı?..
Hayır!..
Öncelikle internet sitemiz, sizlerden de gelen yoğun istekler çerçevesinde yenileniyor, herkesten daha modern ve daha iddialı şekilde yayın yapacak...
http://www.fotospor.com herkesin şaşıracağı bir internet sitesi olacak...
40 yıllık Efsane Fotospor, kendisine kucak açan ŞOK Gazetesi'nin arka sayfasında nefes almaya devam edecek, haksızlıklara karşı koyacak, vicdansızlara hesap soracak...
Ölmeyecek, yarınları umutla bekleyecek, ben de yazılarıma ve haberlerime ŞOK Gazetesi'nde devam edeceğim...
Efsane Fotospor Gazetesi, size bugün veda ediyor, ancak spor sayfası olarak Şok Gazetesi'nde devam ediyor...
Bekliyorum, beni yalnız bırakmayın...
Unutmayın:
Unutmadığın müddetçe unutulduğunu sanma, çünkü seven unutmamıştır. Unutan da zaten
sevmemiştir ve belki biz vurulunca değil, unutulunca ölürüz!..

Son olarak gece gündüz demeden, bu gazeteye emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkürü borç bilirim.

Orhan Zeki Ak
--spoiler--

http://www.fotospor.com/y...zeki-ak/48230-teekkuerler
kendi attıkları yalana bile sadık kalamayıp ön sayfada farklı yalan arkada aynı haberi verirken farklı yalan yazan spor gazetesidir. pikniklerde yere serilmek için alınabilir fakat sayfa sayısına göre fiyat oranı yüzünden tercih edilmemektedir.
sabri ugan'ın twitter'dan verdiği habere göre yakında kapanacak olan spor gazetesidir.
selpak, papia, solo gibi tuvalet kağıdı markalarına yakında rakip olmasını beklediğim spor gazetimsi.
bukelamun gibi renk değiştirmeyen, diğer gazeteler gibi sırasıyla bütün takımlara yağ çekmeyen, hedef kitlesinde sadece fenerbahce taraftarları olduğunu düşündüğüm gazete.
kapanmak üzere olan gazetedir. Kapanmamalıdır.
(bkz: 27 ağustos 2011 fotospor gazetesi manşeti)

fenerbahçeli kişilerin ruh halini yansıtan, ne kadar acınası halde olduklarını gözler önüne seren, duruşlarındaki kırıklığı tiraj artsın diye daha da artıran, taraflı gazetecilere yorum yapıp, taraflı olduğunun farkında olmayan seviyesiz bir gazete.

peşinen not: bu entry kimseyi zor durumda bırakmayacağı gibi hiçbir sözlük yazarı ile de polemik amaçlı değildir. fotospor kılıklı olmayın. * *
okunmaya değmeyecek kağıt parçası, paçavradır.
artık tek koltuklu berberler bile almadığı için nasıl manşet attığı ehemmiyet teşkil etmeyen kağıt parçası. sözlüğe biraz daha vakit ayırsam daha fazla okunacağıma eminim.

tirajı;
18.844
18.113
16.113
17.276
fenerbahçenin yayın organı olduğnu açıklaması gereken kağıt parçası.
pazarlama taktiği uygulayan gazetedir.bu tartışma ortamına kendine bi hedef kitle belirleyip o kitleye göre haber yapmayı ve o kitleye satış yapmayı planladılar. ve baktılar gördüler ki fenerin karşıtı bi tarafı seçersek kimsenin sikinde olmaz çünkü çoğu medya bunu yapıyor ve kimse şike olayının tarafında haber yapıyor diye fotospor almaz. ama fenerin tarafını tutar biraz da duygularını okşayacak haberler yaparsak satışımızı artırabliriz diye düşündüler ve oan göre de yayın yapıyorlar.yoksa fenermiş gazetecilikmiş fotosporun çok da sikinde değildir.normal zamandaki hallerini sıktıkları yalanları da biliyoruz.
gazete falan değildir efendim. ne olduğunu ben de çözemedim ama olsa olsa kağıt parçası falandır. bugünkü manşetini görünce şaşırdım. taraflı gazete görmüştük de bu biraz abartı be hocam.
görsel
cristiano ronaldo' nun ofisinde yıldırım demirören ile görüştüğünü, galatasaray ile sözleşme imzalayan ronaldinho' nun beşiktaş ile idmana çıktığını haber yapabilecek bir basın organıdır. bu sebepten ötürü fenerbahçe' ye verdikleri desteği samimi bulmuyorum. daha çok tiraj kaygısı var gibi.
fotogol'le birlikte okumaktan kacindigim spor gazetesi.tum sayfayi kaplayan resimlerin altinda yorum ariyorsunuz.cocuklugumuzda resimlere sakal biyik yapardik ya,iste onun icin ideal bir gazete.
bu gazeteyi okumam, hatta böyle gazeteleri sevmem. ama şu sorduğu sorulara neden bu kadar kızabilir bir insan enteresan. soru soruyor varsa cevabın verirsin. sen de cevap veremiyorsan adam olsan susarsın.
görsel
şike ve şikecinin dostu.
ronaldinho'yu 5 yıl önce fenerbahçeye transfer etmiş gazete.

arada luca toni'yi scheva'yı vs. saymıyorum bile.
son günlerde 'konuşulan' gazetedir.
aziz'in medyadaki yandaş gazetesidir..

(bkz: 19 maç artı 1 gazete)
parayı hak etmiştir.
siz alışıksınız, verirsiniz artık.
bazı sözlük yazarların daha bir kaç ay öncesine kadar bok attığı gazete, şu sıralar ise bazıları tarafından el üstünde tutuluyor.